Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczeństwo pracy na kolei
#1
Mam wielką prośbę do wszystkich miłośników kolei, jak również pracowników PKP CARGO, potrzebuje się dowiedzieć jakie powinny być prawidłowe wartości różnych zagrożeń związanych z pracą na kolei na różnych stanowiskach, typu maszynista czy ustawiacz. Jeżeli jest ktokolwiek kto jest mi w stanie pomóc byłabym bardzo wdzięczna, najlepiej z podaniem konkretnych norm czy przepisów które to regulują.

Studentka serdecznie pozdrawia i prosi o pomoc
Odpowiedz

#2
mushu0, możesz skonkretyzować o jakie zagrożenia Ci chodzi? Albo napisz do czego konkretnie to potrzebujesz. Bo po Twoim poście przychodzi mi do głowy tylko ORZ(ocena ryzyka zawodowego).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
Piszę pracę inżynierską na temat poprawy bezpieczeństwa pracy na stanowiskach w spółce kolejowej i niestety dopiero po fakcie sie zorientowałam że to nie będzie takie proste. Owszem przeprowadzam ocenę ryzyka dla stanowisk manewrowy, pomocnik maszynisty, maszynista pojazdu trakcyjnego, rewident taboru, dyspozytor. Oczywiście najbardziej chodzi mi o to jakich wartości zagrożeń nie mogą być przekroczone, na przykład warunki atmosferyczne, mikroklimat, hałas, wibracje, oświetlenie (te 3 szczególnie) i dowiedziałam się, że przy pracy przy taborze można być narażonym na działanie pola elektromagnetycznego, chciałabym również potwierdzić tę informację i dowiedzieć się jakie wartości tych zagrożeń najczęściej występują a jakie powinny być prawidłowe/ dopuszczalne.

Bardzo dziękuje za zainteresowanie sprawą, pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz

#4
Krążysz po ryzykownych rejonach Big Grin

Swoją drogą, unikanie pracy z powodu warunków atmosferycznych wynika chyba tylko z litości przełożonych i "ogarnięcia" drużyn, jak trza to łeb za okno, kapota przeciwdeszczowa i śmiga się w deszczu. Na temat hałasu i wibracji t może postaram się nie wypowiadać, o polu magnetycznym to mało kto chce rzetelne informacje podać. Największym zagrożeniem w ruchu kolejowym jest pośpiech, stres i przemęczenie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Dziękuje bardzo za informacje. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia to przyjmę wszystko, każda informacja będzie bardzo pomocna, dlatego proponuje żeby się nie krępować, jeżeli ktoś ma ochotę porozmawiać na ten temat na PW to również zapraszam.

Pozdrawiam
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Staż / szkolenie z urzędu pracy na kolei Bartek 24 10 790 15.07.2011, 08:57
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.