Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
forum kolejowe-sprawy.pl??
#16
loker też ma tu konto, choć mało pisał i dawno nie wchodził Wink
Odpowiedz

#17
Wracając do tego tematu, no szkoda tamtego forum kolejowego, które już zostało wyłączone w sieci.
Miałem nawet zapisaną stronę na pulpicie tego forum, ale nie rejestrowałem się tam.
Przeglądałem tylko posty tamtego forum i dla mnie było ciekawe.

Nie wiem, czy to konkurencja, między naszym forum kolejowym, a INFO KOLEJ spowodowała zamknięcie forum kolejowe sprawy.pl, czy inne przyczyny?
Jednak to chyba INFO KOLEJ jest na pierwszym miejscu i ma największą popularność wśród miłośników kolei i internautów?
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#18
Nie sądzę, żeby konkurencja* między FK i IK miała wpływ na zamknięcie K-S. Po prostu, że tak się wyrażę, rynek jest na tyle okrojony, że czwarte klasyczne forum kolejowe w sieci się nie utrzyma. U nas ruch też nie oszałamia.
* - nie wiem, czy tu w ogóle można mówić o konkurencji, obydwa fora mają trochę inny profil i czego innego możesz szukać u nas, czego innego na IK.
Jaro

Odpowiedz

#19
Nie wiem dlaczego, ale jak słyszę kolejowe sprawy, to od razu przypominają mi się "trudne sprawy" z Polsatu. ;-)
Odpowiedz

#20
No tak, ale niektóre fora dyskusyjne się zamyka z różnych przyczyn. Niektóre fora tracą popularność, jest zbyt mała frekwencja użytkowników i prawie nikt nowy się nie rejestruje na takich forach.
I jedną z przyczyn zamykania niektórych forów dyskusyjnych jest właśnie za słaba frekwencja w udzielaniu się na postach i mała popularność.
Akurat temat dotyczy konkretnego forum o kolejnictwie, ale przecież tak ogólnie powstało masę forów i tematycznych i wielotematycznych, że już zaczyna brakować nowych użytkowników.
Też niektórzy nie lubią się udzielać na forach i w ogóle z nich nie korzystają, a to też ma znaczenie w frekwencji.

Tak myślę.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#21
Jest chyba też inne forum kolejowe, oprócz kolejowych spraw, które też przeglądałem, ale ono już nie funkcjonuje i nikt tam się nie udziela. Nie zamknęli tamtego forum, ale straciło popularność i użytkownicy, którzy wcześniej się rejestrowali, już zaprzestali tam dyskusji.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#22
Fora padają z powodu mordoksiążki. Tam wystarczy, że jeden coś podniecającego zamieści, zbierze kumpli i mają dyskusję. Ale co to za dyskusja... Widać głównie twórcę wątku. No ale jest widać taka moda. I nikt nie bierze pod uwagę, że jego dane w tamtym interesie w zasadzie należą do amerykańskich służb specjalnych... 

Dlatego ja wolę normalne fora.  Smile
Odpowiedz

#23
Obrzucanie Łodzi błotem też nie pomogło forum KS, w pewnym momencie jedyne dyskusje (choć ciężko to było nazwać dyskusją) to było tylko jaka to Łódź zła., bo podziemny dworzec, bo KDP, bo składy wagonowe do Warszawy, bo połączenia po CMK i tak dalej. Często obrażano łódzką społeczność (tym mnie), brak atmosfery o dyskusji, a jak coś innego się wywiązało (np, o połączeniach ekonomicznych na CMK) to zaraz znów schodziło na temat łódzki.

Brak neutralności poglądów na forum KS był sporym problemem.
Odpowiedz

#24
No to niestety wykrakali... Teraz głównie do W-wy z Łodzi pojadą "tramwaje"...
Odpowiedz

#25
Afrika_Bambataa, miałem tam avatar z "TS" Big Grin
Urbi, no niestety, obsesja jednego z tamtejszych administratorów/moderatorów na punkcie Łodzi jest w kolejowym internecie dobrze znana. I oczywiste jest, że to im nie pomogło.
Jaro

Odpowiedz

#26
(22.11.2016, 22:55)Koni napisał(a): Nie wiem, czy to konkurencja, między naszym forum kolejowym, a INFO KOLEJ spowodowała zamknięcie forum kolejowe sprawy.pl, czy inne przyczyny?

W internecie nie ma próżni, miejsce kolejowych trudnych spraw zajęło skyscrapercity, z dość prostym przejrzystym katalogiem tematów. Forum podstarzałych mikoli którzy lubią powspominać stary porządek oraz tych którzy nie mają własnego, zdania czyli IK ,wyciszyło sie od czasu wyborów parlamentarnych.
Odpowiedz

#27
Fora kolejowe powinny działać i nawet powiem, że mogłoby powstać ich więcej. Jest wielu miłośników kolejnictwa, pracownicy w spółkach kolejowych i sprawy kolei w Polsce są ważne.

Nie wiem, czy użyję dobrego stwierdzenia, ale interesowanie się sprawami kolei w Polsce, całą tą infrastrukturą, taborem jest moim zdaniem patriotyczne.
To cieszy, że jest wielu ludzi, użytkowników takich forów, dla których los kolei w Polsce nie jest obojętny.

Wiem, że INFO KOLEJ ma dobrą renomę, bo jest to forum bardzo znane i głosy użytkowników tego forum są słyszalne w spółkach kolejowych, w zarządach.
Należy liczyć się z użytkownikami tego forum, którzy sprzeciwiają się nieprawidłowościom na kolei, którzy walczą o dobro kolei w Polsce. Zresztą i to forum kolejowe jest tak samo ważne.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#28
Nie zapominaj o pl.misc i kolejowej sekcji Skyscrapercity. Forów jest naprawdę dużo, zatem jedno więcej się nie może utrzymać. Chyba że otworzyłoby się na użytkowników z innych krajów (co zresztą od dawna mnie i paru innym osobom chodzi po głowach odnośnie naszego Forum, tylko jakoś iskry brak).
Jaro

Odpowiedz

#29
Pomysł niezły, tylko ma jedną wadę: jak się te rzesze cudzoziemców dowiedzą o tym forum?
Odpowiedz

#30
(28.11.2016, 21:52)Koni napisał(a): bo jest to forum bardzo znane i głosy użytkowników tego forum są słyszalne w spółkach kolejowych, w zarządach.

Szczególnie swego czasu w Kolejach Dolnośląskich...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.