Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXIII Parada Parowozów w Wolsztynie.
#1
Cytat:Wolsztyn: Wstępny plan Parady Parowozów 2016
Fot. Paweł Rydzyński
W Urzędzie Miejskim w Wolsztynie odbyło się spotkanie, podczas którego wstępnie ustalono harmonogram tegorocznej Parady Parowozów. Jest ona zaplanowana na sobotę 30 kwietnia, natomiast imprezy towarzyszące odbędą się również w piątek i niedzielę.

Zgodnie z informacją przedstawioną na stronie internetowej UM Wolsztyn, roboczy harmonogram przedstawia się następująco:

W piątek 29 kwietna, w godzinach popołudniowo-wieczornych będą mieć miejsce atrakcje na terenie Parowozowni, związane z przyjazdem pierwszych parowozów uczestniczących w Paradzie. Będą one połączone z wieczornym zwiedzeniem obiektu i otwarciem pokonkursowej wystawy fotografii.

W sobotę 30 kwietnia zaplanowana jest Parada Parowozów oraz przejazdy retro pociągami prowadzonymi przez parowozy, koncert orkiestr dętych, a także możliwość zwiedzania pozostałych atrakcji Wolsztyna, jak Skansen Budownictwa Ludowego i obiekty muzealne (Parada jest połączona z obchodami Dnia Ziemi Wolsztyńskiej).

W niedzielę 1 maja kontynuowane będą przejazdy retro (rozkład dostępny jest TUTAJ), nastąpi też prezentacja pojazdów wojskowych na platformach kolejowych. Tego dnia w Wolsztynie odbędą się też Spotkania Teatrów Ulicznych.

Według nieoficjalnych informacji „Rynku Kolejowego”, podczas tegorocznej Parady liczba czynnych parowozów będzie znacznie większa niż w 2015 r., kiedy to wzięły w niej udział tylko 3 czynne maszyny. Podczas Parady, w budynku dworca kolejowego w Wolsztynie planowana jest wystawa budowli z klocków Lego. 3 maja, na zakończenie Dni Ziemi Wolsztyńskiej, wystąpi zespół Zakopower.
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 74168.html

Ponad to warto dodać że w tym roku również pojedzie pociąg dowozowy z Jaworzyny. Oby nie powtórzył się scenariusz sprzed roku.
Odpowiedz

#2
Taaaa, brak konkretów(jak puszczą 4 parowozy to też będzie więcej niż w zeszłym roku), spieprzona renoma przez ostatnie lata i płonne nadzieje na to że na hasło "Parada Parowozów w Wolsztynie" zlecą się wszyscy mikole... "Urwali kurze złote jaja" i teraz chcą sprzedawać słomę twierdząc że to kolor złoty :-(.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
Cóż muszę zgodzić się z ta opinią.
Odpowiedz

#4
Szkoda. Nie ma zwyczajnie parowozów do pokazania i tyle. Nie ma maszyn.
Obecnie najładniejsza to Ty42-24 z Pyskowic. "Helena" jak stoi tak stała, "Petuchy" też nie ma, z Niemiec też chyba nic nie przyjedzie.
Co tam będzie na tej paradzie?
Więcej będzie tandetnej komercji niż kolejowego klimatu. Do tego jeszcze produkujący się bez sensu Bieleninik.
To już w Międzychodzie jest lepiej, bo przyjeżdżają tam wszelkie stare lokomotywy, spalinowe, parowe i przyciągane są elektryczne.
Organizatorzy Wolsztyńskiej imprezy są zwyczajnie pozbawieni wyobraźni.
Parada parowozów, a parowozów nie ma.
Odpowiedz

#5
fred77, skąd wiesz co przyjedzie, a co nie? Pochwal się swoją aktualną listą parowozów obecnych na paradzie Wink
Odpowiedz

#6
Nie wiem. Napisałem "chyba". Obym był złym prorokiem ale wątpię by wolsztyńska parada odbiła się znacząco od dna.
Wcale nie trzeba zdobywać wiele informacji by samemu spostrzec, że parada ta zaczęła się robić miałka, oklepana i taka trochę robiona "na odwal". To są moje spostrzeżenia. Nawet "Świat kolei" opisał negatywnie ostatnią paradę i zauważono stopniowy spadek dbałości o przebieg wolsztyńskiego łikendu z parą.

