Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakopane uruchomi miejskie autobusy
#1
Przygotowujemy obecnie uruchomienie dwóch linii komunikacji miejskiej obsługujących rejony miasta, gdzie występują problemy z dostępnością komunikacji dla mieszkańców miasta, szczególnie w okresie poza sezonem turystycznym – mówi Wiktor Łukaszczyk, wiceburmistrz Zakopanego. Miasto planuje również uporządkowanie rozbudowanej komunikacji prywatnej.
Szczegóły: Transport Publiczny

Moim zdaniem to dobry krok. Aż wstyd żeby taki kurort jak Zakopane nie miało komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia, tylko cały transport odbywał się starymi, zdezelowanymi busami. Jednak dwie linie to stanowczo za mało. Tam powinno się stworzyć siatkę połączeń autobusowych łączących Centrum Zakopanego ze wszystkimi okolicznymi miejscowościami od Białki po Chochołów, zastępując tym samym busiarski złom który jeździ obecnie. Przydała by się także inwestycja w ekologiczne autobusy elektryczne, które by obsługiwały linię łączącą Zakopane z Palenicą.
Odpowiedz

#2
Adams napisał(a):Aż wstyd żeby taki kurort jak Zakopane nie miało komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia, tylko cały transport odbywał się starymi, zdezelowanymi busami. Jednak dwie linie to stanowczo za mało. Tam powinno się stworzyć siatkę połączeń autobusowych łączących Centrum Zakopanego ze wszystkimi okolicznymi miejscowościami od Białki po Chochołów, zastępując tym samym busiarski złom który jeździ obecnie.

Moim zdaniem również to jest dobry krok. Sam osobiście widząc to co się odpiernicza z "komunikacją miejską" mnie krew zalew. Na większości linii (Kuźnice/Palenica) brak regularności kursów. Musisz się prosić kierowcy aby zatrzymał się na każdym innym WYZNACZONYM PRZYSTANKU niż początkowy i końcowy. Gdyby istniała prawdziwa KM można by przynajmniej podskoczyć prosto z pociągu autobusem na Krupówki (bo nikt mi nie wmówi że jest wygodne taszczyć się z walizami z 1 km.). Uniknęlibyśmy widoku chamskich naburmuszonych kierowców, których musisz się dopytywać o to dokąd jedzie dany busik (takie sytuacje się zdarzają). I na koniec - PRAWDZIWE BILETY a nie coś czego nie widzisz czyli jakiś paragonik ,którego nigdy nie dotkniesz.

Cytat:Przydała by się także inwestycja w ekologiczne autobusy elektryczne, które by obsługiwały linię łączącą Zakopane z Palenicą.

Odnośnie Palenicy - rok temu było głośno o jakichś wózkach akumulatorowych mających jeździć pomiędzy nią a Morskim Okiem. Ostatnio był tam mój wysłannik (ja mam swoją górkę, którą zdobywam każdego dnia, z pięknym widokiem na pociągi, który wystarczy mi do szczęścia) i nic nie mówił o żadnych wózkach, tylko o dorożkach (ale za to z normalnymi cenami - 50 zł. w górę, 30 zł. w dół)
A jak już kupujemy ekologiczne autobusy, to można pomyśleć by o wydłużeniu ich trasy do Morskiego Oka, przeca ekologiczne to na chłopską logikę znaczy <nie smrodzi>, a przy okazji uniknęlibyśmy widoku zdychających koni...[/quote]
Odpowiedz

#3
Kiedyś istniało Przedsiębiorstwo PKS w Zakopanym, ale dyrektorzy z politycznego nadania doprowadzili do jego upadku, podobnie jak w sąsiednim Nowym Targu. Teraz po paru latach widać jaki to był błąd i jednak tych PKS-ów brakuje, praktycznie jak w całej Małopolsce
Odpowiedz

#4
Zawsze byłem zdania, że to napompowana wiocha, a to, że dopiero teraz uruchamiają tam komunikację miejską, tylko to potwierdza Big Grin
Jaro

Odpowiedz

#5
Adams napisał(a):Tam powinno się stworzyć siatkę połączeń autobusowych łączących Centrum Zakopanego ze wszystkimi okolicznymi miejscowościami od Białki po Chochołów, zastępując tym samym busiarski złom który jeździ obecnie.

