Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilet Podróżnika zmienia się w Bilet Weekendowy
#1
Witajcie,

Dowiedziałem się przypadkiem o tym wczoraj, a dziś się to potwierdza. Od jutra Bilet Podróżnika zmienia się w Bilet Weekendowy, zmieniają się również jego ceny, odpowiednio na 1 klasę 109 zł, na 2 79 zł; reszta zasad nie zmienia się. Na stronie IC pojawiła się dziś informacja (wczoraj jeszcze jej nie było):
"Uwaga. Od dnia 22 września 2015 r. zmianie ulegną: •nazwa oferty z Bilet podróżnika na Bilet weekendowy
•ceny biletów: ◦w pierwszej klasie - 109 zł
◦w drugiej klasie - 79 zł"

Jeśli chodzi o dawny Bilet Weekendowy (obejmujący wszystkie kategorie pociągów IC + 10 zł do Pendolino) z tego co słyszałem zmienia on nazwę na Weekendowy MAX i to jest też prawdą. Ceny i pozostałe warunki raczej nie zmieniają się.
Odpowiedz

#2
Nie rozumiem sensu zmiany nazwy produktu, która funkcjonuje od dłuższego czasu na nazwę, która istnieje równolegle, ale oznacza nieco inny produkt.
Ktoś widocznie nie dostał jeszcze premii.
Odpowiedz

#3
Ale z drugiej strony
- Podroznika masz na TLK/IC
- Weekendowy na TLK/EIC/IC i po doplacie na EIP.
Wiec nazwy powinny byc zblizone.
Odpowiedz

#4
Mogli by zostawić bilet podróżnika jako bilet tylko na TLK, choć nie wiadomo ile ich będzie od grudnia
Odpowiedz

#5
Podobno będzie można kupić te bilety i zarezerwować miejscówki przez internet. To by było dobre bo czego w kolei nie lubię to kupowania w kasach biletowych. Bilety odcinkowe prawie zawsze biorę przez neta.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#6
rysiogeniusz napisał(a):Mogli by zostawić bilet podróżnika jako bilet tylko na TLK, choć nie wiadomo ile ich będzie od grudnia

To wszystko kwestia ceny, ale taka zmiana nie byłaby raczej korzystna. Wiadomo, ze będzie przybywać IC i maleć TLK...
Odpowiedz

#7
Fajnie jakby jeszcze wymyślili bilet dobowy na TLK/IC to było by pięknie.
Odpowiedz

#8
Ja bym się raczej skłaniał nad czymś na wzór REGIOKarnetu, może InterCityKarnet?
Odpowiedz

#9
Z tego wątku robi się powoli koncert zyczeń. Ja wieć pójdę na maxa: bilety powinny być darmowe. Zresztą nie tylko bilety. Wszystko powinno być darmowe... :-)

Natomiast pamiętam czasy kiedy kupowałem bilety z W-wy do Zagórza przez Kołobrzeg i Gliwice, aby zaoszczędzić na kółeczku. Turystyczne i Podróżniki to dobra rzecz. Ale ja mam poważne wątpliwości, na ile przewoźnikom, to się opłaca. Raczej więc bym był raczej za jednym biletem weekendowym dla całych kolei polskich ustanowionym odgórnie niż na marzeniach...
Odpowiedz

#10
rysiogeniusz napisał(a):Ja bym się raczej skłaniał nad czymś na wzór REGIOKarnetu, może InterCityKarnet?

Jakiś czas temu (ok. 2012 roku) był 3-dniowy karnet na wszystkie pociągi IC. Z tego co pamiętam, chodziło o 3 dowolnie wybrane, ale następujące po sobie dni (czyli np. wt-śr-cz). Oferta z tego co pamiętam dość szybko została wycofana.

[ Dodano: 2015-09-24, 09:46 ]
masovian napisał(a):Turystyczne i Podróżniki to dobra rzecz. Ale ja mam poważne wątpliwości, na ile przewoźnikom, to się opłaca. Raczej więc bym był raczej za jednym biletem weekendowym dla całych kolei polskich ustanowionym odgórnie niż na marzeniach...

Widocznie jakoś się opłaca, skoro oferta jest ciągle w sprzedaży. Jeden bilet weekendowy na całą kolej w Polsce to byłoby coś. Pytanie ile by on kosztował?
Swoją drogą - szkoda, że nie ma już w sprzedaży biletu plus do biletu podróżnika/weekendowego.
Odpowiedz

#11
Afrika_Bambaata napisał(a):Pytanie ile by on kosztował?

Tyle ile by minister zarządził(a). A ewnetualnych strat nikt by się nie mógł doliczyć rzetelnie przez półwiecze...
Odpowiedz

#12
Czy ktoś może ogarnął w jaki sposób "pobiera" się miejscówki do tych biletów ?? gdzieś przeczytałem że jeśli już to można pobrać tylko 4 sztuki...
Odpowiedz

#13
Nie słyszałem o takim ograniczeniu, ale o wielu rzeczach nie słyszałem... Jednak takie ograniczenie wydaje mi się mało prawdopodobne. Bo miejscówki się prosi normalnie w kasie i za nie się nic nie płaci. Przy czym kasjerka nie sprawdza numeru biletu.
Odpowiedz

#14
Zgadza się przy kasie. Oby to co ten ktoś napisał o tym ograniczeniu w e-IC okazało się nie prawdą - czekam na odpowiedź od IC w tej sprawie. Czy ktoś może rozeznał jak można pobierać te miejscówki ??
Odpowiedz

#15
Jeszcze tego by brakowało żeby ludzie bez ograniczeń zaczęli sami sobie drukować bezpłatne miejscówki.
BTW, czemu dopłata do EIP i miejscówka wydawane są na oddzielnych blankietach?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet Multiprzejazd pasqudek 0 553 06.06.2023, 14:46
Ostatni post: pasqudek
  Kara za źle wystawiony bilet - proszę o pomoc przy odwołaniu akowalski 0 1 892 30.08.2020, 17:15
Ostatni post: akowalski
  Ile czasu przed wyjazdem polecacie mi wykupić bilet na miejsce sypialne? gurski 8 4 107 28.07.2018, 17:04
Ostatni post: gurski
  Bilet TLK z dziećmi #Jedynka 5 3 049 03.02.2018, 19:46
Ostatni post: Adams
  Bilet sieciowy a miejscówka pershing1899 3 4 252 20.09.2017, 09:09
Ostatni post: Robert89

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.