Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szansa szkolenia na maszynistę
#1
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jakie mam szanse dostania się na kurs maszynisty. Pochodzę z Wielkopolski, a dokładniej z Krzyża Wielkopolskiego. Odnalazłem ostatnimi czasy ofertę kursu na maszynistę na stronie pkp cargo. Dodam iż posiadam dyplom technika mechanika. Egzamin zdany na:
66% - teoretyczny
92% - praktyczny
80% - ekonomiczny.
W czasie nauki szkoła załatwiła mi praktykę 4 tygodniową w warsztacie pkp za którą otrzymałem ocenę bardzo dobrą.

Chciałbym się również dowiedzieć co badają na wstępnych badaniach rekrutacyjnych oraz jak wyglądają szkolenia na w/w stanowisko.
Odpowiedz

#2
Z tego co się orientuje przyjęcia w CT Zachodnim (Na Poznań) są wstrzymane. Ile w tym prawdy nie wiem. Wiadome jest to, że już dawno w tym rejonie cargo nie szkoliło "od zera do bohatera". Polec am udać się na ulice Kolejową w Poznaniu, dział pracowniczy PKPC jest nad medycyną kolejową.
Amator wagoniarstwa
Odpowiedz

#3
Dziękuje za odpowiedź i mam jeszcze pytanie jak wygląda szansa na szkolenie na :
-Rewidenta(Cargo Poznań)
-Odprawiacza(Cargo Poznań)
-Ustawiacza(Cargo Poznań)
-Montera nawierzchni podtorza (PLK)
-Pracownika nastawni, oraz na jakie zarobki można liczyć
Odpowiedz

#4
Grzegor1922 napisał(a):Dziękuje za odpowiedź i mam jeszcze pytanie jak wygląda szansa na szkolenie na :
-Rewidenta(Cargo Poznań)
-Odprawiacza(Cargo Poznań)
-Ustawiacza(Cargo Poznań)
-Montera nawierzchni podtorza (PLK)
-Pracownika nastawni, oraz na jakie zarobki można liczyć

http://www.pkp-cargo.pl/pl/kim-jestesmy/kariera
Akurat w kwestii rewidentów, odprawiaczy i ustawiaczy słyszałem, że przyjmują bo są spore braki. Jednak szczegóły powiedzą Ci Panie na ulicy Kolejowej w Poznaniu Smile

Co do PLKi - w drogówce jak i w ruchu też brakuje ludzi. Masz łatwiej bo mieszkając w Krzyżu do wyboru masz 2 ZLK (Zielona Góra i Poznań). Niestety aby zostać dyżurnym należy mieć wykształcenie związane z ruchem kolejowym lub przepracować 2 lata na innym stanowisku(związanym z ruchem). Dlatego też PLK będzie mogła Tobie zaproponować pracę na stanowisku nastawniczego/zwrotniczego(posterunki SKP). Obecnie to jedyna droga aby zostać ISDRem. Myślę, że większych informacji uzyskasz w siedzibie danego ZLK Smile

Pozdrawiam
Amator wagoniarstwa
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 386 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Z elektryka na maszynistę Novik 8 3 780 06.01.2021, 02:08
Ostatni post: Kamilnexia
  Szkolenia na Manewrowego Ashes 0 1 345 27.07.2020, 09:02
Ostatni post: Ashes
  Kurs na maszynistę w PKP Cargo dlouhy 131 50 731 08.03.2020, 08:57
Ostatni post: PeKaP
  Badania na maszynistę KarolZSZ 40 23 085 30.09.2018, 09:31
Ostatni post: Lokermat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.