Tylko czy busiarze na to pozwolą. W sezonie mają żniwa, a po sezonie żyją właśnie z takich połączeń. Fakt, to wszystko zabawne jest, jak mieszkańcy tej miejscowości mogą liczyć na więcej busów w weekendy. Oczywiście poza sezonem.

lolingpl napisał(a):Odnośnie Palenicy - rok temu było głośno o jakichś wózkach akumulatorowych mających jeździć pomiędzy nią a Morskim Okiem.

W tym roku nie zdechł żaden koń, media milczą, to i o meleksach się nie mówi.

rysiogeniusz napisał(a):PKS w Zakopanym

EM! Tongue

ET40 napisał(a):Zawsze byłem zdania, że to napompowana wiocha, a to, że dopiero teraz uruchamiają tam komunikację miejską, tylko to potwierdza Big Grin

W ostatnich latach jestem w Zakopanem 3 razy do roku (dwa weekendy i raz dłuższy pobyt) i nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Dziura jakich mało, która zatraciła już dawno swój regionalny folklor. Liczy się tylko kasa i nic więcej. Widać to już na wjeździe, gdzie reklamy zasłaniają dosłownie wszystko. Dla mnie to tylko baza wypadowa w Tatry. Mieszkam zawsze w tym samym miejscu, daleko od centrum i w miarę blisko gór, co dla mnie jest najważniejsze.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#6
rysiogeniusz napisał(a):Kiedyś istniało Przedsiębiorstwo PKS w Zakopanym, ale dyrektorzy z politycznego nadania doprowadzili do jego upadku, podobnie jak w sąsiednim Nowym Targu. Teraz po paru latach widać jaki to był błąd i jednak tych PKS-ów brakuje, praktycznie jak w całej Małopolsce

PKS Zakopane nawet chyba jeszcze istnieje, ale jedyną działalność jaką prowadzi to trzymanie się dworca. Trzymanie, bo trudno to nazwać utrzymywaniem się dworca.

ET40 napisał(a):Zawsze byłem zdania, że to napompowana wiocha, a to, że dopiero teraz uruchamiają tam komunikację miejską, tylko to potwierdza Big Grin

NIe dopiero, tylko ponownie. Komunikacja miejska i gminna tam istniała za PRL. Była robiona prze tamtejszy PKS. Jednak miastu odechciało się ją utrzymywać.

Jednak nie cieszyłbym się zbytnio. Rzeczywiście chyba jeszcze nie czas, aby miasto Zakopane poszło na wojnę z busiarzami. Bardacha jak trwała tak będzie jeszcze trwać.
Odpowiedz

#7
masovian napisał(a):PKS Zakopane nawet chyba jeszcze istnieje, ale jedyną działalność jaką prowadzi to trzymanie się dworca. Trzymanie, bo trudno to nazwać utrzymywaniem się dworca.

Nie do końca. Upadający PKS sprzedał cały swój majątek w tym nieruchomości. Nowy właściciel zaorał zajezdnie i w jej miejsce postawił osiedle mieszkaniowe, a dworzec zostawił. Jednak nic wspólnego z PKS-em nie ma prócz nazwy "dworzec PKS"
Odpowiedz

#8
masovian napisał(a):Rzeczywiście chyba jeszcze nie czas, aby miasto Zakopane poszło na wojnę z busiarzami. Bardacha jak trwała tak będzie jeszcze trwać.

A kiedy będzie ten czas? Sami dobrze wiemy, że się prężnie rozwijają (szkoda, że często nie idzie to z jakością pojazdów, którymi się poruszają), więc tym samym jeszcze bardziej umacniają.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#9
Rozwijać to się już oni tam nie rozwijają. Co się opłacało to już tam jeździ. Ale miasto z nimi nie pójdzie na wojnę, bo są za dobrze zorganizowani. Jedynym wyjściem jest podnoszenie wymagań na pozwolenia na przewóz osób. Ale to też nastąpi, gdy z rady miasta wypadnie dużo postaw typu Kargul/Pawlak...
Odpowiedz

#10
masovian napisał(a):Ale to też nastąpi, gdy z rady miasta wypadnie dużo postaw typu Kargul/Pawlak...

