Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kujawsko-pomorskie] Nowa, tańsza taryfa
#1
Cytat: Kujawsko-pomorskie ma nową taryfę. Bilety dużo tańsze

Jednolita, tania, z gwarancją stałej ceny – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wprowadza taryfę wojewódzką na wszystkich regionalnych połączeniach kolejowych. Zacznie działać od 13 grudnia.
Cały artykuł: http://www.rynek-kolejowy.pl/59836/kuja ... tansze.htm

No cóż, świetna wiadomość! Przejazd z Włocławka do Torunia będzie tańszy o 4-5 złotych, do tego honorowane wszystkie ulgi ustawowe - ciekaw jestem, jak będzie z Regio Kartą, ale i tak będzie tanio, nawet jeżeli zniżka z tytułu Regio Karty nie będzie honorowana.
Takie wiadomości zawsze cieszą, kolej w kujawsko-pomorskim jest nie tylko coraz szybsza i nowocześniejsza, ale również coraz tańsza i bardziej przyjazna dla pasażera. Jeszcze żeby tylko kursów było więcej, bo na razie jedynym "dopieszczonym" pod względem częstotliwości kursowania odcinkiem jest Bydgoszcz Gł. - Toruń Wschodni (a i tutaj też wieczorami jest słabo) to będzie naprawdę dobrze i PKS-y, nie mówiąc o busiarzach, będą się mogły ze swoją ofertą schować.
Jaro

Odpowiedz

#2
Cytat:Od 13 grudnia za przejazd pociągiem między Włocławkiem a Toruniem zapłacimy 8 zł 40 gr, czyli o ponad 40 proc. taniej niż obecnie. W przyszłym roku na tej trasie ma zacząć kursować pociąg typu Elf.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wprowadza taryfę wojewódzką na wszystkich regionalnych połączeniach kolejowych. Zacznie działać od 13 grudnia. Ma być jednolita, tania i z gwarancją stałej ceny.
Całość: http://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/ ... ocent.html
Jaro

Odpowiedz

#3
Wygląda też na to, że połączeń między Toruniem i Włocławkiem przybędzie, to wynika z rozkładu jazdy dostępnego na sitkolu :-)
Jaro

Odpowiedz

#4
Szybkie pytanie. Chcę pokonać odcinek Słupsk - Bydgoszcz osobówkami. Na trasie Słupsk - Chojnice jadę PR, z Chojnic do Bydzi korzystam z Arrivy. Czy da się to przejechać na jednym bilecie jednorazowym (żeby należność za bilet liczyła się jakbym jechał pociągiem jednego przewoźnika)?
Odpowiedz

#5
Turystyczny.
Odpowiedz

#6
Afrika_Bambaata, w poprzednie wakacje jechałem z Helu do Inowrocławia przez Czersk, więc zahaczyłem o arrivę. Wszystko na taryfie REGIO.

Można kupić jeden bilet w taryfie REGIO. (tak wynika ze strony arrivy)

Ze strony peerów w sumie też: http://przewozyregionalne.pl/node/18122

Wniosek: Kup jeden bilet regio i tyle.
Odpowiedz

#7
Potwierdzam - wiele razy tak robiłem. Arriva honoruję taryfę REGIO - kup bilet na całą trasę w tej taryfie. Można także skorzystać z Turystycznego albo Regio Karnetu (trzy bilety dobowe ważne w REGIO, Arrivie i innych "samorządowych") za 25 zł jeden - dla mnie bardzo dobra oferta.
Odpowiedz

#8
Wiem, co masz na myśli, ale ktoś może zostać wprowadzony w błąd: Regio Karnet kosztuje 75 złotych i jest ważny w 3 wybrane dni (nie trzeba od razu deklarować wszystkich trzech), więc owszem, wychodzi 25 dziennie, ale nie ma opcji wykupienia karnetu tylko na 1 dzień. Poza tym, co jest istotne, w Arrivie nie jest honorowany mini Regio Karnet.
Jaro

Odpowiedz

#9
@KlimaT - dzięki za odpowiedź :-).
@szy_mat - Regiokarnet znam. ET40 słusznie zauważył, że bilet ten jest na 3 dowolnie wybrane dni w okresie 60 dni. Czasami problem jest z tymi 60 dniami, szczególnie gdy ktoś mieszka w woj. mazowieckim, gdzie karnet w zasadzie nie jest honorowany.
Odpowiedz

#10
Ja na szczęście z wielkopolskiego. A w mazowieckim RK i jednorazowe w taryfie REGIO są honorowane w:

- wszystkich pociągach PR o kategorii REGIO
- pociągach KM na trasach Siedlce – Łuków, Siedlce – Czeremcha, Łowicz – Kutno (szczegóły tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honor ... -odcinkach)

Dawniej jak był RK na IR to jeszcze dochodziło część pociągów Warszawa Wschodnia - Łódź Kaliska.
Odpowiedz

#11
szy_mat napisał(a):A w mazowieckim RK

Kto by pomyślał, że coś takiego istnieje... :-)
Odpowiedz

#12
szy_mat napisał(a):W mazowieckim RK i jednorazowe w taryfie REGIO są honorowane w:

- pociągach KM na trasach Siedlce – Łuków, Siedlce – Czeremcha, Łowicz – Kutno

Wymienione ogryzki w mazowieckim w zasadzie niewiele zmieniają. Na trasie Siedlce - Czeremcha są chyba 3 osobówki KM na dobę, a na trasie Łowicz - Kutno tylko 1. Tylko na trasie Siedlce - Łuków nieźle to wygląda (ok. 15 pociągów KM na dobę). No ale z Warszawy trzeba jakoś dojechać do Siedlec lub Łowicza :-|.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Pomorskie] Linia kolejowa nr 229 KacperMk 4 3 508 05.05.2017, 22:00
Ostatni post: KacperMk
  Na pomorskie tory wyjedzie więcej pociągów norbis97 11 6 261 05.06.2016, 17:00
Ostatni post: przem710
  Pomorskie zmodernizuje EN57 za największe pieniądze w historii norbis97 6 3 708 16.02.2016, 12:59
Ostatni post: przem710
  Pomorskie kupi dwa używane EZT-y norbis97 5 3 965 20.11.2015, 23:10
Ostatni post: sm31-131
  [Kujawsko-pomorskie] Zakup EZT rustsaltz 48 23 866 15.11.2015, 23:50
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.