Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasze marzenia nt. kolei
#16
pasqudek napisał(a):Nie zgodze sie. W UK masz roznych przewoznikow (m.in.
Virgin, First, Arriva)1 bilet.

Było coś takiego jak "Wspólny Przejazd" jak dobrze pamiętam.

pasqudek napisał(a):Ode mnie do miasta wojewodzkiego jest pociag co godzine, a min. 15 autobusow na godzine

Wszystko zależy od UM, to on ustala kiedy, i jak pojadą pociągi, jeżeli chodzi o PR.
Prywaciarz liczy głównie na zysk ;-)

sm31-131, Bardzo ciekawe marzenia muszę przyznać Smile
Odpowiedz

#17
Akurat pisalem o KS, a nie PR
Prywaciarz dysponuje mniejsza iloscia miejsc w autobusie
Odpowiedz

#18
pasqudek, Rozumiem, w moich stronach pewna firma która konkuruje z PKSesem, w niektórych godzinach puszcza większe autobusy. Poza tym większość woli jechać busem niż PKSesem, ja osobiście wole PKS lecz to nie ważne.
Prywaciarz może wygrywać z Koleją ceną, bądź czestośliwością kursów. Lecz komfortu w kilkunasto miejscowych busach raczej nie zapewni ;-) .
Odpowiedz

#19
norbis97, Pisalem o KS, a nie PR. Co do stacyjek. Za duzy koszt, za maly zysk.
Odpowiedz

#20
pasqudek, Masz rację, ale np. trochę farby i uzupełnienia zadaszenia peronów to raczej nie jest duży koszt . Na myśli mam obecnie stacje ze swoich terenów czyli Starogard Gdański.
Odpowiedz

#21
Tam nadal jest taki syf na tym dworcu i zero ławeczek na peronach?
Jaro

Odpowiedz

#22
ET40, Ławki pojawiły się jak dobrze pamiętam na początku tego roku, prócz tego wymienili podkłady na nowe, odmalowali przejście podziemne. ;-)
Odpowiedz

#23
No to już coś ;-)
Jaro

Odpowiedz

#24
pasqudek napisał(a):Ludziom nie dziwię się, że wolą samochód. Zwłaszcza przy rozkładach jazdy, czasie dojazdu do celu, remontach/modernizacji, czas dojścia na dworzec, itp.


To nie o to chodzi, moim zdaniem. Jest moda na samochód, to się nim jeździ. Ale to się potrafi zmieniać. Z Piaseczna do Warszawy wolą ludzi stać w pociągu, niż pchać się samochodem, bo jazda samochodem to godzina labo i więcej, a pociągiem 40 min. A tam lemingrad przecież straszny... I jeździli też zanim dworzec wyremontowali. Zreszta na linii jest mnsótwo przystanków bez dworcó, a ludzie lgną do pociągów.
Odpowiedz

#25
masovian: a jesli ktos mieszka na wsi lub na obrzezach miasta i na najblizszy dworzec ma X km? Smile To lepiej wybrac bus/samochod.
Odpowiedz

#26
Jeśli jest bus, to można wybrać. U mnie nie ma busów, kolej zlikwidowano 10 lat temu, ale i tak nikt nią nie jeździł. Za wolno jechała. Ale na szczęście jest PKS. I dużo ludzi nim jeździ, bo jest w miarę punktualny i często jeździ.
Odpowiedz

#27
pasqudek napisał(a):i na najblizszy dworzec ma X km? Smile

Jeżeli odległość nie przekracza 10 km z nawiązką to można się wybrać rowerem ;-)
Odpowiedz

#28
Taaaa, po ciemku w środku zimy po wiejskich drogach? To w Poznaniu mają problem żeby odśnieżyć ulice na czas a znam takie lokalizacje w promieniu 15 km od Poznania (10 km do najbliższego dworca PKP) że jak nie zadzwoni 10 osób z jednej wsi to pługo - piaskarki nie uświadczysz. Mam nawet jednego klienta na takim wywiejewie - klient chcąc wyjechać podczas dużych śniegów z domu puszcza najpierw kierowcę z ciężarówką do nadgabarytów której naczepa jedzie 6 cm nad ziemią i sam odśnieża :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#29
norbis97, a opony zimowe? ;-)
Odpowiedz

#30
sm31-131 napisał(a):Taaaa, po ciemku w środku zimy po wiejskich drogach? To w Poznaniu mają problem żeby odśnieżyć ulice na czas a znam takie lokalizacje w promieniu 15 km od Poznania (10 km do najbliższego dworca PKP) że jak nie zadzwoni 10 osób z jednej wsi to pługo - piaskarki nie uświadczysz. ]

Czy drogi miejskie , a wiejskie różnią się ? i tu i tam są niebezpieczne. Obowiązek noszenia kamizelki nie wziął się z próżni.
Czemu nie kursują piaskarki ? ;-)

pasqudek, Takie opony są produkowane ;-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.