Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kółko(niekoniecznie) i niekoniecznie na podróżniku
#1
Cześć,

mam do Was bardziej zaawansowanych w rozjazdach kilka pytań.
Planuję z dziewczyną się wybrać w podróż po Polsce, a w sumie po zachodniej części.
Myślę o takiej trasie:

Poznań - Choszczno - Szczecin - Kostrzyn - Gorzów Wlkp - Zielona Góra - Wrocław - Poznań

Podane punkty to przesiadki + zwiedzanie.

1: Czy w tych punktach, co wyszczególniłem warto coś zwiedzić szczególnego? Na terenie Zachodniopomorskiego na trasie do Szczecina wiem, że jest kilka miejsc ciekawych, ale gdzieś posiałem książeczkę od tego.

2: Czy jakieś inne punkty pośrednie znacie na tej trasie, gdzie warto coś zwiedzić?

3: Standardowo wiadomo - gdzieś chciałoby się coś zjeść, więc jakieś niedrogie godne polecenia miejsca by się przydały - najlepiej miejsca, gdzie jest tzw. kuchnia regionalna lub związana z danym miejscem.

4: Kwestia noclegów, z racji tego, że nie byłbym sam i wolałbym nocować poza pociągiem, to prosiłbym też wstępnie o niedrogie noclegi powiedzmy w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu.

Część tych noclegów i lokali gastronomicznych opisana na forum jest niestety już nieczynna.
Pozdrawiam wszystkich.

Od dnia 30.12.2010r. :
18 258 km wyrobione : na dzień 29.08.2021 r.
Odpowiedz

#2
Może pomogę z biletami:

Jeżeli chcesz jeździć pociągami REGIO poleciłbym REGIOkarnet albo Bilet Turystyczny, na IC jest dawny podróżnik (obecnie Bilet Weekendowy) ale on jest za drogi na takie krótkie trasy. Lepiej nie iść w jednorazowe bilety, coś się gdzieś "przesunie" to trzeba się stresować co zrobić z tym cholernym biletem, a w kasach jak nie znasz numerów kodów/ofert to są średnio pomocni, np. zamiast wystawić wydłużenie biletu w of. "przejazd poza stację przeznaczenia" to zrobią zwrot z potrąceniem i wyjdzie drożej, albo przesiadkę na dwóch biletach mimo że drugi przewoźnik honoruje taryfę REGIO - kupując bilety zawsze wszystko muszę sam podawać.

1. Chodzi o punkty "kolejowe" typu zamknięte linie, stare dworce czy coś bardziej "zwykłego" jak kościoły i zamki? Jeżeli chodzi o to drugie to jest w internecie setki forów podróżniczych, tam lepiej zadaj to pytanie.

2. jw.

3. Sprecyzuj najlepiej jaki standard - restauracje z winem i obrusami, "półka średnia", bar mleczny czy fast-food?
Odpowiedz

#3
Nie wiem co jest ciekawego do zobaczenia w Choszcznie, a czasami tam bywam. Podobnie w Kostrzynie nad Odrą - to nawet nie jest miasto powiatowe, ono żyje tylko i wyłącznie z Woodstocku.
Co do biletów to zgodzę się z kolegą wyżej jednak minimalnie zmienił bym trasę - ostatni pociąg REGIO z Poznania do Szczecina którym można podróżować na biletach weekendowych odjeżdża przed okresem jego ważności.

3. W Szczecinie regionalną potrawą jest Pasztecik Szczeciński, za 10 zł na osobę najesz się do woli

4. W Szczecinie i np. Gorzowie Wlkp. przy głównych Urzędach Pocztowych funkcjonują schroniska Poczty Polskiej
Odpowiedz

#4
Zawsze można dokupić na odcinek przed ważnością bilet jednorazowy. Z ofert PRów jest także sieciowy tygodniowy, może być przydatny przy długich podróżach.

Z potraw regionalnych to we Wrocławiu zjesz słynną dworcową knyszę, tylko broń Boże nie kupuj jej w "Bocadillo" na dworcu, lepiej w lokalu bez nazwy przy łączniku między peronami! Wspomniane przez kolegę wyżej schroniska Poczty są w całej Polsce, i są jedyną mi znaną "siecią" tańszych noclegów.

A Pasztecik będę musiał zjeść przy jakiejś okazji w Szczecinie!
Odpowiedz

#5
szy_mat napisał(a):Zawsze można dokupić na odcinek przed ważnością bilet jednorazowy. Z ofert PRów jest także sieciowy tygodniowy, może być przydatny przy długich podróżach

Jeśli mnie pamięć nie myli został zlikwidowany około pół roku temu niestety
Odpowiedz

#6
Fakt, został tylko miesięczny.
Odpowiedz

#7
W Zielonej Górze jest browar restauracyjny Haust polecany przez piwoszy.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.