• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warszawa -> Łódź a tzw. ekspres inwestycyjny - 55 minut?
#1
Jakiś czas temu było głośno o tzw. ekspresie inwestycyjnym który trasę Warszawa CENTRALNA -> Łódź FABRYCZNA pokonał w czasie... 55 minut! Do Widzewa musiał być prowadzony elektrykiem na 160 km/h (na spalince by nie wyjechał z Centralnej) i na Widzewie musiała być podpięta turbostonka która poprowadziła pociąg na Fabryczny (brak sieci trakcyjnej).

Czyli 10 minut na manewry i próbę stracone na Widzewie, plus jazda 40km/h na Fabryczny po teoretycznie linii ze szlakową 0, czyli... możliwy jest do osiągnięcia czas około 35 minut z Warszawy ZACHODNIEJ do Łodzi WIDZEW? Albo pismaki coś poprzekręcały z czasami i stacjami albo PIC próbuję kogoś robić w konia...
  Odpowiedz
#2
55 minut z Warszawy Centralnej do Łodzi Widzewa, a nie do Fabrycznej..
  Odpowiedz
#3
W artykułach było do Fabrycznej...
  Odpowiedz
#4
Pokaż artykuł, proszę.
  Odpowiedz
#5
szy_mat napisał(a):MOŻLIWY JEST DO OSIĄGNIĘCIA CZAS około 35 minut z Warszawy ZACHODNIEJ do Łodzi WIDZEW? Albo pismaki coś poprzekręcały z czasami i stacjami albo PIC próbuję kogoś robić w konia...

Odległość między stacjami to ok. 120 km. Żeby tę odległość przejechać w 35 minut trzeba jechać cały czas lekko ponad 200km/h.

Ktoś ewidentnie minął się z prawdą.
  Odpowiedz
#6
ET40 napisał(a):Pokaż artykuł, proszę.
http://wiadomosci.onet.pl/lodz/pierwszy ... zna/5b3pr1
http://www.nbi.com.pl/express-inwestycy ... fabryczna/
http://gtlodz.eu/img-eie_express_inwest ... 37490.html
  Odpowiedz
#7
railman, miał rację - 55 minut jechał do Łodzi Widzewa

Cytat: Fablok 6D #SM42-996 wtacza się z prędkością ok. 5-10 km/h w stronę wciąż będącego w przebudowie dworca Łódź Fabryczna ze specjalnie zaproszonymi gośćmi w jednym z trzech wagonów składu pociągu EIE 1103 "Express Inwestycyjny" (rel. Warszawa Centralna-Łódź Fabryczna).
Pozostałe dwa wagony (konferencyjne) zostały na stacji Łódź Widzew wraz z prowadzącym Siemensem ES64U4 #EU44-008, który notabene pokonał z tym składem odcinek z Warszawy Centralnej do Łodzi Widzewa w rekordowym czasie 55 minut.

To jest podpis pod zdjęciem z Twojego ostatniego linka.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
  Odpowiedz
#8
sm31-131, tylko wkleilem linki
  Odpowiedz
#9
Aż o około 12 procent zdrożeją w najbliższą środę bilety PKP Intercity ważne pomiędzy dwoma największymi miastami centralnej Polski. Przewoźnik tłumaczy podwyżkę zakończeniem utrudniających podróże robót modernizacyjnych i wskazuje, że mimo wzrostu cen bilety pozostaną tańsze niż w innych relacjach krajowych.


http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76167.html
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości