• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Toruń] Komunikacja miejska
#1
Cytat: Mieszkańcy starych kamienic zlokalizowanych przy trasach tramwajowych codziennie obawiają się o swoje zdrowie i życie. Materiały podobne Tramwaj pędzi na toruńskie Bielany. Co nam daje nowa linia? [zdjęcia, wideo] Dwukierunkowe tramwaje Toruń kupi za 38 mln zł? Są o 10 ton cięższe od swoich poprzedników i choć na trasie nie rozwijają zawrotnych prędkości, to i tak skutecznie spędzają sen z powiek mieszkańcom kilku kamienic. Mowa o swingach - nowoczesnych tramwajach, które na od sierpnia kursują pomiędzy osiedlem Na Skarpie a zachodnią częścią Torunia.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/torun ... ,id,t.html
Odnośnik do całego artykułu powyżej. Taki urok 100%-niskopodłogowców, że są ciężkie jak diabli. A 40 ton to chyba ważą długie Swingi, bo jak te małe tyle mają ważyć, to rzeczywiście tzw. masakra :-O
  Odpowiedz
#2
Toruń odebrał pierwszego Swinga DUO z Pesy.
Tramwaj dotarł do Torunia w nocy z 4 na 5 grudnia. Niestety MZK nadal czeka (i jeszcze poczeka) za 4 Swingami DUO i jednym pojazdem technicznym. Mieli dostać je do końca września 2015 ale wystosowali prośbę o wydłużenie terminu a dział prawny MZK Toruń uznał za zasadne wydłużenie terminu do końca roku w związku z obiektywnymi przyczynami opóźnień w postaci ograniczonych dostaw prądu. Dostawy mają być zrealizowane - a jakże :-D - do końca 2015 roku.

Ile to krzywdy może wyrządzić brak prądu...
tylko dlaczego komputer podkreśla mi wydłużenie i podpowiada wyłudzenie? Psipadek?

A Pan Zaboklicki robi dobrą minę do złej gry i mówi że trzeba płacić kary żeby się rozwijać. No co za gospodarka! Kiedyś trzeba było płacić łapówki a dziś kary :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
  Odpowiedz
#3
Co to za pojazd techniczny, na który czeka MZK?
  Odpowiedz
#4
Konsultacje w sprawie nowej linii na Rubinkowo przedłużone.
Cytat:Urzędnicy zapowiadali podczas ubiegłotygodniowego spotkania poświęconego budowie linii tramwajowej na Rubinkowo, że zorganizują dodatkowe konsultacje. Tak też się stanie.
Urzędnicy mówią, że uzupełniające spotkanie to efekt nowych propozycji przebiegu trasy tramwajowej. Warianty zaproponowane przez miasto - zwłaszcza te oznaczone numerami 1 i 2 wywołały duże kontrowersje. Szczegółowe informacje na temat zakresu i terminarza dalszych działań zostaną podane w najbliższym czasie.
Więcej: http://nowosci.com.pl/353223,To-juz-pew ... uzone.html

Największą przeszkodą w realizacji jednego z sensownych wariantów 1 i 2 (3 jest do bani) okazuje się być postawione lata temu prowizoryczne targowisko.
  Odpowiedz
#5
Cytat:Trwają prace projektowe przy budowie nowej linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar. Obecnie wstępny projekt układu torowo-drogowego jest w trakcie uzgodnień z miejskimi jednostkami odpowiedzialnymi za organizację i zarządzanie ruchem drogowym – informuje toruński ratusz. Budowa linii tramwajowej wraz infrastrukturą towarzyszącą do Osiedla Jar – Etap I wchodzi w zakres projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II". Tramwaj pojedzie z centrum Szosą Chełmińską, skręci w ulice: Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego do nawrotu w ul. Strobanda.

Czytaj więcej: http://infotram.pl/trwaja-przygotowania-...03225.html
  Odpowiedz
#6
Jako, że nie jestem mieszkancem Torunia - rzeczywista rewolucja na jakimś obszarze?
  Odpowiedz
#7
Też nie jestem. :-D
Rewolucja mniej więcej taka, jak budowa linii do UMK. Czyli sporo. Prawdziwą rewolucją będzie budowa linii na Rubinkowo i za Wisłę.
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Miejska w Krakowie Adams 88 33 088 25.11.2019, 16:18
Ostatni post: Paweł Piotr
  Bydgoszcz - Komunikacja Miejska SAP102 0 952 18.05.2019, 14:29
Ostatni post: SAP102
  Komunikacja miejska a natrętni mieszkańcy Gżągal 8 3 885 09.03.2019, 15:19
Ostatni post: SAP102
  [GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM Adams 24 4 957 30.01.2019, 21:00
Ostatni post: rustsaltz
  [Włocławek] Komunikacja miejska ET40 7 4 349 09.03.2018, 16:23
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości