• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesiadka na tej samej trasie - przerwa w podróży
#1
Witam. Planujemy wycieczkę do Trójmiasta, jedną z atrakcji będzie wizyta na Helu (pociągiem Regio). Czy na trasie Gdynia - Hel możemy wysiąść z pociągu np. w Jastarni i kontynuować podróż następnym pociągiem, czy musimy na te odcinki kupować osobne bilety? Pozdrawiam :-)
  Odpowiedz
#2
bakerinho, w spółce Przewozy Regionalne bilety do 100 km są ważne 6 godzin od zadeklarowanej godziny wyjazdu ze stacji początkowej. Jeśli np. macie bilet od godz. 6:00, to najpóźniej do stacji docelowej musicie dojechać na godz. 12:00, później bilet traci ważność. Jeśli wysiądziecie w Jastarni i kolejny pociąg którym pojedziecie dotrze do Helu najpóźniej w szóstej godzinie od tej zadeklarowanej na bilecie, to jak najbardziej możecie na jego podstawie kontynuować podróż. Jeśli będzie to później, to niestety będziecie zmuszeni do zakupu nowego biletu.
  Odpowiedz
#3
tak dokładniej (niektórzy jeszcze nie wiedzą o zmianie, która nastąpiła ze dwa, trzy miesiące temu),

Cytat:Termin ważności: 1)
biletu jednorazowego na przejazd:
a)
w jedną stronę:na odległość do 50 km –wynosi 3 godziny licząc od daty i godziny wydania lub wskazanych przez podróżnego,

na odległość od 51 km do 100km –wynosi 6 godzin licząc od daty i godziny wydania lub wskazanych przez podróżnego,

na odległość 101km albo więcej–wynosi 1 dzień,
b)
„tam i z powrotem” –wynosi 1 dzień.
Dzień liczy się od godziny 0.00 do godziny 24.00

Źródłó: RPR obowiązujący od 1 grudnia 2015

W tym wypadku: Gdynia-Hel to 76km, więc bilet jest ważny 6 godzin. W ciągu tych 6 godzin możecie wsiadać i wysiadać ile chcecie, ważne żeby dojechać do Helu w ciągu tych 6 godzin. W innym wypadku - musicie kupić sobie oddzielny bilet.
  Odpowiedz
#4
Co ciekawe jeśli kupimy bilet do 50 km w kasie Kolei Śląskich to nadal jest on ważny 6 godzin. No chyba, że już poprawili ten błąd. :-P
  Odpowiedz
#5
Kolejoman, w kasie Arrivy podobnie. Tylko... Czy respektują to co na bilecie, czy to co w regulaminie? Wink
  Odpowiedz
#6
Czyli najlepszym rozwiązaniem na odcinku do 100 km, jest zakup biletu w obie strony, w taryfie "Tam i spowrotem". Mamy wtedy cały dzień, dobę, na podróż i zależnie od kursów na danym odcinku, możemy wysiadać ile chcemy. Ważne aby do północy w dniu zakupu dotrzeć do stacji początkowej.
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości