Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Polska] Kurioza komunikacyjne
#61
masovian napisał(a):Gdy dołożył do tego wydział kultury to tym bardziej. Natomiast coś nie bardzo chce mi się wierzyć, że łodzianie sobie kupili z połowę miejsce w teatrze...

Ja akurat nie mam problemu, no ale ja z Łodzi pochodzę. To naprawdę nie jest zaorany kawałek pola.
Odpowiedz

#62
Z dziedziny kuriozów komunikacyjnych...

Koleje Mazowieckie fundują uczestnikom Światowych Dni Młodzieży - które odbywają się w Krakowie - bezpłatny transport swoimi liniami. Żeby nie było - jestem Chrześcijaninem(może nie przykładnym, ale jestem) ale nie rozumiem i nie akceptuję czegoś takiego jak finansowanie darmowych przejazdów z miejskiej kasy czyli de facto z podatków - także moich(w przenośni - nie mieszkam w Mazowieckim) uczestnikom imprezy która odbywa się na drugim końcu kraju - bez względu na to jaka to impreza!

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#63
Podobno maja zapłacić diecezje.
Odpowiedz

#64
sm31-131 napisał(a):Z dziedziny kuriozów komunikacyjnych...

Koleje Mazowieckie fundują uczestnikom Światowych Dni Młodzieży - które odbywają się w Krakowie - bezpłatny transport swoimi liniami. Żeby nie było - jestem Chrześcijaninem(może nie przykładnym, ale jestem) ale nie rozumiem i nie akceptuję czegoś takiego jak finansowanie darmowych przejazdów z miejskiej kasy

Miasto to akurat tak głupie nie jest i żadnych darmowych przejazdów komunikacją miejską nie planuje. W województwie najwyraźniej komuś sufit na łeb upadł...


kazio napisał(a):Podobno maja zapłacić diecezje.

Ciekawe które? Za religię w szkołach też kościół ma płacić...
Odpowiedz

#65
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76283.html

Bez komentarza...
Odpowiedz

#66
A dlaczego akurat z Siedlec pojedzie akurat Pendolino?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#67
Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego akurat z Siedlec to już odpowiadam.

Minister Tchórzewski jest spod Siedlec.
Odpowiedz

#68
Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii. Ktoś się jeszcze łudzi co do tego, że obecna ekipa będzie się w dbaniu o własne podwórko znacząco różniła od poprzedniej?
Jaro

Odpowiedz

#69
ET40 napisał(a):Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii.

Nie przesadzaj. Już dziś takie wynalazki się zatrzymują w Iławie czy Lęborku. Siedlce przynajmniej były stolicą województwa. I to już nawet w XIX w.

ET40 napisał(a):Ktoś się jeszcze łudzi co do tego, że obecna ekipa będzie się w dbaniu o własne podwórko znacząco różniła od poprzedniej?

Tego to się można spodziewać po każdej władzy. Ale okazja mnie powala...
Odpowiedz

#70
masovian napisał(a):
ET40 napisał(a):Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii.

Nie przesadzaj. Już dziś takie wynalazki się zatrzymują w Iławie czy Lęborku. Siedlce przynajmniej były stolicą województwa. I to już nawet w XIX w.

Tylko, że Iława jest na trasie do Trójmiasta i jest węzłem o znacznie większym znaczeniu niż Siedlce. Postoje handlowe w Lęborku mają sens w sezonie wakacyjnym.
Odpowiedz

#71
Zdaję sobie, że te przystanki to czysty kult węzłów kolejowych. Natomiast nie przeceniałbym nawet w tym znaczeniu Iławy. Na odcinki Toruń - Olsztyn szału frekwencyjnego nie ma. Typowa linia lokalna. Mogliby sobie darować te przystanki. Malbork zresztą też. Jedynie zatrzymywanie się w Ciechanowie ma uzasadnienie handlowe.
Odpowiedz

#72
Czy jechał z was pociągiem, którego konduktor nie odwiedził z kontrolą biletów przez całą jego relację? Bo mi się to wczoraj zdarzyło...
Odpowiedz

#73
W osobówkach to nagminne.
Odpowiedz

#74
Jechałem połowę trasy i żadnej wizyty konduktora/konduktorki
Odpowiedz

#75
pasqudek,
jaka relacja?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Polska] Bezpłatny transport miejski Mariusz W. 79 23 904 18.09.2014, 20:56
Ostatni post: Poznanski_mech
  [Polska i świat] Trolejbusy ET40 14 8 303 04.07.2012, 19:59
Ostatni post: MichałŁ
  [Polska] Niezrealizowane projekty sieci tramwajowych ET40 5 5 018 02.04.2012, 19:51
Ostatni post: ET40
  [Polska] Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w 2012 Adams 21 9 983 30.11.2011, 18:22
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.