Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Kolejami Śląskim bezpośrednio do Czech.
#1
Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoRail pociągi Kolei Śląskich będą dojeżdżać do Bohumina. Właśnie do tego czeskiego miasta wydłużone zostaną połączenia pociągów, które dziś kończą bieg w Wodzisławiu Śląskim bądź Chałupkach. Ale to nie wszystko. Do Cieszyna będą docierać także czeskie składy, które dotychczas kończyły bieg w Czeskim Cieszynie. Takie są efekty porozumienia, jakie Koleje Śląskie podpisały kilka dni temu z Ceskimi Drahami. Jak poinformował Miroslav Klich, regionalny przedstawiciel CD połączenia trans graniczne będą obsługiwane jednostkami EN57 po stronie Kolei Śląskich i czeskimi Regionova. Do Czech pojadą cztery pary pociągów: dwie na trasie Katowice – Rybnik – Wodzisław Śl. – Bohumin oraz dwie kolejne na trasie Racibórz – Chałupki – Bohumin.
Szczegóły: InfoRail

Wszystko by było super, gdyby KŚ z racji prowadzenia komunikacji transgranicznej z Czechami zaczęły w końcu honorować bilet turystyczny + Czechy, który jest chyba najatrakcyjniejszą cenowo ofertą przy weekendowych wyprawach do naszych południowych sąsiadów. Kilkakrotnie wysyłałem maile do KŚ z zapytaniem dlaczego ten bilet nie jest honorowany, ale zazwyczaj otrzymywałem mało przekonujące odpowiedzi. Najpierw że nie prowadzą komunikacji transgranicznej, a teraz że w zamian oferują inne oferty promocyjne takie jak Silesia Weekend ważny w kraju śląsko-morawskim, czy bilet weekendowy do stacji granicznej. Ale przecież to nie to samo.

Co byście powiedzieli na zbiorowe zasypywanie KŚ mailami w tej sprawie? Myślę że wielu z Was podróżuje do Czech i dzięki ofercie połączeń tras granicznych przez przejścia w Chałupkach i Cieszynie honorowanie przez KŚ tegoż biletu byłoby tanią alternatywą do podróży nie tylko z Górnego Śląska, ale także z Małopolski, Opolszczyzny, czy ziemi Świętokrzyskiej do Czech. Skoro w Kolejach Dolnośląskich i Arrivie się da honorować ten bilet, to i w KŚ się da, tylko trzeba chcieć.
Odpowiedz

#2
Adams, Wolalbym juz busem do Cieszyna i dalej CD. 2 jaka to alternatywa o 9:54 lub 14:22?
Odpowiedz

#3
Adams napisał(a):Co byście powiedzieli na zbiorowe zasypywanie KŚ mailami w tej sprawie?

Ja bym powiedział, że skasowaliby te wszystkie maile i nic nie zmieniłoby się.
Odpowiedz

#4
Tak czy inaczej fajnie, że będą wjeżdżać do Bogumina. Myślę, że skorzystam z tej możliwości jak się dzień wydłuży Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
Wszystko fajnie, ale na 3 dni przed startem nowego rozkładu dowiadujemy sie, ze przez Wodzisław nie pojedziemy jeszcze przez miesiąc...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#6
i jak zwykle południowcy się nie wyrabiają w terminie. Który to już raz? Może ta ich popołudniowa sjesta temu winna? Tongue
Odpowiedz

#7
Adams napisał(a):Do Cieszyna będą docierać także czeskie składy, które dotychczas kończyły bieg w Czeskim Cieszynie.
Nie ukrywam, że bardzo mnie to Cieszyn. ;-D Jak zawsze to miasto było dobrą bazą wypadową na wycieczki do Czech, przynajmniej nie dalej niż do Ołomuńca, to teraz będzie jeszcze lepszą.
Jaro

Odpowiedz

#8
Czy na dojazd na sieć kolejową czeską bez problemu można zrobić taki patent:
RegioKarnet (ten większy) dojazd do Cieszyna, Chałupek/ przejściówka/ i dalej Czechy +?

Pytam bo zależy mi na sensowny kółeczku z powrotem przez Głuchołazy ;d
Odpowiedz

#9
RegioKarnet jest na Przewozy Regionalne, a temat dotyczy Kolei Slaskich.
Odpowiedz

#10
Ale RegioKarnet (bądź Bilet Turystyczny) w droższej wersji uprawnia do podróżowania pociągami KŚ. Pytanie co odcinkiem "granica - Bohumin"?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleją do Czech kazio 53 32 118 22.05.2023, 10:52
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.