Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowy transport towarowy - Niemcy
#1
Witam,

Piszę prace magisterską na temat porównania transportu towarowego Polski z wiodącymi krajami UE i może ktoś mógłby mi pomóc. Poszukuje danych na temat pracy przewozowej, przewiezionych ładunków konkretnych przewoźników w Niemczech. Na Eurostat można znaleźć ogólne dane dotyczące całęgo kraju, a mi chodzi konkretnie o rynek niemiecki.

Skracając ogólny zarys chciałbym porównać rynek polski, niemiecki, a następnie zrobić ogólne porównanie danych i opisać perspektywy rozwoju. Na temat PKP Cargo jest oczywiście wiele informacji, ale już o DB Schenker w DE nie moge nic znaleźć (pewnie to przez brak znajomości niemieckiego).

Jeżeli ktoś mógłby pomóc to z góry dziękuje.
Odpowiedz

#2
Coś się koledze pomyliło... Strona DB Shenker i część materiałów jest po angielsku, a z tym językiem chyba nikt dziś nie ma większych problemów.
Poniżej linki które udało mi się znaleźć w ciągu kilku chwil, nie zagłębiałem się ale chyba o to właśnie chodzi:

Porównanie 2013 - 2012

Kilka ogólników

Zresztą chyba najlepiej odezwać się do ich działu prasowego to podeślą wszystkie potrzebne materiały. I jeszcze jedno trzeba wziąć pod uwagę - transport w Polsce to nie tylko PKP Cargo, ale także DB Schenker, Pol - Miedź - Trans, Kolprem, Lotos, Orlen i jeszcze kilka innych spółek. W Niemczech jest podobnie. I Niemcy nie są jedynym wiodącym Państwem w UE, chociażby Wielka Brytania która będzie ciekawa ze względu na wyspiarski charakter. Można jeszcze wziąć Czechy - choć nie wiem czy mogą być wiodące ale mogą być przykładem.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#3
sm31-131 napisał(a):transport w Polsce to nie tylko PKP Cargo, ale także DB Schenker, Pol - Miedź - Trans, Kolprem, Lotos, Orlen i jeszcze kilka innych spółek.
PKP Cargo to z grubsza połowa, tu sa szczegóły
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ruch towarowy na szlaku Sosnowiec Dańdówka - Katowice Janów Kolejarz Rozek 0 2 278 28.07.2019, 11:39
Ostatni post: Kolejarz Rozek
  Ruch towarowy w Węglińcu i okolicach Jakubix96 3 3 348 26.04.2017, 03:04
Ostatni post: vulcan
  Transport materiałów niebezpiecznych rafal. 5 3 550 07.10.2015, 17:55
Ostatni post: rafal.
  Ruch towarowy na linii 93 19TLK94 5 3 945 27.04.2015, 23:19
Ostatni post: kebeka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.