Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o literaturę dotyczącą zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych
#1
Witam, mam nadzieję, że temat założyłem w dobrym dziale. Chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy na temat transportu materiałów niebezpiecznych, a dokładnie o przyczynach zdarzeń. Czy możecie polecić mi jakieś książki / artykuły dotyczące zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych? Ewentualnie literaturę dotycząca np. rozszczelnienia cysterny lub awariami spowodowanymi wysoką temperaturą otoczenia?
Odpowiedz

#2
Instrukcje IR-16 stosowana na PKP dotyczy przewozu koleją towarów niebezpiecznych. Nigdy tego nie czytałem a trochę to długie, więc nie wiem co dokładnie zawiera, ale możliwe, że coś znajdziesz
Odpowiedz

#3
Dziękuję za odpowiedź. Informacje na temat samych materiałów niebezpieczny są, ale o zdarzeniach z udziałem materiałów niebezpiecznych nie ma nic.
Odpowiedz

#4
Tutaj chyba trzeba przeszukiwać wikipedie itd. Ja z głowy mogę podać katastrofę pod Białymstokiem kilka lat gdzie doszło do ogromnego wybuchu, który poza wszystkim wyglądał naprawdę imponująco
Odpowiedz

#5
Obawiam się, że na wikipedii nie znajdę przyczyn zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych. Pobrałem raport z UTK na rok 2014, ale tam niestety nie ma opisanych zdarzeń.
Odpowiedz

#6
Jeden z wypadków który mi się przypomniał był przeze mnie opisywany w zdarzeniach na forum
Cytat:Cytat:
W czwartek wieczorem żrąca substancja wyciekała z cysterny włączonej w skład pociągu na stacji Wrocław - Gądów przy ul. Strzegomskiej. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej.


Zastanawia mnie tylko czy ktoś nie doczytał "ostrożnie przetaczać" czy "zakaz rozrządu z górki rozrządowej"? Bo tylko to przychodzi mi do głowy w kwestii uszkodzeń samej cysterny z przyczyn eksploatacyjnych

Link o artykułu

Link do tematu "zdarzenia"
Przy czym więcej tam wypadków pod kołami pociągu niż wypadków z udziałem substancji niebezpiecznych. Sądzę że niestety będziesz musiał zaprzęgnąć wujka Google bo nic więcej na tą chwilę nie pamiętam.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#7
Może PLK albo przewoźnicy gromadzą dane na temat przyczyn zdarzeń?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
rustsaltz napisał(a):Może PLK albo przewoźnicy gromadzą dane na temat przyczyn zdarzeń?

O widzisz ;-) napisałem maila do PLK oraz do paru przewoźników.

sm31-131 napisał(a):Jeden z wypadków który mi się przypomniał był przeze mnie opisywany w zdarzeniach na forum
Cytat:Cytat:
W czwartek wieczorem żrąca substancja wyciekała z cysterny włączonej w skład pociągu na stacji Wrocław - Gądów przy ul. Strzegomskiej. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej.


Zastanawia mnie tylko czy ktoś nie doczytał "ostrożnie przetaczać" czy "zakaz rozrządu z górki rozrządowej"? Bo tylko to przychodzi mi do głowy w kwestii uszkodzeń samej cysterny z przyczyn eksploatacyjnych

Link o artykułu

Link do tematu "zdarzenia"
Przy czym więcej tam wypadków pod kołami pociągu niż wypadków z udziałem substancji niebezpiecznych. Sądzę że niestety będziesz musiał zaprzęgnąć wujka Google bo nic więcej na tą chwilę nie pamiętam.

Pozdrawiam
sm31-131

Dziękuję za odpowiedź, z artykułem się poznałem. Jednak nie ma tam wszystkich informacji, które są mi potrzebne do napisania pracy inżynierskiej.
Odpowiedz

#9
PLK i przewoźnicy raczej nie będą się "chwalić" takimi rzeczami.
Proponuję abyś załatwił sobie prośbę pisemną z uczelni ze takie dane zbierasz do pracy inżynierskiej a następnie wystosował pisemną prośbą i uderzył do PKBWK.
Protokoły ustaleń końcowych nie są tajne więc po odpowiednim uzasadnieniu powinno się udać.
Odpowiedz

#10
Tyle tylko, że nie każdym wydarzeniem PKBWK się zajmuje.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Ale mają obowiązek i to robią, rejestrować, analizować i archiwizować wszystkie wypadki i wydarzenia tych które są prowadzone przez komisje miejscowe i zakładowe za wyjątkiem trudności eksploatacyjnych i chyba incydentów.
Wszystkie takie rzeczy do nich "spływają".
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  krótkie platformy - prośba jasno79 10 40 441 30.03.2021, 14:11
Ostatni post: Ogórkowy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.