Ankieta: Ilu z nas wiedziało o akcjii PKP IC na nowe nazwy pociągów?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, wiedziałam/em - głosowałam / em
46.15%
6 46.15%
Tak, wiedziałam/em - nie głosowałam / em
15.38%
2 15.38%
Nie wiedziałam/em
38.46%
5 38.46%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do Łodzi pojedziemy na "Uszatku"
#16
Dlaczego ma imię to trudno powiedzieć, Roździeński kojarzony jest tylko jeden. Myślę, że pionier seksuologii by nie przeszedł z wielu względów, chyba że dla równowagi byłby EIC Terlikowski Big Grin. A działacz ludowy... fe!


Dobrze, że lud nie wybiera kształtu semaforów...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
Byłyby bardziej prostokątne? ]->
Jaro

Odpowiedz

#18
rustsaltz napisał(a):Myślę, że pionier seksuologii by nie przeszedł z wielu względów, chyba że dla równowagi byłby EIC Terlikowski Big Grin.

A jak by Ci się podobał EIP Tomasz Piotr "Talib" Terlikowski? :-D


rustsaltz napisał(a):A działacz ludowy... fe!

TLK Witos akurat byłby bardziej kojarzony niż Kurpiński czy Ustronie...
Odpowiedz

#19
masovian napisał(a):TLK Witos akurat byłby bardziej kojarzony niż Kurpiński czy Ustronie...
Właśnie-Witosa zna niemal każdy, a o Kurpińskim może się dowiedzieć wpisując w google jego nazwisko. Czyli jest szansa, że wykazując minimum inicjatywy pfafffdziwy MK tudzież pasażer może się dowiedzieć co nieco o sztuce.

Nie rozumiem o co chodzi z ustroniem. To takie spokojne, zaciszne miejsce miejsce, więc jak raz do nocnej rzeźni nazwa pasuje Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Czyli myślisz, że niezrozumiałe nazwy skłąniają do poszukiwania ich zrozumienia w internecie. Biorąc pod uwagę na reakcje wpsółforumowiczy na nocne nazwy pociągów w planowanym rozkładzie, to uważam, że raczej reakcją jest pytanie: kto wymyślił takie nazwy?
Odpowiedz

#21
Może niezrozumiałość nazw wynika z nieuważania w szkole?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#22
W mojej mazowieckiej szkole nic nie było o żadnym Walentym hutniku. A w Twojej GOPowskiej było coś o łacińskich nazwach gwiazdozbiorów?
Odpowiedz

#23
Nie, dziewczyna mi pokazywała książkę o obserwacji gwiazd, a te najpopularniejsze to chyba każdy zna.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Oczywiście że każdy zna, nawet pospolity menel - "patrz Józek, to jest wielki wóz, to mały wóz... o kurde radiowóz" :-D. Ja jednak wolałbym żeby pociąg nazywał się np. Tatry, Lajkonik, Pomorzanin, Krakus to jest coś co NAPEWNO każdy Polak skojarzy - tylko oczywiście niech jeżdżą zgodnie z nazwą(kończą / zaczynają trasę) a nie jak "Uznam" :-D.

Pozdrawiam
sm31-131

P.S. Już widzę w wyobraźni "TLK Słoiki" ]->
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#25
rustsaltz napisał(a):Nie, dziewczyna mi pokazywała książkę o obserwacji gwiazd, a te najpopularniejsze to chyba każdy zna.

Po łacinie? I nie chodzi mi o łacinę podwórkową czyli np. "o k... wielki wóz"... :-D

sm31-131 napisał(a):Ja jednak wolałbym żeby pociąg nazywał się np. Tatry, Lajkonik, Pomorzanin, Krakus to jest coś co NAPEWNO każdy Polak skojarzy - tylko oczywiście niech jeżdżą zgodnie z nazwą(kończą / zaczynają trasę) a nie jak "Uznam" :-D.

Właśnie. Jeżeli chodzi o to, aby ułatwić podróżnym korzystanie z pociągów, to jest wiele nazw oczywistych. Jeszcze wszystkie nazwy krain historycznych i geograficznych oczywistych (bo są też nieoczywiste dla wszytskich takie jak Orawa czy Pałuki tudzież Zapilicze) nie są wykorzystane. Nie słyszałem o pociągu Mazowsze,, ani Mazowszanin przykładowo... No i żeby przebiegały przez to, co maja w nazwie...
Odpowiedz

#26
Przecież był iR ,,Mazowsze".
Jaro

Odpowiedz

#27
Ale nie ma. A IRu "Mazowsze" to już raczej nie będzie.
Odpowiedz

#28
masovian napisał(a):Po łacinie? I nie chodzi mi o łacinę podwórkową czyli np. "o k... wielki wóz"... :-D
Po łacinie takiej naukowej Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#29
sm31-131 napisał(a):tylko oczywiście niech jeżdżą zgodnie z nazwą(kończą / zaczynają trasę) a nie jak "Uznam" :-D.

Idąc tym tropem wypadłby np. Kopernik, Opolanin.
Uznam z tego co pamiętam, to jeździł do Świnoujścia, więc nazwa w tym przypadku jest jak najbardziej właściwa.
Idiotyzmem było skrócenie EC Wawel do Wrocławia i zostawienie mu starej nazwy.

[ Dodano: 2015-10-12, 13:25 ]
ET40 napisał(a):Przecież był iR ,,Mazowsze".

O ile mnie pamięć nie myli, to później, chyba 2 RJ temu, był taki dziwny pociąg TLK relacji Warszawa - Kutno, który nazywał się Mazowsze.
Odpowiedz

#30
Afrika_Bambaata napisał(a):Uznam z tego co pamiętam, to jeździł do Świnoujścia, więc nazwa w tym przypadku jest jak najbardziej właściwa.

No właśnie nie. Pociąg jeździł do Świnoujścia, ale nie na wyspę Uznam. Śwnoujście lezy na trzech wyspach, a a torowisko PKP jest na wyspie Wolin...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.