Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newag - Vulcano
#1
Pierwsze "Vulcano" Newagu już gotowe: http://www.rynek-kolejowy.pl/60396/pier ... cia%5D.htm

[Obrazek: c5c76eb345357ece8c70348fda65fb32.jpg]
Odpowiedz

#2
Wizualnie brzydal!
Odpowiedz

#3
Przepraszam ale to wygląda na połączenie tramwaju i kolejki wąskotorowej. Co to jest? :-). I gdzie ma to jeździć?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
"Roz­po­częły się się dosatwy spa­li­no­wych zespo­łów trak­cyj­nych Vulcano dla sycy­lij­skiego prze­woź­nika, spółki FCE z Katanii. To pierw­sza umowa Newagu na dostawę taboru poza gra­ni­cami Polski. Zamówienie z Kolei Etneńskich zdobyła spółka Costa Sistemi Ferroviari, którą Newag wykupił wraz z prawami do projektu konstrukcyjnego i umową ramową na dostawę 20 pojazdów spalinowych.

Zgod­nie z umową, będą to nowo­cze­sne, wąsko­to­rowe pojazdy z sil­ni­kiem die­sla i prze­kład­nią elek­tryczną. "
Odpowiedz

#5
Przepraszam linku nie zauważyłem, ale z wąskim torem trafiłem :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#6
sm31-131 napisał(a):I gdzie ma to jeździć?
Tutaj
Odpowiedz

#7
Dawać to na Rogowską KD! Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Ja bym chętnie widział ją na Żnińskiej :-). Ale byłaby frajda - Vulcano buszujące w zbożu :-D.

Swoją drogą bardziej mi się podobały MBxd2, miały jakiś taki klimat a te Vulcano to mi się kojarzy z połączeniem czoła lokomotywy szerokotorowej (typowo rosyjskiej) z tramwajem. Ale o gustach podobno się nie dyskutuje.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#9
Trochę trudno zrobić nowoczesny skład na wąski tor. Tu z zewnątrz tak średnio to wygląda, wizualizacja wypadała lepiej, chyba było więcej przetłoczeń.
Z tego co wiem, wnętrze dość ciasne w przejściu ze względu na rozmieszczenie szerokich foteli. Ale zdjęć nie mam.
Odpowiedz

#10
Brawo Newag. Jak widać Polak potrafi, ale tylko na eksport. W naszym pięknym kraju w głowie się nie mieści że wąskotorówka nie musi być zabawką.
Odpowiedz

#11
szy_mat napisał(a):W naszym pięknym kraju w głowie się nie mieści że wąskotorówka nie musi być zabawką.
Bo od co najmniej kilkunastu lat nie ma wąskotorówek w sensie codziennej komunikacji publicznej. To co jeszcze zipie to są sezonowe pociągi turystyczne.
Odpowiedz

#12
Ile tych Vulcano ma pojechać na tą Sycylię?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#13
Umowa podpisana w grudniu 2013 r. obejmuje dostawę przez Newag czterech pojazdów za 14,76 mln euro netto.Do tego jest opcja na kolejne 6 pojazdów.
Odpowiedz

#14
W posiadaniu Kolei Etneńskiej (FCE) są cztery pojazdy - trzy już są na miejscu, czwarty ma być sprowadzony z fabryki. Dzięki dodatkowym funduszom będą kupowane kolejne składy, nieoficjalnie mówi się o trzech.

– Ze względu na wyjątkowość terenów, po których są prowadzone linie etneńskiego pociągu, projektanci Newagu zadbali o to, żeby składy miały powiększone okna. W ten sposób podróżujący tą kolejką otrzymają możliwość podziwiania niesamowitych widoków. To był pomysł i inicjatywa projektujących – podkreślił Alessandro di Graziano, dyrektor generalny FCE.

Źródło
Odpowiedz

#15
Panowie,wszyscy mówią że za kilka dni ruszają, ale nie mogę znaleźć dokładnej daty. Wie ktoś kiedy startują?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Newag] 39WE WKD Dominik Piotrowicz 11 5 613 05.03.2016, 18:15
Ostatni post: thorgi
  Newag 222M TOMEKKOT 35 17 930 30.01.2014, 06:10
Ostatni post: przem710
  [Newag] 31WE Virakocha 203 68 640 28.11.2013, 19:13
Ostatni post: sphinx
  [Newag] 35WE Impuls mikrobart 94 38 848 26.07.2013, 05:19
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.