• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kółko(niekoniecznie) i niekoniecznie na podróżniku
Cześć,

mam do Was bardziej zaawansowanych w rozjazdach kilka pytań.
Planuję z dziewczyną się wybrać w podróż po Polsce, a w sumie po zachodniej części.
Myślę o takiej trasie:

Poznań - Choszczno - Szczecin - Kostrzyn - Gorzów Wlkp - Zielona Góra - Wrocław - Poznań

Podane punkty to przesiadki + zwiedzanie.

1: Czy w tych punktach, co wyszczególniłem warto coś zwiedzić szczególnego? Na terenie Zachodniopomorskiego na trasie do Szczecina wiem, że jest kilka miejsc ciekawych, ale gdzieś posiałem książeczkę od tego.

2: Czy jakieś inne punkty pośrednie znacie na tej trasie, gdzie warto coś zwiedzić?

3: Standardowo wiadomo - gdzieś chciałoby się coś zjeść, więc jakieś niedrogie godne polecenia miejsca by się przydały - najlepiej miejsca, gdzie jest tzw. kuchnia regionalna lub związana z danym miejscem.

4: Kwestia noclegów, z racji tego, że nie byłbym sam i wolałbym nocować poza pociągiem, to prosiłbym też wstępnie o niedrogie noclegi powiedzmy w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Część tych noclegów i lokali gastronomicznych opisana na forum jest niestety już nieczynna.
Pozdrawiam wszystkich.

Od dnia 30.12.2010r. :
15 119 km wyrobione : na dzień 02.01.2020 r.
  Odpowiedz
Może pomogę z biletami:

Jeżeli chcesz jeździć pociągami REGIO poleciłbym REGIOkarnet albo Bilet Turystyczny, na IC jest dawny podróżnik (obecnie Bilet Weekendowy) ale on jest za drogi na takie krótkie trasy. Lepiej nie iść w jednorazowe bilety, coś się gdzieś "przesunie" to trzeba się stresować co zrobić z tym cholernym biletem, a w kasach jak nie znasz numerów kodów/ofert to są średnio pomocni, np. zamiast wystawić wydłużenie biletu w of. "przejazd poza stację przeznaczenia" to zrobią zwrot z potrąceniem i wyjdzie drożej, albo przesiadkę na dwóch biletach mimo że drugi przewoźnik honoruje taryfę REGIO - kupując bilety zawsze wszystko muszę sam podawać.

1. Chodzi o punkty "kolejowe" typu zamknięte linie, stare dworce czy coś bardziej "zwykłego" jak kościoły i zamki? Jeżeli chodzi o to drugie to jest w internecie setki forów podróżniczych, tam lepiej zadaj to pytanie.

2. jw.

3. Sprecyzuj najlepiej jaki standard - restauracje z winem i obrusami, "półka średnia", bar mleczny czy fast-food?
  Odpowiedz
Nie wiem co jest ciekawego do zobaczenia w Choszcznie, a czasami tam bywam. Podobnie w Kostrzynie nad Odrą - to nawet nie jest miasto powiatowe, ono żyje tylko i wyłącznie z Woodstocku.
Co do biletów to zgodzę się z kolegą wyżej jednak minimalnie zmienił bym trasę - ostatni pociąg REGIO z Poznania do Szczecina którym można podróżować na biletach weekendowych odjeżdża przed okresem jego ważności.

3. W Szczecinie regionalną potrawą jest Pasztecik Szczeciński, za 10 zł na osobę najesz się do woli

4. W Szczecinie i np. Gorzowie Wlkp. przy głównych Urzędach Pocztowych funkcjonują schroniska Poczty Polskiej
Pociągiem nad Zalew Szczeciński
Wysiadając bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny
  Odpowiedz
Zawsze można dokupić na odcinek przed ważnością bilet jednorazowy. Z ofert PRów jest także sieciowy tygodniowy, może być przydatny przy długich podróżach.

Z potraw regionalnych to we Wrocławiu zjesz słynną dworcową knyszę, tylko broń Boże nie kupuj jej w "Bocadillo" na dworcu, lepiej w lokalu bez nazwy przy łączniku między peronami! Wspomniane przez kolegę wyżej schroniska Poczty są w całej Polsce, i są jedyną mi znaną "siecią" tańszych noclegów.

A Pasztecik będę musiał zjeść przy jakiejś okazji w Szczecinie!
  Odpowiedz
szy_mat napisał(a):Zawsze można dokupić na odcinek przed ważnością bilet jednorazowy. Z ofert PRów jest także sieciowy tygodniowy, może być przydatny przy długich podróżach

Jeśli mnie pamięć nie myli został zlikwidowany około pół roku temu niestety
Pociągiem nad Zalew Szczeciński
Wysiadając bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny
  Odpowiedz
Fakt, został tylko miesięczny.
  Odpowiedz
W Zielonej Górze jest browar restauracyjny Haust polecany przez piwoszy.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości