Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasza "Radosna twórczość" zdjęciowa.
#16
Son., Czyli Ty zrobilbys zaj@bista fotke nawet majac 0,3 megapiksela?Wink
Odpowiedz

#17
Son. napisał(a):Urzekła mnie twoja historia Smile Ciekawe jednak, dlaczego nikt poza tobą nie ma problemów z przeskalowaniem obrazka z zachowaniem dobrej jakości przy zadanym maksimum wielkości pliku? Smile

Kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy, jak mawia stare przysłowie pszczół Big Grin

@przem710 - lepsza jakość to z telefonu wychodzi, mimo braku dziesiątek megabajtów rozmiaru jpega Smile

Pewnie dlatego że w paincie rozmiar zmieniam, i nigdzie nie widzę opcji kompresji zdjęcia, i też słabsze wzmocnienia kolorów są.

pasqudek napisał(a):Son., Czyli Ty zrobilbys zaj@bista fotke nawet majac 0,3 megapiksela?Wink

Mi jedno z telefonu (8mpx) wyszło mi dosyć spoko, a po obróbce wygląda bardzo dobre, tylko gorzej z kadrem.
[Obrazek: e8sQTOm.jpg]
Odpowiedz

#18
Kolej 131 napisał(a):Pewnie dlatego że w paincie rozmiar zmieniam, i nigdzie nie widzę opcji kompresji zdjęcia, i też słabsze wzmocnienia kolorów są.
W czym?! Jest mnóstwo darmowych programów graficznych (ja używam Photofiltre, kiedyś działałem też na Gimpie), olej Painta.

Kolej 131 napisał(a):Mi jedno z telefonu (8mpx) wyszło mi dosyć spoko, a po obróbce wygląda bardzo dobre, tylko gorzej z kadrem.

Powiększyłem to zdjęcie. Jakościowo wygląda źle. Kadrowanie pomijam.
Odpowiedz

#19
pasqudek napisał(a):Son., Czyli Ty zrobilbys zaj@bista fotke nawet majac 0,3 megapiksela?Wink

A kiedy ostatni raz widziałeś kamerę czy telefon z sensorem VGA? ;-)
Odpowiedz

#20
Jakieś 15 minut miałem w rękach mój telefon: aparat 3,2mpix, kamerka z przodu: VGA
Odpowiedz

#21
Powiększyłem to zdjęcie. Jakościowo wygląda źle. Kadrowanie pomijam.[/quote]

1. Mam Picase co troszkę edytuję najczęściej wzmocnienie, a paint tylko do zmiany rozmiaru.

2. Jak zrobiłem HDR to znikło lepiej wygląda i cienie dodałem to o wiele lepiej wygląda. + to jedno z moich pierwszych zdjęć "pozowanych" co słup na środku kabiny loka to mi nie przeszkadzał.
Odpowiedz

#22
pasqudek napisał(a):Jakieś 15 minut miałem w rękach mój telefon: aparat 3,2mpix, kamerka z przodu: VGA

I tą kamerą przednią robisz zdjęcia, czy raczej podstawowym aparatem 3,2mpix? ;D

PS: mój ma 8mpix z optyczną stabilizacją obrazu, a przednia kamera ma 1,2mpix. I to raczej nie są wygórowane parametry Smile
Odpowiedz

#23
Tyle co udało mi się "wyciągnąć", więcej nie jestem wstanie a nawet nie ma sensu.

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.forumkolejowe.pl/test_st45.jpg">www.forumkolejowe.pl/test_st45.jpg</a><!-- w -->
Odpowiedz

#24
Czyli wzmocnienie + kadrowanie, widzę że czasami w skrajnię trzeba wejść, ale wolałem nie ryzykować.
Odpowiedz

#25
przem710, według mnie jakość jest gorsza(duże ziarno) ale kadrowanie robi w tym przypadku dużo.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#26
Pomimo starań Przemka zdjęcie jest nie do uratowania. Są miejsca, w których po prostu nie warto robić zdjęć i kropka (a jeśli już, to tylko do szuflady).
Odpowiedz

#27
Afrika_Bambaata, Najwyżej jako pamiątka niebieskiej trójki w Terespolu będzie, a z nowymi kadrami to trzeba tam pomyśleć, bo dość duża "słupoza" tam jest. Na galerię dałem jedno z moich lepszych zdjęć, ale bez "tuningu" co może trochę szarawe być.
Odpowiedz

#28
Normalnym aparatem w takich warunkach idzie zrobić dobre zdjęcie. Nie ma w tym wielkiej filozofii. Więc argument Afrika_Bambaata, mija się trochę z prawdą. Wink
Odpowiedz

#29
lolingpl, a jaki to normalny aparat Smile??
Odpowiedz

#30
Może chodzi o to, że kamera video nie jest najlepsza do zdjęć? ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wasza ulubiona gra komputerowa o pociągach? ptr1 1 1 746 09.03.2021, 19:59
Ostatni post: mojżesz
  Freight Hopping w Polsce - wasza opinia JejeX 9 8 037 04.06.2018, 19:25
Ostatni post: EN57fan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.