Co pokaże ten rok? Zobaczymy.
Odpowiedz

#7
Cytat:Zapowiadany jest przyjazd parowozów z Niemiec i Czech, a Polskę będą reprezentować maszyny z Parowozowni w Wolsztynie i Skansenu Zabytkowego Taboru PKP Cargo w Chabówce oraz z Jaworzyny Śląskiej, Wrocławia i Pyskowic.


Rynek Kolejowy - tylko tu proszę nie wgłębiać się w treść teksu bo takich bzdur napisali że można się uśmiać :-).

Cytat: Ol49-59 i Pt47-65 z Wolsztyn
OKz32-2 i TKt48-191 z Chabówki
Ty42-24 z Pyskowic,
TKh05353 z Wrocławia,
TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej,
464.202 i 432.0145 z Czech oraz
18 201, 35 1019-5 i 52 8079 z Niemiec - parowóz 52 8079 przyjedzie do Wolsztyna w piątek 29.04 i wróci do Niemiec w sobotę razem z pociągiem do Cottbus. Parowozy 18 201 i 35 1019-5 przyjadą w sobotę 30.04 i wrócą do Niemiec w niedzielę 1 maja.

Strona Parowozy.com.pl

czyżby coś ruszyli w temacie? Ma być 12 loków więc do lat świetności brakuje ale w porównaniu z zeszłym rokiem będzie full wypas :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#8
Wybiera się ktoś? Wygląda na to, że warto. Smile
Jaro

Odpowiedz

#9
Ja niestety mam end of fuel i sygnał wątpliwy w domu więc jak wybiorę się na PCC to będzie dobrze...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#10
A ja niestety w pracy.
Odpowiedz

#11
Ja byłem. Mógłby mi ktoś podać nr poc specjalnych?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#12
fred77 napisał(a):A ja niestety w pracy.
Chciałem się wybrać dzisiaj, ale gdy zobaczyłem opcje powrotne do domu to mi się odechciało. Gdybym nie szedł jutro do pracy, to może... :-> :-|
Na pewno będą filmy z imprezy, chociaż tyle. ;-D
Jaro

Odpowiedz

#13
jarząbek019 napisał(a):Ja byłem. Mógłby mi ktoś podać nr poc specjalnych?
Pociąg z Niemiec: 77054
Powrotny do Niemiec: 77005
Cegielski z Poznania: 77020
VIP Cargo z Poznania: 77034
Cegielski do Poznania: 77002
Rudolf Turkolu z Rakoniewic: 77066
Hefajstos z Wrocławia: 67100
Hefajstos do Wrocławia: 76104
Piast Śląski z Jaworzyny: 67102
Piast Śląski do Jaworzyny: 76102
Odpowiedz

#14

Odpowiedz

#15
lolingpl napisał(a):Pociąg z Niemiec: 77054 (...)
Znasz może numery pociągów niedzielnych?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parada parowozów 2019 Tp4 2 4 289 04.05.2019, 20:06
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '18. fred77 5 4 464 27.04.2018, 08:17
Ostatni post: fred77
  Parada Parowozów Wolsztyn '17. fred77 20 10 667 14.12.2017, 13:54
Ostatni post: hall62
  III Parada Lokomotyw w Międzychodzie sm31-131 3 3 109 20.07.2015, 19:55
Ostatni post: erap2
  II Parada Lokomotyw w Międzychodzie 16.08.2014 Gumis47 1 2 948 29.11.2014, 21:57
Ostatni post: sm31-131

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.