Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EIC Piotrków Tryb.
#1
Jestem ciekaw jak forumowicze zapatrywali by się na propozycje zatrzymań EIC w Piotrkowie. Miasto prawie 80 tysięcy osób, szczególnie oblegane trasy (wiem, bo widzę), to kierunek Katowice, Warszawa, Wrocław. Sadziłem, że od nowego rozkładu zatrzymają tu "Odrę" jako EIC, skończyło sie na IC Odra, mimo zapewnień, żenie mają zamiaru llikwidować i zmieniać kategorii tego pociągu. Jak czasami widzę, w jakich dziurach potrafi się zatrzymać EIC to aż mnie coś ściska. A tu miasto spore, przez ostatnie lata troche zaniedbane przwz Intercity odnośnie połączeń. Na szczęście od 2016 troche się coś ruszy Smile czekam na opinie Smile
Odpowiedz

#2
Te "dziury" gdzie sie EIC zatrzymuje, to węzły kolejowe, a w polskiej kolei nieustannie trwa ich kult uprawiany przez rozkładologów. Stąd zatrzymują się w Lublińcu, Tczewie, Malborku, Iławie, itp. Natomoast problem z EIC w Piotrkowie jest taki, że żaden normalnie tamtędy nie pojedzie, bo chodzą przez CMK. A poza tym jako klient nie życzyłbym sobie, aby zatrzymywał siezarówno w miejscach kultu rozkładologów, jak i w miastach poniżej 100 mieszkańców.
Odpowiedz

#3
No mormalnie nie jezdżą. Ale nawet teraz, gdy jest zmiana rozkładu i nie mają innej możliwości, jak wiedenką, też brak postojów. Nie wierzę, że nie byłoby na to połączenie chetnych, tym bardziej, że ceny są bardzo przystępne. Fakt, że istnieje pewien "kult". Z tym, że powinien byc ze zdrowym rozsądkiem kultywowany Tongue
Odpowiedz

#4
W tym kulcie nie ma nic ze zdrowego rozsądku. Wg projektu nowego rozkładu IC Siemiradzki i IC Antares mają się zatrzymywać we wsi Zawada. ta "metropolia" nawet nie jest siedzibą władz żadnej gminy...

Jacyś klienci na pewno by się znaleźli, ale to nie jest powód, aby zatrzymywać pociąg. Jeżeli znajdzie się klient w Sadownym Węgrowskim, aby pojechać do Białegostoku, to trzeba tam natychmiastowo pociąg TLK zatrzymywać? A z Piotrkowem podstawowym problemem jest to, że EIC pojawia się tam z powodu tylko jakiejś awarii. Poza tym to miasto nie jest poszkodowane jakoś względem połączeń.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.