Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryzys uchodźczy w Europie a funkcjonowanie kolei
#16
Czy Ci imigranci mają bilety czy po prostu wsiadają i jadą? Obstawiam to drugie, wole się upewnić.
Odpowiedz

#17
Większość ma bilety. O to była cała demonstracja przed dworcem w Budapeszcie, że mają bilety, a pociągów nie ma. Ale pewnie skoro tam z konduktorów nic nie sprawdza z powodu tłoku, to goście na "krzywy ryj" też się zdarzają.
Odpowiedz

#18
Austriackie Koleje OeBB zawiesiły o godz. 17 w niedziele 13 wrześna ruch kolejowy pomiędzy Austrią a Niemcami - podała agencja DPA. - Decyzja została podjęta na życzenie Niemieckich Kolei DB - poinformowała rzeczniczka OeBB. Wstrzymanie połączeń kolejowych między Niemcami a Austrią ma obowiązywać do poniedziałku 14 września do godz. 6 rano.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... stria.html
Odpowiedz

#19
Niemcy przywracają kontrole na granicach.

Wiadomo coś odnośnie granic kolejowych? Dostałem informacji jakoby odprawa paszportowa miała się odbywać m.in w pociągach Szczecin - Lubeka
Odpowiedz

#20
To akurat żadnej wielkiej różnicy nie będzie. Przyjdą mundurowi do pociągu i zapytają o dowód. O ile w ogóle będą sprawdzać, bo polska granica ich za bardzo nie interesuje.
Odpowiedz

#21
3 lata temu sprawdzali mnie w Świecku, gdy jechałem autobusem, więc media jak zwykle z gówna robią wielkie rzeczy.
Jaro

Odpowiedz

#22
Mnie też, wiele razy w różnych miejscach Europy, a w Polsce we Wrocławiu. Ale jak temat "żre" to me(n)dia go piłują...
Odpowiedz

#23
Piłują piłują ale nie wszystkie, dla niektórych "mediów" problem nie istnieje.
Odpowiedz

#24
Trudno, żeby dla specjalistycznych. No bo co może interesować to np. taki "Tygodnik Żużlowy"?
Odpowiedz

#25
Cytat: Z uwagi na kontrole graniczne pociągów międzynarodowych kursujących z Salzburga w stronę Niemiec, oznaczone jako krajowe pociągi Railjet w z Wiednia do Innsbrucku, kursujące planowo transgranicznym korytarzem kolejowym przez niemiecki Rosenheim, kursują do odwołania objazdem przez Zell am See z pominięciem stacji Kufstein. Przekierowane pociągi zatrzymują się dodatkowo w Bischofshofen i Schwarzach-St. Veit, a czas przejazdu wydłużyć się może nawet o 90 minut.

Pociagi Railjet z Monachium do Budapesztu kończą bieg we Wiedniu, część z nich od Salzburga zastąpiona jest składami Intercity. Pociągi Eurocity z Dortmundu przez Monachium i Salzburg do Klagenfurtu i z Frankfurtu przez Monachium i Salzburg do Grazu kursują w skróconej relacji do Salzburga. Część składów kursuje wyłącznie do/z Salzburga i do/z Monachium, z wyłączeniem trasy Monachium-Salzburg. Salzburskie pociągi S-Bahn dojeżdżają większości do niemieckiej stacji Freilassing, ruch w przeciwną stronę podlega silnym ograniczeniom. Również pociągi regionalne Meridian z Monachium kończą bieg w Freilassing, dalej kursują autobusy zastępcze, które nie zabierają pasażerów w przeciwnym kierunku. Pociągi należącej do DB spółki-córki Südostbayernbahn linii Mühldorf-Freilassing-Salzburg dojeżdżają tylko do Freilassing.

Pociągi regionalne Merdian z Monachium i Rosenheim do austriackiego Kufstein oraz pociągi Eurocity z Werony, Wenecji i Bolonii do Monachium ponownie kursują według rozkładu, z uwagi na kontrole w Brennero/Brenner i Kufstein mogą być opóźnione. Do odwołania nie kursują za to pociągi z Austrii na Węgry przez Hegyshalom.

http://www.rynek-kolejowy.pl/59380/kole ... niemcy.htm
Odpowiedz

#26
ET40 napisał(a):3 lata temu sprawdzali mnie w Świecku, gdy jechałem autobusem, więc media jak zwykle z gówna robią wielkie rzeczy.
Najlepsze są zdania: „Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.”
Tak jakby wcześniej nie trzeba było.
Odpowiedz

#27
Ja tak troszke z innej beczki:
Kiedys czytalem jakas ksiazke o zyciu w III Rzeszy i byl tam taki fragment, ze bohaterka patrzyla na rozklad jazdy i obserwowala jak wraz z przesuwaniem sie frontu przybywa notatek w stylu "kursuje tylko do ...". Przypadek?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
No, to raczej nic niezwykłego, gdy zbliża się front, dane regiony stają się niebezpieczne, a infrastruktura zniszczona. Nie widzę zbyt wyraźnego związku z obecną sytuacją, gdy zamyka się granice, a przewoźnik nie chce mieć na głowie uchodźców.
Jaro

Odpowiedz

#29
Własnie. Tu raczej nie o to chodzi. Tu raczej załoga i lokalni włodarze kolei boją się, żeby samemu nie zarobić przypadki z jakiegoś pancerfausta...
Odpowiedz

#30
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... zcami.html
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chciałbym uzyskać porady dotyczące korzystania z pociągów w Europie lawregill92 3 4 093 14.09.2021, 07:23
Ostatni post: Krawat
  Przegląd zmian w Europie w rozkładzie 2016/7 kazio 0 1 797 13.12.2016, 10:23
Ostatni post: kazio
  Ciekawostki kolejowe w Europie przem710 12 7 565 03.04.2015, 17:21
Ostatni post: skalt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.