Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaskie miejsca na zestawie kołowym
#1
:?: mam problem w wagonie miałem płaskie miejsca na dwóch zestawach kolowych (na jednym wózku) ja uznaję, że przyczyną tego jest przymarznięcie wstawek hamulcowych do zestawów kolowych i wagon pojechał na smyka. Czy ktoś ma inne zdanie? bo są tacy ,co twierdzą, że to uszkodzenie hamulca.
Odpowiedz

#2
Rozumiem, ¿e mówisz o prawdziwym wagonie? £atwiej by by³o gdyby¶my siê dowiedzieli co to w ogóle za wagon i dlaczego pytasz Wink Trudno jest cokolwiek powiedzieæ nie widz±c tego wagonu, lub chocia¿by zdjêæ. Je¶li uszkodzenie hamulca to raczej ³atwo to sprawdziæ - wystarczy zahamowaæ i odhamowaæ wagon po czym sprawdziæ, czy klocki zostaj± czy siê cofn± - wydaje mi siê to logiczne.
Odpowiedz

#3
A coś mi się zdaje, że to jakieś jaja. Od tego są firmy, które sie tym zajmują i tam rozwiązany powienin byc problem a nie przez owe forum.

Zresztą nie widziałem jeszcze żadnego pracownika kolei, który przez forum chce sie dowiedzieć co jest nie tak z maszyną. Rozumiem prywatne auto, ale nie forum.
Odpowiedz

#4
michał napisał(a):przyczyną tego jest przymarznięcie wstawek hamulcowych do zestawów kolowych i wagon pojechał na smyka

Albo np. zakręcony ręczny!
Odpowiedz

#5
Przyczyn może być mnóstwo:
1. Przymarznięte wstawki hamulcowe
2. Zamarznięta woda w cylindrze hamulcowym
3. Awaria zaworu hamulcowego
4. Nagły ubytek powietrza w przewodzie głównym hamulca
5. "Przeładowanie" poprzez maszynistę kranem hamulca
Tyle przychodzi mi do głowy, bo z takimi usterkami spotykają się moi koledzy z pracy na reklamacjach, wagonów osobowych i lokomotyw ;-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.