No właśnie. Kto wie czy w radzie nie mają swoich przedstawicieli.
To wszystko składa się na jedno: Zakopane to dziura, którą traktuję tylko i wyłącznie jako bazę wypadową w góry.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#11
I tym ich umacniasz. Przecież jego mieszkańców nie obchodzi, co o nich myślisz, lecz to , ze zostawiasz tam 'dudki'. Gdybyś (i nie tylko Ty, lecz większość turystów) zmienił bazę z Zakopanego na Tratranską Lomnicę to rada zaczęłaby myśleć o udogodnieniach, aby przyciągnąć turystę. A po co się starać skoro sami przyjadą? A chleb w Sylwestra kosztujący 300% normy też kupią...

Z Zakopanem jest jak PZPN. Co ich interesuje wynik sportowy, skoro bez względu na ranking FIFA i tak co roku coraz więcej czeszą kasy?
Odpowiedz

#12
Tylko jaki mam wybór? Ja i tak nie zostawiam dużo pieniędzy. jedynie nocleg i wyżywienie. Rzadko kiedy kupuje coś ponadto. Nie wiem, może jestem złym turystą, który kocha przyrodę, a nie ten badziew na Krupówkach Wink . Potrzebuję takiego miejsca, gdzie początek szlaków mam na wyciągnięcie ręki. Wiem, że mogę wybrać też na przykład Kościelisko, ale wtedy, by dość do Kuźnic, trzeba wsiąść auto, bądź w busa, na czym tracę cenny czas, a Tatry Wysokie wymagają tego, by mieć go troszkę więcej (choć najwięcej przeszedłem jednego dnia po Zachodnich 28km w godzinach 8-19:30 Wink ). Nic na to nie poradzę. Przejdę wszystko po polskiej stronie (jeszcze troszkę zostało Wink ), to zacznę jeździć na Słowację Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#13
DamianT napisał(a):Tylko jaki mam wybór?

Tatranska Lomnica, Czarny Dunajec, Podczerwone, Chochołów...

DamianT napisał(a):Ja i tak nie zostawiam dużo pieniędzy. jedynie nocleg i wyżywienie. Rzadko kiedy kupuje coś ponadto.

Czyli potężną większość czego chcą. ;-D Przecież badziewie na Krupówkach to drobnica...
Odpowiedz

#14
masovian napisał(a):Tatranska Lomnica, Czarny Dunajec, Podczerwone, Chochołów...

No tak, bardzo blisko Kuźnic. Szczególnie to ostatnie Smile Przeczytaj prosze jeszcze raz co napisałem. Ja na początku wyjścia w góry często jestem skoro świt. Dojazd z Chochołowa do Kuźnic nawet własnym transportem w lato, to około 30minut. Uwierz, że za 30 minut, to ja juz jestem daleko.

masovian napisał(a):Przecież badziewie na Krupówkach to drobnica...

Jak dawno tam byłeś?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#15
DamianT napisał(a):No tak, bardzo blisko Kuźnic.

I znowu to Zakopane... Kolejka W Lomnicy zawiezie Ci wyżej niż na Rysy.

DamianT napisał(a):Jak dawno tam byłeś?

W maju, ale rzadko odwiedzam, bo po wizycie w Szwajcarii tatry nie mają mi nic do zaoferowania (a się tylko tam przejechałem państwowym pociągiem...) Natomiast to co oferują Krupówki w porównaniu z tym co się wydaje na jedzenie o nocleg, to naprawdę drobnica...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Mazowieckie] WKD bierze się za autobusy. masovian 0 2 950 09.05.2016, 10:40
Ostatni post: masovian
  Elektryczne autobusy rustsaltz 2 2 891 29.06.2014, 14:04
Ostatni post: mikrobart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.