Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Polska] Kurioza komunikacyjne
#16
masovian napisał(a):Linie miejskie nie mieszczące się w województwie, to jest kuriozum.
Może w Polsce.
W Bazylei jest kilka miejskich linii autobusowych do Niemiec i jedna linia tramwajowa (nr 10) ze Szwajcarii do Szwajcarii przez Francję (ok, we Francji jest jeden przystanek, ale zawsze)
W Genewie miejskie autobusy 61 i D jadą do Francji (w 2 różne miejsca)
Odpowiedz

#17
A co powiecie na ceny biletów we Włocławku?
2,50 PLN bilet normalny do 15 minut jazdy jednym autobusem jednej linii jednej relacji i...
2,60 PLN bilet normalny powyżej 15 minut jazdy jednym autobusem jednej linii jednej relacji.
;-D
Oraz bilet "PREMIUM" (serio, to tak się nazywa - w necie tego nie ma, dowiedziałem się korespondując z sekretariatem MPK) za 1 złoty, uprawiający do przejechania 2 przystanków jednym autobusem - dziwadło, aczkolwiek czasami całkiem użyteczne.

I linie pospieszne kursujące RAZ dziennie w każdą ze stron - dżinial 8-)
Jaro

Odpowiedz

#18
W porównaniu z biletami w Poznaniu to raj komunikacyjny a nie kuriozum :-D

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#19
Ceny są w porządku, te bilety są dość tanie, gorzej z sieciówkami. Natomiast to stopniowanie, różnica 10 groszy, odpowiednio mniej przy 40 i 50% zniżki...kuriozum jak się patrzy :-)
Aha, jak na kolei, we włocławskiej komunikacji jest zróżnicowanie zniżek uczniowskich i studenckich, jak powyżej.
Jaro

Odpowiedz

#20
kazio napisał(a):W Bazylei jest kilka miejskich linii autobusowych do Niemiec i jedna linia tramwajowa (nr 10) ze Szwajcarii do Szwajcarii przez Francję (ok, we Francji jest jeden przystanek, ale zawsze)
W Genewie miejskie autobusy 61 i D jadą do Francji (w 2 różne miejsca)

To są jeszcze większe kurioza, ale wynikają z kuriozów geograficznych. Przecież tak Bazylea jest wciśnięta. Ale tam są lepsze numery. Np. enklawy takie jak Campione d'Italia. Taka wieś włoska w Szawcjcarii. Oczywiście komunikacja jest szwajcarska, bo jaka inna?
Odpowiedz

#21
ET40, Kolego. Bilet za zeta jest w necie http://www.mpk.com.pl/?id=25
Odpowiedz

#22
Adams napisał(a):pasqudek, według rozkładu przystanek Kazimierz Poczta został podpięty pod Dąbrowę. To są tzw. wyjątki strefowe.
Wyjątki strefowe nie do końca tak działają, więc same w sobie są kuriozum komunikacyjnym. Podobnie 26 i 150 zahacza o Mysłowice i wraca do Sosnowca, co w systemie opłat KZK GOP również kwalifikuje się do kuriozum.

Ale moim osobistym hitem jest komunikacja miejska w Opocznie. Jest tak ch*jowa, że nawet urząd miejski się nią nie chwali na swojej stronie Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#23
pasqudek napisał(a):ET40, Kolego. Bilet za zeta jest w necie http://www.mpk.com.pl/?id=25
Ale Kolego, nie ma tam nic o tym, że on się nazywa "premium", a to miałem na myśli Smile
Jaro

Odpowiedz

#24
rustsaltz, sam się zastanawiam jak to działa w przypadku linii 26 i 150, bo one na terenie Mysłowic mają cztery przystanki. Ja posiadam bilet miesięczny na jedno miasto - Sosnowiec i nie wiem czy mogę tymi liniami jechać np z Dworca w Sosnowcu na Niwkę. Niby jadę "z Sosnowca do Sosnowca", ale nie wiem jak zareagują kanary podczas kontroli na terenie Myslowic.
Odpowiedz

#25
Watpie abys mogl. W koncu przekraczasz granice miasta i strefe.
Odpowiedz

#26
pasqudek, no właśnie i to jest największe kuriozum. Np będąc mieszkańcem os Bór (gdzie kursuje wyłącznie linia 150) i pracując w centrum miasta jestem skazany na zakup droższego biletu miesięcznego tylko dlatego że ta linia ma pokręconą trasę
Odpowiedz

#27
Tramwaj? Masz tez 160. A spod Famagu nie jest tak daleko.
Odpowiedz

#28
Adams napisał(a):rustsaltz, sam się zastanawiam jak to działa w przypadku linii 26 i 150, bo one na terenie Mysłowic mają cztery przystanki. Ja posiadam bilet miesięczny na jedno miasto - Sosnowiec i nie wiem czy mogę tymi liniami jechać np z Dworca w Sosnowcu na Niwkę. Niby jadę "z Sosnowca do Sosnowca", ale nie wiem jak zareagują kanary podczas kontroli na terenie Myslowic.
Ja to rozważałem w opcji dwa czy trzy miasta, bo jedno to na pewno za mało Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#29
Trzy? Myslowice i Sosnowiec to 2
Odpowiedz

#30
Sosnowiec-Mysłowice-Sosnowiec. Strefę przekraczasz dwa razy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Polska] Bezpłatny transport miejski Mariusz W. 79 23 906 18.09.2014, 20:56
Ostatni post: Poznanski_mech
  [Polska i świat] Trolejbusy ET40 14 8 307 04.07.2012, 19:59
Ostatni post: MichałŁ
  [Polska] Niezrealizowane projekty sieci tramwajowych ET40 5 5 018 02.04.2012, 19:51
Ostatni post: ET40
  [Polska] Podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w 2012 Adams 21 9 983 30.11.2011, 18:22
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.