Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wracają pociągi na Litwe
#31
Tymczasem...zamiast na Litwę "Hańcza" od najbliższej korekty poprowadzi grupę wagonów do Grodna
Odpowiedz

#32
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Przecież tam potrzebna jest wiza...
Odpowiedz

#33
masovian, no i ? Białoruś to nie Korea Północna.
...
Odpowiedz

#34
Wizę na Białoruś nie jest aż tak trudno wyrobić, poza tym w maju Łukaszenko ogłosił zamiar złagodzenia kwestii wizowych dla obywateli wielu państw w tym Polski, tak więc poczekajmy.
Poza tym wizę na Białoruś nie jest obecnie aż tak ciężko wyrobić, natomiast na pewno nie można pojechać tam sobie spontanicznie.
Odpowiedz

#35
Lubuszanin napisał(a):masovian, no i ? Białoruś to nie Korea Północna.

Wiem, bo tam byłem i to nawet bez wizy. Ale jak miałbym pomyśleć, że mam pojechać do W-wy, do ambasady, jakieś formularze wypełniać, wpłacać pieniądze, to szczerze powiedziawszy mi się odechciewa. Żeby to chociaż była wycieczka na inny kontynent. Ale do sąsiedniego państwa?

No i podejrzewam, że w poglądzie na ten temat nie jestem osamotniony.
Odpowiedz

#36
masovian, chyba jesteś jednak trochę osamotniony. Jeżeli nie, to takich osób jest raczej niewiele. Rozumiem, że nie masz konta bankowego. Trzeba jechać do banku, wypełnić kilka formularzy, złożyć wzór podpisu, podpisać regulamin, najlepiej zadeklarować wpływy, akceptować lub nie zmiany regulaminu / trzeba najpierw przeczytać / i pamiętać o regularnych spłatach / o ile to karta kredytowa /.
Wizę na wjazd na Białoruś wypełniasz na stronach internetowych Ambasady Białorusi w Polsce. Wypełniasz, podpisujesz, wysyłasz / kurier, poczta, jak tam chcesz /. Czas rozpatrzenia - do pięciu dni roboczych lub w tzw trybie ekspresowym. W pierwszy przypadku 25 EUR, w drugim 50 EUR / mówię o wizach jednorazowych, krótkoterminowych do trzech miesięcy /. No i jak wizę masz w ręku to jedziesz Smile. Wszystkie informacje ze strony Ambasady Białorusi w RP. A tak przy okazji. Polecam stronę http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1916616
Jedną z wielu oczywiście Smile.
Odpowiedz

#37
Szkoda tylko, że pociąg ten na trasie Białystok - Grodno będzie się zatrzymywał tylko w Kuźnicy Białostockiej...Myślę, że z Sokółki dużo osob byloby zainteresowanych tym połaczeniem, przynajmniej jak było REGIO do Grodna to w Sokolce duzo os. wysiadalo/wsiadalo
Odpowiedz

#38
Goldenpass napisał(a):masovian, chyba jesteś jednak trochę osamotniony. Jeżeli nie, to takich osób jest raczej niewiele. Rozumiem, że nie masz konta bankowego. Trzeba jechać do banku, wypełnić kilka formularzy, złożyć wzór podpisu, podpisać regulamin, najlepiej zadeklarować wpływy, akceptować lub nie zmiany regulaminu / trzeba najpierw przeczytać / i pamiętać o regularnych spłatach / o ile to karta kredytowa /.

Mylisz się. Obecnie bank może do ciebie wysłać kuriera i przy nim podpisać. Beż żadnych wstępnych opłat.
Odpowiedz

#39
bstok94 napisał(a):Szkoda tylko, że pociąg ten na trasie Białystok - Grodno będzie się zatrzymywał tylko w Kuźnicy Białostockiej...Myślę, że z Sokółki dużo osob byloby zainteresowanych tym połaczeniem, przynajmniej jak było REGIO do Grodna to w Sokolce duzo os. wysiadalo/wsiadalo

Nie jest to czasem podyktowane względami granicznymi?
Odpowiedz

#40
masovian napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):masovian, no i ? Białoruś to nie Korea Północna.

Wiem, bo tam byłem i to nawet bez wizy. Ale jak miałbym pomyśleć, że mam pojechać do W-wy, do ambasady, jakieś formularze wypełniać, wpłacać pieniądze, to szczerze powiedziawszy mi się odechciewa. Żeby to chociaż była wycieczka na inny kontynent. Ale do sąsiedniego państwa?

No i podejrzewam, że w poglądzie na ten temat nie jestem osamotniony.

No i to jest chyba dobra wiadomośc :

Turyści będą mogli bez wiz zwiedzać na Białorusi Kanał Augustowski - dekret w tej sprawie podpisał prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Dekret ma dawać możliwość pobytu na Białorusi do 5 dni; bez wiz będzie można pojechać m.in. do Grodna.
Odpowiedz

#41
bstok94 napisał(a):Turyści będą mogli bez wiz zwiedzać na Białorusi Kanał Augustowski.
Wiadomośc niewątpliwie warta opublikowania na forum kolejowym ;-D
Odpowiedz

#42
bstok94 napisał(a):No i to jest chyba dobra wiadomośc :

Turyści będą mogli bez wiz zwiedzać na Białorusi Kanał Augustowski - dekret w tej sprawie podpisał prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Dekret ma dawać możliwość pobytu na Białorusi do 5 dni; bez wiz będzie można pojechać m.in. do Grodna.

Jakiś link do tego?
Odpowiedz

#43
masovian napisał(a):
bstok94 napisał(a):No i to jest chyba dobra wiadomośc :

Turyści będą mogli bez wiz zwiedzać na Białorusi Kanał Augustowski - dekret w tej sprawie podpisał prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka. Dekret ma dawać możliwość pobytu na Białorusi do 5 dni; bez wiz będzie można pojechać m.in. do Grodna.

Jakiś link do tego?

Proszę: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bialorus ... -bialorusi

[ Dodano: 2016-08-29, 09:11 ]
kazio napisał(a):
bstok94 napisał(a):Turyści będą mogli bez wiz zwiedzać na Białorusi Kanał Augustowski.
Wiadomośc niewątpliwie warta opublikowania na forum kolejowym ;-D

Wkleiłem fragment tekstu z internetu... dziecinne czepianie się z Twojej strony.
Odpowiedz

#44
Dzięki. No to w kwestii wjazdu do Grodna, to zmienia zasadniczo sprawę. Ciekawe tylko czy będzie to podobnie jak w Białowieży, czy jeszcze inna procedura?
Odpowiedz

#45
Teoretycznie do Grodna znoszą wizy, tylko jest tam wymienione przejście samochodowe w liście bezwizowych. Pytanie czy pociągiem też będzie można bez wizy.

http://www.fly4free.pl/bialorus-znosi-w ... 7EUclL0XAo
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.