Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycieczka grupowa po Saksonii
#1
Hej, w maju przyszłego roku wybieram się z 15 osobową grupą na studencki objazd naukowy po Saksonii. Przemieszczać się po niej zamierzamy niemiecką koleją. Opracowałem wstępny plan, według którego przez 8 dni odwiedzimy: Zgorzelec, Budziszyn, Drezno, Freiberg, Chemnitz, Jenę, Lipsk i Halle (Saale).

Wiele przydatnych informacji znalazłem na stronach przewoźników, ale chciałbym dopytać jeszcze Was:
1. Czy w przypadku takiej podróży istnieje oferta tańsza dla 16 osobowej grupy niż kupowanie codziennie biletów landowych (Sachsen-Ticket/ Sachsen-Anhalt-Ticket/ Thüringen-Ticket) za 39 EUR/5 osób ? Czy są bilety "tygodniowe" na cały region zamiast na konkretną linię?
2. Z Jeny do Lipska nie chcemy jechać ICE (koszta), tylko pociągiem regionalnym z przesiadką w Glauchau. Na dzień dzisiejszy jest tylko jedno takie połączenie, więc nie jesteśmy pewni, czy zostanie utrzymane do maja. W takim przypadku musielibyśmy jechać ICE. Czy istnieje w nim tańsza oferta niż Sparpreis Gruppe 19 EUR/osoba? Czy są dla niej jakieś ograniczenia (np. gdy inna grupa wykupi bilety wcześniej niż nasza)
3. Czy Sachsen-Ticket obowiązuje w pociągach przewoźnika Länderbahn und Vogtlandbahn (na odcinku Görlitz - Drezno) ?
4. Czy na bilecie landowym (np. Sachsen-Ticket) można jeździć pociągami regionalnymi po Turyngii (np. z Chemnitz do Jeny) i odwrotnie? Wydaje się, że tak, ale informacja nie jest dla mnie dość precyzyjna i zastanawiam się czy aby na pewno nie trzeba kupować dwóch oddzielnych biletów landowych.
5. Czy bilety landowe umożliwiają podróż komunikacją miejską w którymkolwiek z wymienionych przeze mnie miast?

Będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś kto miał styczność z Deutsche Bahn odpowie na moje pytania Ja niestety nie jeździłem jeszcze pociągami po Niemczech.
Odpowiedz

#2
A nie możesz napisać do informacji DB na ich stronie www i opisać problem?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.