Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia wnętrz starych wagonów
#1
Czy gdzieś można znaleźć zdjęcia wnętrz starych wagonów. Chodzi mi o wagony używane na PKP od zakończenia wojny aż do upadku PRL.
Czy tylko mi się wydaje, że zdjęć takich praktycznie nie ma?
Korytarze, przedziały, przedsionki, przejścia międzywagonowe. No nie ma praktycznie nic. Albo ja źle szukam albo faktycznie takich zdjęć jest jak na lekarstwo.
Najbardziej interesują mnie wnętrza wagonów czteroosiowych używanych w latach 50, 60, 70 na trasach dalekobieżnych.

Poratujcie jakimiś zdjęciami lub odnośnikami do galerii.
Odpowiedz

#2
Zdjęcia na stronie Narodowego Archiwum Cyfrowego przeglądałeś? Druga opcja, aczkolwiek bardziej pracochłonna to fotosy na filmpolski.pl ...
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#3
Na "Cyrylu" znalazłem tylko to:

[Obrazek: fTueuKg4MZH2iSLNPAph_ar16x9.jpg]

[Obrazek: US37QivShpEcPzTVkOfm_ar16x9.jpg]

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
fred77 napisał(a):Chodzi mi o wagony używane na PKP od zakończenia wojny aż do upadku PRL.
.
Czyli chodzi o okres z grubsza 45 lat.... Na początku "powojnia" był tabor z kresu międzywojennego, który jeździł pewnie jeszcze jakies 20 lat. No więc niektóre międzywojenne zdjęcia tez mogą być użyteczne.
Odpowiedz

#5
Najbardziej to chodzi mi o wnętrza tego typu wagonów.
[Obrazek: miniatura.php?adr=archiwum%2Ffiles%2F362...54&wys=515]

[Obrazek: LRL-CHAB.jpg]

[Obrazek: 527525.jpg]
Odpowiedz

#6
Do obejrzenia w Chabówce
http://skansenchabowka.pl/tabor/wagon-o ... rii-bhuxz/
Odpowiedz

#7
kazio napisał(a):Do obejrzenia w Chabówce
http://skansenchabowka.pl/tabor/wagon-o ... rii-bhuxz/

Rzucam wszystko i jadę.

Niektórzy nie mają Chabówki za płotem i mają też inne obowiązki. Gdybym miał czas to bym tu głowy nikomu nie zawracał, pojechał do pierwszego lepszego skansenu i pooglądał to co mnie interesuje. O ile oczywiście byłyby dostępne i otwarte, a z tym bywa różnie.
Poza tym zdjęcia podałem jako przykład.
Interesują mnie wagony takie jak na zdjęciach ale i też inne podobne.
Dlatego gdyby ktoś miał takowe zdjęcia lub wiedział gdzie takie zdjęcia można znaleźć to byłoby dobrze.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakup starych, zniszczonych wagonów kamilw147 2 2 595 28.12.2016, 21:03
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.