Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawód maszynisty, a kierunek studiów...
#1
Witam.

Mam takie pytanie, jestem bliski zapisania się na licencję maszynisty, a w niedługim czasie podpisanie lojalki na 5 lat z PKP Intercity.
Chciałbym w między czasie tych 5 lat zrobić sobie studia.
Kasa jakoś by się znalazła na studia zaoczne, chęci by były. Pytanie teraz tylko w jaki kierunek studiów spróbować wejść.
Ogólnie nie byłem orłem z matmy, fizyki czy chemii i z tym może być problem dlatego bardzo techniczne kierunki odpadają.
Zastanawiam się czy dobrym połączenie nie byłby studia na kierunku Transport. Czy odbywając takie studia podczas szkolenia i pracy jako maszynista to po uzyskaniu takich studiów praca przez ten cały czas jako maszynista liczyłaby mi się jako doświadczenie zawodowe, staż czy praktyka?
Czy jest sens robić coś takiego?
Jak to widzicie drodzy koledzy?
Odpowiedz

#2
Transport też zawiera elementy fizyki, matematyki itd. Pracując zdobywasz doświadczenie, logiczne. Trochę jak w grach przygodowych, tylko punktów nie dostajesz Big Grin.

A tak czasem Kodeks Pracy nie mówi, że lojalka może być najdalej na 3 lata?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
5 w sensie, że dwa lata szkolenia na świadectwo i 3 lata odpracowania tego.
Czyli pracując jako maszynista i studiując transport, po ukończeniu studiów mogę sobie w CV wpisać automatycznie 5 lat doświadczenia zawodowego?

No na pewno fizyka,matematyka będzie tylko w jakim stopniu trudności? Wcześniej myślałem o informatyce ale jak się dowiedziałem, że to sama matematyka to zrezygnowałem, z matmy czy fizyki orłem nie byłem i bardziej się czuję w przedmiotach humanistycznych niż ścisłych.

Czy taka opcja by wchodziła w grę?
Po 5 latach tytuł inżyniera transportu i czy jakbym w między czasie pracował jako maszynista to miałbym prawa do przypisania sobie doświadczenia zawodowego pod tytuł inżyniera?
Odpowiedz

#4
W CV to jak dobrze pamiętam wpisuje się doświadczenie zawodowe z adnotacją co się robiło.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szkoła Kolejowa a zawód Maszynisty 2020 Mikolek 8 4 111 09.04.2020, 15:06
Ostatni post: rustsaltz
  Najtrudniejszy etap w drodze po wymarzony zawód mateo1 15 6 442 03.07.2018, 17:54
Ostatni post: CounterSpace838
  Koleje Wielkopolskie promują zawód kolejarza kazio 0 2 440 23.04.2015, 07:00
Ostatni post: kazio
  Kierunek kształcenia a praca na kolei Szymon 32 12 749 31.03.2014, 22:06
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.