Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KD] Koleje Dolnośląskie
#76
Jeździłem na Elfach II  dwu,trzy i czteroczłonowych, kabina ta sama ale ogólnie to są bardzo awaryjne jednostki,każdy maszynista który tym jeździł,jeździł powtarzam a nie jechał raz to potwierdzi. Mnóstwo błedów pojawia się na monitorze podczas jazdy, często niezgodnych z faktem co tylko powoduje brak skupienia się nad tym co ważne , usterki nagrzewnic i klimatyzacji to juz standard,podzespoły produkowane w innych krajach stąd problem z naprawą, częste usterki powodujace brak jazdy z niewiadomego powodu gdzie jedyna możliwość to reset baterii , no i częste problemu z trakcją wielokrotną...książkę by pisać ale niestety PESA to jak kopalnie , nieważne czy jest dobrze grunt by trwało....
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#77
No to ja nie slyszalem nic na temat defektów (jeśli już to rzadko, sporadycznie), ale dzięki za sprostowanie.
Odpowiedz

#78
@sopelsky: Odnośnie szynobusów KD to SN82-002 i SN83-003 SKPLu pojechały kilka dni temu na Dolny Śląsk i zapewne będą obsługiwać połączenia Kolei Dolnośląskich zastępując częściowo SA134-024 i 025 na czas ich napraw, ale nie mam do tego pewności.
Odpowiedz

#79
No i mamy - oba przetargi podpisane, a te na HZT nawet w rozszerzonej formie! Brawo za to! Pierwsze dostawy za odpowiednio: 18 miesięcy (Newag) i 22 miesięcy (PESA). Dziwi jednak fakt, że KD które "klepały biedę", nieskutecznie próbując kupić cokolwiek przez ostatnie dwa lata, nagle wyciągają na stół przeszło 100 milionów na zakup 4 dodatkowych sztuk. Czy nie można było wcześniej tego zrobić?
Ponadto tabor SKPLu regularnie obsługuje już połączenia Legnica - Kłodzko i Legnica - Żary, aczkolwiek SA134-024 i 025 nie wyjechały jeszcze (na 99%) na naprawy, gdyż były widziane w ruchu jeszcze na początku tego miesiąca.
Odpowiedz

#80
Bardzo pozytywne wieści napłynęły ostatnio z profilu KD na Facebooku. Wygląda na to że już niedaleko do pojawienia się hybryd na dolnośląskich szlakach, a przynajmniej pojazdu o oznaczeniu 36WEh-012!
https://fb.watch/4bFRqEqmMv/
Odpowiedz

#81
Nie sądziłem, że kiedykolwiek się to stanie, ale niedawno Koleje Dolnośląskie zakupiły pięć wagonów Gbs (208K).

Przedwczoraj odbył się ich transport przez SA106-011 w relacji Łódź Olechów - Legnica. Z oficjalnych informacji wynika, że wagony mają być przeznaczone do transportu rowerów.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci...03828.html
Odpowiedz

#82
Koleje Dolnośląskie przejmują Nadodrzankę
Pociągi Kolei Dolnośląskich od grudnia będą obsługiwały wszystkie połączenia na Trasie Nadodrzańskiej z Wrocławia do Głogowa. Zmiana zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy 2023/2024, który wejdzie z końcem roku.

Szczegóły: Radio Wrocław
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Dolnośląskie z expressami premium norbis97 2 3 181 14.01.2018, 14:01
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.