Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP Energetyka
#31
Nie zmieniaj tematu Smile Nadal mi nie odpowiedziałeś Tongue

A już tak serio, gdzieś czytałem, że taką samą sumę, jak zwycięzca przetargu zaproponowała polska spółka energetyczna Energa...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#32
Zaczęło się...

Najpierw zmiana właściciela, potem zmiana prezesa a teraz...
Cytat:(10 listopada) odbyło się spotkanie prezesa spółki PKP Energetyka Wojciecha Orzecha z przedstawicielami strony społecznej.

Na spotkaniu omówiono m.in. projekty Programu Dobrowolnych Odejść, które zostaną wprowadzone dla dwóch grup pracowników: Osób posiadających i nabywających uprawnienia emerytalne do dnia 31 grudnia 2016, oraz pracowników spółki z wyjątkiem tych, którzy nabyli uprawnienia emerytalne do dnia wejścia w życie Programu, lub nabędą je do dnia 31 grudnia 2016.

Cały artykuł

Z jednej strony obawiam się że za chwilę nie będzie nikogo do pracy liniowej, a z drugiej strony przynajmniej w teorii mają odejść ludzie którym niewiele brakuje do emerytury. Ale nie sądzę aby przełożyło się to na zatrudnienie nowych - młodych - pracowników. Co potwierdza moje pierwsze obawy...

A swoją drogą - zauważyliście że jeszcze żadna spółka nie zrobiła PDO dla działu administracyjnego?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#33
Kłopotów ciąg dalszy...
Fiten(firma zajmująca się odsprzedażą energii elektrycznej i gazu) pozwał PKP Energetyka i naliczył kary umowne w wysokości ponad 77 mln zł. Fitten twierdzi że PKP Energetyka nie wywiązuje się z ramowej umowy sprzedaży energii elektrycznej w zadeklarowanej cenie i czasie przez co ma problemy w dostarczeniu zamówionej energii do odbiorców. Nie jest napisane jasno czy chodzi o to że Fiten nie płaci - chociaż tego raczej nie biorę pod uwagę bo nie sądzę żeby byli tak bezczelni aby naliczyć kary w wysokości 77 mln - czy po prostu PKP Energetyka w myśl swojej nowej polityki "zmniejszyć dostawy - -zwiększyć marżę" chciała renegocjować umowę na co Fiten się nie zgodził bo sam ma umowy na niezmienność ceny podpisane. Natomiast faktem jest że wniosek do sądu trafił a PKP Energetyka nie chce wypowiadać się w temacie ze względu na
Cytat:rozbieżność stanowisk stron co do warunków zakończenia współpracy,

Cały artykuł jest dostępny tutaj

I niestety nie jest to jedyny artykuł dzisiaj który mam zamiar przeczytać na temat złej passy PKP Energetyki. Byle by się to nie skończyło jak w GB...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#34
Obecni rządzący na siłę chcą odzyskać PKP Energetykę od CVC. Teraz wpadli na pomysł że CVC przecież musi się podzielić na mniejsze spółki a wtedy oni sobie odkupią spółkę która będzie odpowiedzialna za podstacje...

Cały czas straszą też tym że CVC nie może korzystać z pieniędzy unijnych, co akurat w perspektywie tych programów z których korzystała PKP Energetyka jest prawdą. Co za tym idzie CVC może zacząć szczędzić albo podniesie stawki.

Cały artykuł

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#35
Czyżby zemsta za wykup PKP Energetyki? Tudzież misterny plan jej odzyskania?
Czy po prostu UTK nie ma już skrupułów bo to nie "nasze"?

Cytat:Stwierdzone naruszenia świadczą o nienależytym stosowaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem, co stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa transportu kolejowego. Z uwagi na to prezes UTK wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia spółce PKP Energetyka certyfikatu bezpieczeństwa
UTK wypomniał spółce m. in. to że im pociąg swojego czasu spie... tfu, fachowo to się mówi że im zbiegł. I tak biegał 9 km :-D. Do tego dochodzą nienajlepsze relacje Energetyki z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Ale Pan Wojciech Orzech - prezes PKP Energetyka - ma spokój graniczący z tupetem:
Cytat:W związku z pięcioma uchybieniami nikt nie podejmie decyzji grożącej paraliżem kolei

Generalnie chyba nie tylko ja mam wrażenie że rząd próbuje odebrać co "nasze"

Pierwszy artykuł - brak wiary P. Orzecha
Drugi artykuł - UTK zabiera certyfikaty

Miłego czytania :-p

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#36
sm31-131 napisał(a):Generalnie chyba nie tylko ja mam wrażenie że rząd próbuje odebrać co "nasze"

Może i słusznie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.