Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasze marzenia nt. kolei
#1
Witam Smile chciałbym zapytać jakie macie marzenia w związku z nasza piękną pasją ?

Osobiście chciałbym żeby zachowano kilka SU45 w celach muzealno-historycznych, to samo myślę o serii SA101/102, SN61, EN57 itd. żeby zostało zachowane dziedzictwo naszej Kolei Smile

Oraz także by dworce modernizowano z klasą,oraz z gustem (vide Malbork Gdańsk Oliwa), a także stacyjki na liniach lokalnych wyglądały jak z czasów swojej świetności Smile

Jakie wy macie marzenia Smile ?

Zapraszam do dyskusji Smile
Odpowiedz

#2
norbis97, Tylko kto będzie dbać o dworce na małych stacyjkach? W naszym kraju bardziej opłaca się rujnowanie niż budowanie/renowacja
Odpowiedz

#3
pasqudek, Dbać powinno państwo, bądź samorządzy,lecz raczej nie w tym kraju, a szkoda.
Odpowiedz

#4
Zamiast narzekać zmień kraj. Kto ma to zrobić jak nie ty?
Odpowiedz

#5
Son., a tak z ciekawości zapytam, Ty jakoś zmieniłeś kraj że tak ostro wymagasz tego od innych?
Odpowiedz

#6
Son., Ja nie narzekam ,skądże znowu Smile a kraj mi się podoba Wink
Odpowiedz

#7
Ja, Adams, nie narzekam na to, jak to w tym kraju na każdym kroku jest źle. I jakie to państwo jest złe. Norbis jest młody. Kto ma zmieniać kraj dla następnych pokoleń? Ma 18 lat, prawa wyborcze, swój rozum i ręce. Niech zrobi z nich użytek, zamiast czekać aż ktoś to zrobi za niego.
Odpowiedz

#8
Son., Gdzie stwierdziłem że narzekam Wink ? może zle się wyraziłem.
Staram się działać w kręgach lokalnych, gdyż całej Polski sam nie zmienię Wink
Odpowiedz

#9
Son., jeden człowiek nie ma siły przebicia. A rząd wybierany jest przez miliony rodaków.
norbis97, z drugiej strony skąd Państwo ma wziąć na wszystko tyle kasy? Zauważ też, że osoby/firmy, dysponujące gotówką, wolą wydawać na bzdety niż pomóc z renowacją zabytku (nawet jeśli będzie to niski koszt). A można też potraktować to jako formę reklamy.
Odpowiedz

#10
pasqudek, Nie mówiłem że Państwo ma wyremontować wszystkie stacyjki Wink , trzeba wziąć pod uwagę także fakt że Kolej do tematów na topie nie należy w naszym kraju. Wiekszość woli żeby zamiast szyn na nieczynnej linii powstała droga, bądź rondo. W Polsce panuje kult samochodu , czyż to nie jest prawdą ? Oczywiście nie mam nic do aut i kierowców, tylko dobrze by było żeby Kolej wraz z transportem drogowym była traktowana była na równi.
Odpowiedz

#11
Co do tematu wątku.
Częstsze godziny odjazdów, wspólny bilet na całą trasę bez względu na przewoźnika, itp
norbis97, masz rację. Jednak nawet gdybyś chciał kupić to nie każdy dworzec znajduje się w dobrej lokalizacji (dostęp do torów, mało ciekawy rejon, zaniedbany budynek) itp.
A to co ew.kupujący maiłby zainwestować to woli wydać na inny cel.

Ludziom nie dziwię się, że wolą samochód. Zwłaszcza przy rozkładach jazdy, czasie dojazdu do celu, remontach/modernizacji, czas dojścia na dworzec, itp.
Odpowiedz

#12
pasqudek, Budynek można odremontować lecz na to potrzeba funduszy Wink wiec jak zawsze głównym motorem napędowym jest pieniądz .

Wiesz remonty są uciążliwe,lecz potrzebne co jest oczywiste ;-). Najlepiej byłoby gdyby to autobusy dowoziły ludzi z mniejszych wiosek w okolice dworca, i stamtąd podróżni udawali się do pracy/szkoły itd.
Bilet na jedną trasę był w czasach jednego PKP . Zaś czy te czasy dla Kolei i pasażerów byłyby dobre to oddzielna kwestia.
Odpowiedz

#13
norbis97 napisał(a):Son., Gdzie stwierdziłem że narzekam Wink ? może zle się wyraziłem.
Staram się działać w kręgach lokalnych, gdyż całej Polski sam nie zmienię Wink

I bardzo dobrze! Wszystko zaczyna się od działania na szczeblu lokalnym, później przykład idzie w górę.

@Pasqudek - jeden człowiek może i nie ma, ale grupa ludzi którym się chce to co innego. I od tego się zaczyna. Pieniędzy wiadomo, dla wszystkich nie starczy, ale czy to oznacza, że nie warto nic robić?
Odpowiedz

#14
Son., Tak. Glowa muru nie przebije.
norbis97, Nie zgodze sie. W UK masz roznych przewoznikow (m.in. Virgin, First, Arriva) i 1 bilet.
Ode mnie do miasta wojewodzkiego jest pociag co godzine, a min. 15 autobusow na godzine. Prywaciarz ma czasami taniej niz przewoznik kolejowy.
Duzo pasazerow tez nie lubi przesiadek jadac np.z polnocy na poludnie czy czekac X godzin na TLK.
Odpowiedz

#15
Panowie, temat jest o marzeniach :-).
Więc porzućmy zdrowy rozsądek choć na chwilę. Mi marzy się powrót SM31-131 jako przydział do Kościana :-). I Bipy kursujące rozkładowo. I legitymacja MK budząca choć minimalną przyjaźń wśród pracowników kolei i podziw wśród "cywili" i taka która upoważnia do wejścia w każdy zakamarek. I to żeby zawód kolejarza był znowu obdarzony szacunkiem. I żeby mój wzrok nie przeszkadzał w prowadzeniu pociągu i żeby to było tak dobrze płatne żebym mógł bez skrupułów zamknąć firmę i przenieść się na tory.
Mam jeszcze kilkadziesiąt bardziej przyziemnych marzeń ale te akurat jestem w stanie zrealizować bez niczyjej pomocy :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.