Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barbakan z Przemyśla do Szczecina - spóźnienia
#16
kajihito napisał(a):Chyba wybiorę wyjście z Warszawą (choć widziałem jeszcze pociąg do Ostrowa Wielkopolskiego, tam czekanie jakieś ponad godzinę i pociąg do Kalisza, w którym byłbym o 5 rano (lecz to raczej odpada))

Czy jest jakaś możliwość by na internecie sprawdzić na który peron przyjeżdża pociąg? I czy myślicie że jechanie 630km czyli takie jakby drugie tyle co mam do Kalisza, pociągiem w nocy jest rozsądne dla niepełnoletniej osoby (17 lat)? I tak będę musiał pojechać, ale trochę się boje.

Najgorsze co Cię może spotkać, to kradzież. Ale wątpię, abyś miał coś cennego dla "doliniarzy" zresztą Twoja trasa to raczej nie ich rejony.
Plakatowe rozkłady to jest opcja do sprawdzenia peronu, ale co do peronu nigdy nie może być pewności zwłaszcza przy tak obciążonym dworcu jak zachodni. Z aktualnego plakatu wychodzi, że pociąg odchodzi z szóstego peronu. Konsekwencją tego będzie to, że przytrzymają pociąg na zachodnim.

I jeszcze jedna rada. Gdyby pociąg się spóźniał, to należy iść do kierownika pociągu i poinformować go, że się czeka na inny. Teraz nawet PIC w swych komunikatach głośnikowych do tego zachęca.
Odpowiedz

#17
Na zachodni wjedziesz na V peron a śnieżkę będziesz miał z VI.
Odpowiedz

#18
masovian napisał(a):Teraz nawet PIC w swych komunikatach głośnikowych do tego zachęca.

Pod warunkiem, że działają głośniki/kierownikowi się zachce. Oczywiście, ostatnio zaczęto ich używać częściej, ale nadal nie jest to 100% regułą.
Odpowiedz

#19
O kradzież jako tako się nie martwie, jedynie gdybym zasnął jak kamień (no chyba ze jakaś banda by mnie napadła, bo jak jakiś menel to jestem dobrze zbudowany (ćwicze i pracuje fizycznie) wiec może sobie nawet próbować)
Dziękuje wszystkim za pomoc, już chyba wszystko wiem. Oststnie o co zapytam to o waszą opinie, chyba strasznie kiepskie mam połączenie z Sędziszowa Młp. do tego Kalisza, co nie? W linii prostej to chyba coś koło 350km a zeby tam jako tako dojechac trzeba nadrabiać drugie tyle drogi. 12 godzin w trasie - wcześniej zajechałbym chyba nad morze.
Odpowiedz

#20
No cóż, Sędziszów Małopolski wielką metropolią nie jest i trudno wymagać stąd dobrego połączenia wszędzie. Ale niestety nie ma ten kraj zbyt dobrej komunikacji publicznej. Nawet ze stolicy, komunikacją publiczną, dotarcie i powrót w jeden dzień do takich krańców Polski jak Ustrzyki, Zgorzelec, czy Świnoujście graniczy z niemożlwiością...
Odpowiedz

#21
kajihito napisał(a):chyba strasznie kiepskie mam połączenie z Sędziszowa Młp. do tego Kalisza, co nie? W linii prostej to chyba coś koło 350km a zeby tam jako tako dojechac trzeba nadrabiać drugie tyle drogi. 12 godzin w trasie - wcześniej zajechałbym chyba nad morze.

Sorry. Ale zazwyczaj mniejsze miejscowości mają gorsze połączenia kolejowe/autobusowe/tramwajowe, itp.
Odpowiedz

#22
Tramwajowe zwłaszcza. :-) Miasta poniżej 100 tys mieszkańców z tramwajami istnieją niemal tylko w GOP. Wyjątkiem tutaj jest Grudziądz, ale on miał już 100 tys. mieszkańców kiedyś.
Odpowiedz

#23
Dobra, mam jeszcze jedną rzecz która mnie niepokoi. Wyjazd już jest zaplanowany, 18 września w piątek pociągiem z Sędziszowa Młp. do Warszawy Zachodniej o 21:24, w Warszawie przyjazd o 04:41, TLK 33252.
Na portalu e-podróżnik pisze że pociąg jest relacji Przemyśl Główny - Gdynia Główna, jednak gdy sprawdzam na infopasażer.intercity.pl (sprawdzam spóźnienia) to pociąg widnieje w Sędziszowie Małopolskim jako Przemyśl Główny - Kraków Płaszów, natomiast nie wiem jak jest w Warszawie, bo gdy sprawdzam teraz to lista pociągów tak daleko nie sięga, zresztą tak późno w nocy pewnie ogólnie ciężko o takie dane. Ktoś mi to może wytłumaczyć?
Odpowiedz

#24
kajihito, krótko mówiąc - bezpośrednie wagony przyłączane na stacji Kraków Płaszów do pociągu TLK Monciak. Od Krakowa Płaszowa pociąg ma numer 35200.
Odpowiedz

#25
kajihito napisał(a):Dobra, mam jeszcze jedną rzecz która mnie niepokoi. Wyjazd już jest zaplanowany, 18 września w piątek pociągiem z Sędziszowa Młp. do Warszawy Zachodniej o 21:24, w Warszawie przyjazd o 04:41, TLK 33252.
Na portalu e-podróżnik pisze że pociąg jest relacji Przemyśl Główny - Gdynia Główna, jednak gdy sprawdzam na infopasażer.intercity.pl (sprawdzam spóźnienia) to pociąg widnieje w Sędziszowie Małopolskim jako Przemyśl Główny - Kraków Płaszów, natomiast nie wiem jak jest w Warszawie, bo gdy sprawdzam teraz to lista pociągów tak daleko nie sięga, zresztą tak późno w nocy pewnie ogólnie ciężko o takie dane. Ktoś mi to może wytłumaczyć?

Również krótko mówiąc, infopsazer nie jest najlepszym źródłem informacji o rzeczywistych relacjach pociągów, a e-podroznik o ich połączeniach.
Odpowiedz

#26
masovian napisał(a):Również krótko mówiąc, infopsazer nie jest najlepszym źródłem informacji o rzeczywistych relacjach pociągów, a e-podroznik o ich połączeniach.

Ostatnimi czasy infopasażer nie jest najlepszym żródłem informacji w ogóle. Często nie działa wcale, pokazuje 4 pociągi na krzyż (i bynajmniej nie chodzi o stację Krzyż), albo w połowie trasy nagle okazuje się, że pociąg wyjechał ze stacji początkowej kilkadziesiąt minut po planowych odjeździe.
Odpowiedz

#27
To nigdy nie było narzędzie deterministyczne, bo sposób funkcjonowania jest cienki...
Odpowiedz

#28
Aczkolwiek kiedyś potrafił pomóc przy szukaniu pociągu do domu (wchodzę na stację o 7 i łapię pociąg, który miał być o 5) ostatnio spsuło się po całej linii.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#29
"Bezpośrednie wagony przyłączane na stacji Kraków Płaszów do pociągu TLK Monciak." czyli jak, nie będzie zadnego problemu? Moge wsiąść do byle jakiego wagonu, i w krakowie nic nie będę musiał robić?
Odpowiedz

#30
Tak.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Międzynarodowy skład do Szczecina ? maciek2007 2 2 264 10.02.2021, 11:02
Ostatni post: maciek2007

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.