Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkłady jazdy
#1
Witajcie!

Jako jeden z administratorów Ogólnopolskiej Bazy Kolejowej mam przyjemność zaprezentować świąteczną niespodziankę dla wszystkich miłośników starych rozkładów.
Dzięki potężnej pracy, którą wykonał ksiezyc_nad_gieesem digitalizując dawne „cegły”, oraz adminom tego forum, którzy je upublicznili, mogliśmy ruszyć z tym projektem.
Jak na chwilę obecną dział zawiera kilka tomów i z czasem będzie się rozrastał.
Zapraszamy do korzystania i wnoszenia uwag!

Tak na mirginesie wydaje mi się, że będzie to pierwsza próba zebrania dawnych rozkładów w aspekcie linii - przeglądanie jest możliwe nie tylko strona po stronie, ale też przez historię poszczególnych tras - W zakładce "historia" będą się pojawiać odnośniki do wszystkich wprowadzonych do bazy rozkładów, z dokładnością do tabeli.
Odpowiedz

#2
Qrcza, zbyt malo.
Odpowiedz

#3
Z czasem będzie więcej. Przetrawienie takiej jednej cegły niestety trochę trwa.
Odpowiedz

#4
Gratuluje samozaparcia :-)
Ale, czy skany nie mogłyby być odwrócone o 90 stopni?
lepiej by się czytało :-)

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#5
Co racja to racja. Pomyślę jak w miarę bezboleśnie to poprzekręcać. Dzięki za sugestię. Smile
Odpowiedz

#6
Piękna sprawa. Płudy i Choszczówka poza Warszawą. :-) Dzięki. Świetna robota.

A propos przekręcania, to w Windows byłoby 5 sekund roboty. Może warto pomyśleć o postawieniu sobie maszyny wirtualnej VirtualBoxem. Z tego co mi wiadomo to ma wersje na linuxa.
Odpowiedz

#7
Pod linuksem też mam proste narzędzia, ale problem jest taki, że nie wszystkie strony się do obrotu kwalifikują. Jak będę dodawał nowe rozkłady, to będę na bieżąco obracał, a to co już jest, to jakimś narzędziem przez stronę zrobię (mam takie w galerii, tylko muszę lekko dostosować).
Odpowiedz

#8
Jak się bawić to się bawić: skoro jest już foto to może dałoby się też za pomocą odczytywania stworzyć jakieś tabele w postaci np. pdfów?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Obawiam się, że jakość nie ta, żeby obraz na tekst przerabiać.
Odpowiedz

#10
Qrcza, nie jestescie pierwsi z starymi rozkladami.
Odpowiedz

#11
pasqudek, jeśli myślimy o tym samym źródle to jest to po prostu rozwinięcie dzieła tego samego autora skanów :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#12
sm31-131 napisał(a):pasqudek, jeśli myślimy o tym samym źródle to jest to po prostu rozwinięcie dzieła tego samego autora skanów :-).

Przez święta dodałem jeszcze cegły z 1986 i 2006 roku i w tym momencie mamy pokrycie co około 20 lat. Teraz będę je zagęszczał Smile

Rozkłady w tej czy innej formie w sieci można znaleźć. Że jesteśmy pierwsi, miało znaczyć sposób opracowania.
Nie trafiłem jeszcze w sieci na podejście takie, że w jednym miejscu mogę prosto obejrzeć rozkłady z różnych lat dla konkretnej linii (tu na przykład Wrocław - Poznań). Zawsze to było wejście do rozkładu jako całości i przeszukiwanie go. Pół biedy, jak znasz numer tabeli, ale bez tego, mapki czy indeksu to potrafiło zająć szmat czasu.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słuzbowe rozkłady jazdy Rainy31 0 2 986 13.02.2013, 19:47
Ostatni post: Rainy31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.