Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Poznań] Zintegrowane Centrum Komunikacyjne
Widzę że PKP do spółki z nową świtą szaleje dalej...

Cytat:radny PiS Adam Pawlik wraz z posłem PiS Tadeuszem Dziubą zaproponowali, by przedłużyć tunel łączący perony przy Poznaniu Głównym. Miałby przebiegać pod galerią Poznań City Center i kończyłby się przy ulicy Wolne Tory.(...)W poniedziałek Dziuba i Pawlik zapowiedzieli, że prace na dworcu mają się odbyć w ciągu dwóch lat. - Tunel zostanie przedłużony do galerii handlowej i najprawdopodobniej wyjście z tego tunelu będzie właśnie w galerii. W ten sposób strony wschodnia i zachodnia kompleksu dworcowego zostaną połączone - mówi Tadeusz Dziuba. - W przypadku peronów 4-6 opracowano koncepcję ich przykrycia wiatą tak, by pasażerowie byli chronieni od deszczu, śniegu, wiatru.


I zachodzę w głowę jak oni chcą to zrobić bez wykopów, które wymusiłyby ponowne prace w rejonie torów za peronem 3. Może chcą to "ukryć" przy okazji pomysłu na zrobienie kolejnego peronu - właśnie za peronem 3. I pytanie jaki numer będzie miał ten peron? I kolejna kwestia samego tunelu - jak przejść nim pod budynkiem City Center? Wiem że się da, ale wiąże się to z zamknięciem budynku(przynajmniej jego części) i takimi kosztami że się chyba nikt na to nie odważy. I kolejna kwestia - zadaszenia nad peronami. Biorąc pod uwagę odległość między torami peronu 6 a torami tramwajowymi nie widzę za bardzo możliwości postawienia tego tak jak jest na zdjęciach, bez dogadania się z MPK i wzięcia pod tą samą wiatę torów tramwajowych. A z kolei od strony peronu nr 4 obetną sam peron o kilkadziesiąt centymetrów i kompletnie odetną budynek starego dworca jeśli zrobią to tak jak na wizualizacjach.

Polecam cały artykuł z wizualizacjami.

A patrząc z pewnej perspektywy na ten cały artykuł mam dziwne wrażenie że:
- To nie prezes PKP(jak jest podane w artykule) wpadł na te genialne pomysły
- Ktoś chce się wybić oferując po części nierealne do zrealizowania obietnice
- Ktoś chce zarobić niezłą kasę jako pociotek poznajomka znajomego królika, oczywiście w formie pensji która pewnie jest, bo przecież powołali "zespół"
- Plany spalą na panewce już na etapie planów, bo przecież kasy nikt im pewnie nie da
- Cały ten artykuł jest litanią powodów dla którego PKP rozstało się z TriGranitem - nurtuje mnie tylko pytanie czy TriGranit rozstał się z nimi jak usłyszał ich pomysły czy wywalili go ze współpracy bo będzie im utrudniał.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

Już nie ma Poznań City Center...
Teraz jest Avenida - pytanie czy nazwa została zmieniona po ostatnich "rozwodach" czy było zbyt dużo memów i "ciekawych" określeń na PCC? Bo media powiedzą tylko to co przekaże rzecznik więc prawdy w tym niewiele :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

(19.10.2016, 10:17)sm31-131 napisał(a): Widzę że PKP do spółki z nową świtą szaleje dalej...

Cytat:I zachodzę w głowę jak oni chcą to zrobić bez wykopów, które wymusiłyby ponowne prace w rejonie torów za peronem 3. Może chcą to "ukryć" przy okazji pomysłu na zrobienie kolejnego peronu - właśnie za peronem 3. I pytanie jaki numer będzie miał ten peron? I kolejna kwestia samego tunelu - jak przejść nim pod budynkiem City Center? Wiem że się da, ale wiąże się to z zamknięciem budynku(przynajmniej jego części) i takimi kosztami że się chyba nikt na to nie odważy. I kolejna kwestia - zadaszenia nad peronami. Biorąc pod uwagę odległość między torami peronu 6 a torami tramwajowymi nie widzę za bardzo możliwości postawienia tego tak jak jest na zdjęciach, bez dogadania się z MPK i wzięcia pod tą samą wiatę torów tramwajowych. A z kolei od strony peronu nr 4 obetną sam peron o kilkadziesiąt centymetrów i kompletnie odetną budynek starego dworca jeśli zrobią to tak jak na wizualizacjach.

Polecam cały artykuł z wizualizacjami.

A patrząc z pewnej perspektywy na ten cały artykuł mam dziwne wrażenie że:
- To nie prezes PKP(jak jest podane w artykule) wpadł na te genialne pomysły
- Ktoś chce się wybić oferując po części nierealne do zrealizowania obietnice
- Ktoś chce zarobić niezłą kasę jako pociotek poznajomka znajomego królika, oczywiście w formie pensji która pewnie jest, bo przecież powołali "zespół"
- Plany spalą na panewce już na etapie planów, bo przecież kasy nikt im pewnie nie da
- Cały ten artykuł jest litanią powodów dla którego PKP rozstało się z TriGranitem - nurtuje mnie tylko pytanie czy TriGranit rozstał się z nimi jak usłyszał ich pomysły czy wywalili go ze współpracy bo będzie im utrudniał.

Pozdrawiam
sm31-131

Odpowiadając na pytania :
Do samego PCC jest możliwe wykopanie tunelu ( większych kolizji nie będzie, koniec tunelu przy peronie 3 jest przystosowany do "przedłużki") Więcej problemów widzę z przejściem pod PCC ( fundamenty od parkingu i budynku) oraz wyprowadzenie wejść. Już widzę "szczęśliwe i zadowolone" miny właścicieli PCC gdy mają zacząć ponownie "ryć" w galerii ?!
Planowany peron nr 3a - wejście/wyjście z budynku dworca jest ( tyle , że zaślepione). Pytanie jakiej długości miał by być peron. W "dalekosiężnych" planach peron miał być jednokrawędziowy ok. 400 m dla kończenia jazdy przyszłych/niedoszłych pociągów KDP. Z tymże przy długości 400 m peron byłby zakończony k.o.
greenman1435
Odpowiedz

Jak rozumiem ten peron KDP miał powstać w ramach projektu "Y"? Są gdzieś w internecie plany w jaki sposób ta linia będzie wchodziła do poszczególnych stacji? Gdzie ten peron miał być zlokalizowany? A tor przy nowym peronie 3A ma być zakończony kozłem oporowym, dla kończenia biegu pociągów z kierunku północnej głowicy?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plany budowy przystanku Zamość Centrum Mariusz W. 0 2 973 16.01.2014, 19:08
Ostatni post: Mariusz W.
  [Świnoujście] DB zbudują dworzec na stacji Świnoujście Centrum Adams 5 4 673 05.09.2012, 08:47
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.