Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP
#1
Cytat:W poniedziałek 7 grudnia upłynął termin, w którym PKP Informatyka mogła zgłosić zakończenie realizacji koszalińskiego ITS-u. Wykonawca twierdzi, że wywiązał się z zadania, jednak miasto systemu w takim kształcie nie odebrało. – Wypowiedzenie umowy wchodzi w życie. na pewno będziemy dochodzili od PKP Informatyka odszkodowania z tytułu utraconych korzyści – mówi Wojciech Kasprzyk, wiceprezydent Koszalina. W efekcie problemów z realizacją projektu Koszalin straci dofinansowanie unijne.

PKP Informatyka otrzymała od miasta 2,3 mln za wykonane prace, ale naliczyła im już 2,7 mln kar. Pytanie czy zażądają tylko zapłacenia kar czy także 2,3 mln które dostali i 7 mln dotacji które Koszalin straci w wyniku wypowiedzenia umowy.
Najbardziej w tym wszystkim dziwi mnie fakt że inżynier projektu chciał odebrać dokumentację ale nie chciał odebrać produktu finalnego - wałek?

I mam dziwne wrażenie że PKP Informatyka przeczuwała że będzie problem z Koszalinem, bo już przy tym jak Cargo chciało im odebrać dział Cargowski to wzywali ABW. Obawiam się że padają na ryjek tylko było o nich cicho bo nie robią dartów :-D.

Cały artykuł na RK

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#2
Z nowym rokiem - nowy prezes, albo jak to mówią złośliwi - z nowym półroczem - nowy prezes :-).
PKP Informatyka dostała dwóch nowych światłych którzy poprowadzą ją ku zajedwabistości:

Prezesem został Pan Tomasz Miszczuk w miejsce ustępującego Adama Filutowskiego.

Z ciekawszych momentów z życia Pana Prezesa:
Cytat:Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego(...)
Prowadził również analizy procesów prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, w tym m.in. PKP Energetyka(...)
Jest członkiem Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie(...)

Nowym członkiem zarządu został Jakub Prusik który objął funkcję członka zarządu spółki w miejsce Jana Starzyka.

Z ciekawszych momentów z życia Pana Prusika

Cytat:Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w spółkach Skarbu Państwa, w tym zajmujących się obszarem telekomunikacji, m.in. w Telekomunikacji Polskiej (obecnie Orange)(...)
W latach 2004-2007 związany był z Grupą PKP. Piastował m.in. stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Zarządzania Zmianą oraz Dyrektora Biura Strategii i Marketingu w Telekomunikacji Kolejowej Sp. z o.o. (...)
Jako ekspert ds. zarządzania i telekomunikacji współpracował także z administracją rządową, w tym z MSW i Ministerstwem Cyfryzacji. (...)

Więcej o zasługach obu Panów

Jak widzę polityczną poprawność i doświadczenie obu panów to mam przed oczami tylko jeden napis - "Co by tu jeszcze spieprzyć". A może tak mi się tylko wydaje? Przecież PKP Informatyka nie ma znaczenia dla obronności kraju a bilety mogą być kartonikowe :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
sm31-131, Nic w tym dziwnego. Każda władza obsadza swoich po stołkach.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#4
I kolejne problemy PKP Informatyki oraz PIC'u i ich związku pod tytułem internetowa sprzedaż biletów PIC:

Cytat:PKP Intercity informuje o możliwych utrudnieniach dotyczących zakupu biletów w internetowym serwisie sprzedaży biletów e-IC oraz przez aplikację mobilną IC Mobile Navigator w dniu 29 stycznia 2016 roku z uwagi na problemy mające miejsce po stronie dostawcy usługi, czyli PKP Informtyka.

Kolejny raz system się sypie i kolejny raz
Cytat:trwają intensywne prace nad poprawą stabilności systemu sprzedaży oraz zwiększeniem jego dostępności.

przeginają pałę, nie mając backupów i jadąc od iluś lat na pudrowanym gniocie.

Cały (krótki bo wiele do powiedzenia nie mają :-) ) artykuł

W kuluarach nieoficjalnie mówi się także o tym że PKP Cargo też leży ...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#5
Może zapomną, że mam do pracy przyjść... Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
rustsaltz, na to nie licz Wink
Odpowiedz

#7
rustsaltz napisał(a):Może zapomną, że mam do pracy przyjść... :D

Aż tak to raczej nie leżą. :-)
Odpowiedz

#8
Nie zauważyłem specjalnej różnicy z informatyką czy bez. Chyba, że do północy opanowali Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Czuję w kościach kolejne problemy PKP Informatyki. Trzeba zmienić ich ulubiony system - zakupu biletów przez internet - ze względu na wchodzące od kwietnia strefy ciszy w EIP. Ciekawe kogo głowa tym razem poleci?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#10
Ucichło, i znowu gruchnęło.
Związki zawodowe pokłóciły się z zarządem o brak
Cytat:premii za I kwartał, niedotrzymanie obowiązków wynikających z ZUZP dla Pracowników PKP Informatyki, nieprzestrzeganie regulaminu premiowania, nieprzestrzeganie zasad dialogu społecznego oraz jednostronne forsowanie kryteriów wypłaty premii zadaniowej.

Oczywiście zarząd rżnął gł _ _ a że chodzi tylko o premie, ale związki wywaliły litanię do RK i raptem się okazało że zarząd jest skory do rozmów :-). 20 lipca podpisano porozumienie i teraz czekamy czy się wywiążą. A ja jestem tylko ciekaw na ile było to związane z modyfikacją systemu sprzedaży biletów przez internet :-).
Cały artykuł z odnośnikami

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#11
Cały zarząd PKP SA zdymisjonowany w związku z zarzutami prokuratorskimi; Krzysztof Mamiński, dotychczasowy szef Przewozów Regionalnych, nowym prezesem PKP SA - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe resortu infrastruktury i budownictwa.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/mi...imi/21dhbb
Odpowiedz

#12
No to prawie to samo, ale w wersji filmowej:

https://wp.tv/i,afera-finansowa-w-pkp-ca...,klip.html
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.