Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CO Z Tą POLSKĄ w symulatorach kolejowych
#1
Kupiłem bo była promocja TS2016 .
Uruchamiam symulator i zonk brak polskiej trasy .
Uruchamiam steama i kolejny zonk brak polskiej trasy .
Z konieczności wiec kupiłem ze zniżką 80% trasę Liverpool - Manchester oraz skład przypominający polski sprzęt EN w wersji spalinowej.
Wszystko chodzi - trasa jest mi znana z reala ALE ........
Jako wieloletni pasjonat symulacji lotniczej w której polscy twórcy odnoszą sukcesy (tzn. zarabiają kasę ) - jestem w szoku dlaczego jeszcze nie powstała polska trasa kolejowa dostępna na steam . ( to jest moje pierwsze pytanie jak maszynisty już przy pokonywaniu pierwszej trasy )
Widzę wiele polskich stron o symulacji kolejowe ale brak w nich skończonych projektów ktoś tam sprzedaje lokomotywy które nigdzie nie pasują - czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania .
Jeśli tak , to w następnym liście napiszę - o moim pomyśle i środkach na jego realizację . Dziękuję za uwagę Shocked
Odpowiedz

#2
W Rain Nation są polsko brzmiące nazwy. Nawet niektóre przypominają realne miejscowości np. Łodzianków. Smile
Odpowiedz

#3
Witaj kolego dzięki za odzew - ale czy możesz mi przybliżyć powody dlaczego od TS2002 do TS2016 nikt nie zrobił polskiej trasy dostępnej przez Steam .
Ja interesuję się tematem od 16 godzin - moje wnioski mnóstwo stron , fora , facebook - wszyscy znają się na kolei i na symulatorach kolejowych i du.... - nie mogę tego zrozumieć jako wirtualny pilot - korzystam z lotnisk na całym świecie i ze scenerii - a tutaj nawet jednej polskiej skończonej trasy od 14 lat - coś tu nie gra . Przerost ego - gości którzy jedno drzewko posadzili przy torze .
Odpowiedz

#4
Do Trainz Simulator 2009 / 2010 jest sporo polskich tras opartych w 90% na polskich dodatkach. Np. Pruszcz Gd. - Kartuzy, Lublin-Dorohusk, Wałbrzych - Jelenia Góra (z kilkoma odnogami) i inne. Proponuję przerzucić się na tą grę bo obecnie zapewnia ona bardzo duży realizm i ciągle powstają polskie dodatki.

Tu możesz obejrzeć trochę moich screenshotów z tego symulatora:

http://trainzimage.pl/user/kolpawe
Odpowiedz

#5
No dobrze kolego , jest to jakaś propozycja - czy możesz mi w punktach napisać co zrobić , aby pojechać pociągiem tym zielono białym spaliniakiem z pruszcza do kartuz
Zakładając , że mam ten ssymulator gzieś na starym kompie .
;-)
Odpowiedz

#6
1. Pobierasz mapę (szczęśliwie masz tu niemal wszystkie zależności [dodatki] co w przyp. Trainza nie jest normą) - http://qdaty-trainz.pl/index.php/downlo ... iny-raduni

2. Pobierasz SN61 (bo chyba o to Ci chodziło?) - http://trainz.krb.com.pl/?spalinowe-wag ... i-sn61,202

3. Wrzucasz to wszystko do Menedżera zawartości w TRAINZ.

4. Odpalasz grę, moduł Geodeta, wybierasz sobie miejsce gdzie chcesz zacząć podróż, wchodzisz w zakładkę pociągi, wybierasz i stawiasz skład na torach

5. Odpalasz moduł Maszynista, wybierasz metodę sterowania (DCC - maksymalnie prosta, przyspieszasz/hamujesz za pomocą myszy i pokrętła na ekranie albo klawiszami < >. Lub tryb realistyczny, wtedy musisz zapoznać się z instrukcją odpalania SN61, gdzieś jest w necie ewentualnie spytaj się emerytowanego mechanika Smile )
Odpowiedz

#7
Michał dziękuję bardzo - czy na Trainz2012 to pójdzie . Bo mam gdzieś jeszcze wersję pudełkową .
I jedno z końcowych pytań - czy wiesz kto robił tę trasę i czy masz do tej osoby kontakt - bo chciałbym mu zaproponować współpracę taką na poważnie.
Odpowiedz

#8
Napiszę Ci w PW.
Odpowiedz

#9
ok lub na <!-- e --><a href="mailto:walery57@onet.pl">walery57@onet.pl</a><!-- e -->
Odpowiedz

#10
Michał , jednak Trainz jest bardzo do tyły z grafiką zostanę przy TS2016 - wiem , że w Polsce zrobił ktoś trasę do TS2016 - jest to tramwaj bardzo chwalony na świecie - może masz do niego kontakt .
Odpowiedz

#11
Nie mam pojęcia, nigdy nie miałem do czynienia z tym symulatorem.
Odpowiedz

#12
Ktoś może mi powiedzieć jak krok po kroku pobierać dodatki w takich sytuacjach jak mi się np. wyświetla brak odpowiednich właściwości? Jak potem pobrać takową właściwość? Szukałem po całym Internecie na czele z tą książeczką dołączoną do gry jak to się robi i za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#13
wołodyjowskiIC napisał(a):Ktoś może mi powiedzieć jak krok po kroku pobierać dodatki w takich sytuacjach jak mi się np. wyświetla brak odpowiednich właściwości? Jak potem pobrać takową właściwość? Szukałem po całym Internecie na czele z tą książeczką dołączoną do gry jak to się robi i za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć.

Przede wszystkim pobieraj jak najwięcej dodatków z danej strony, czasem jest tak że np. do jednej z lokomotyw są dołączone wszystkie potrzebne zależności a do innych nie. Tak jest np. z SN61 na stronie http://trainzart.pl/news.php

Dobrze jest też pobierać sobie mapy z kompletem dodatków żeby zbudować sobie bazę loków, domków, itp. Tu masz kilka http://qdaty-trainz.pl/index.php/download/mapy

Niestety wciąż częste jest umieszczanie na stronach dodatków bez wszystkich zależności, trzeba ich wtedy szukać samemu w necie. Znajdź w Menedżerze zawartości loka który wykazuje braki, kliknij na nim PPM i wybierz Pokaż zależności (czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie, nie mam teraz dostępu do trainza). Potem zobacz jakich numerów kuid Ci brakuje, skopiuj je i wklej w Google. Jeśli przy jakimś kuid pojawia się ikonka DS to znaczy że można go pobrać z Auran DLS a najlepiej z poziomu Menedżera zawartości klikając PPM i Pobierz (trzeba mieć oryginalną grę i zarejestrować ją przedtem).

To na razie tyle, jakby co, pytaj.
Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz

#14
Dzięki za chęć okazania pomocy.
Więc może od razu z niej skorzystamWink
Na początek chciałem pobrać Ziemię Świętokrzyską i zazwyczaj to się kończy tak, że CM się zawiesza. Druga sprawa to tych zależności jak wyświetlam "pokaż zależności" to się setki tych oznaczonych pytajnikiem pojawia. Wspomnę jeszcze, że mam TS2009.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#15
1. Skoro CM się zawiesza to pewnie masz jakąś wczesną wersję TS2009. Uruchom menu startowe Trainz (to pierwsze co Ci się pojawia po kliknięciu na ikonkę z grą) i zobacz w prawym dolnym rogu (jeśli dobrze pamiętam) jakie masz numerki (wersja gry) a potem ściągnij sobie Service Packa z tej strony http://www.auran.com/servicepacks/

Przykładowo: jeśli masz wersję 37625 to najpierw ściągasz Build 37625 -> 40040
Potem Build 40040 -> 41844 a na końcu Build 41844 -> 44653.
Oczywiście wszystko pod nagłówkiem Trainz Simulator 2009: World Builders Edition
Aha, no i trzeba uzbroić się w cierpliwość bo zazwyczaj trwa to baardzo długo.
A pliki instalacyjne Service Packów wrzucamy najpierw do folderu z grą a dopiero potem je odpalamy, inaczej może krzyczeć o błędach.

2. Co do dużej liczby brakujących dodatków, to dziwne, jeśli pobrałeś mapę razem z paczką dodatków z tej strony http://swietokrzyska.pkp-jazda.pl/download.html to nie powinieś mieć dużo braków, aczkolwiek zastrzegam że ja nigdy tej mapy nie instalowałem. Spróbuj może z mapą Kolej Doliny Raduni (link w poprzednim poście), tam jest niemal wszystko (oprócz kuid 243555:20301:1 który jest na Auran DLS i garstki innych).
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.