Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barbakan z Przemyśla do Szczecina - spóźnienia
#1
Witam wszystkich,
jestem nowy na tym forum, zarejestrowałem się by się upewnić i zadać kilka pytań.
Chcę pojechać w najbliższym czasie do Kalisza z Sędziszowa Małopolskiego, i być w Kaliszu możliwe najwcześniej jak to możliwe (najlepiej z rana) możliwe z najmniejszą liczbą przesiadek.
Najlepsze chyba połączenie jakie znalazłem to o 4:10 pociąg PKP Intercity IC38100 Barbakan do Wrocławia Głównego, a tam przejście na PKS i autobus do Kalisza. PKP twierdzi że pociąg dojeżdża do Wrocławia o 10:51, we Wrocławiu najbliższy autobus jest o 11:10, czyli bardzo dla mnie korzystnie, ale obawiam się że cudem byłoby gdyby pociąg się nie spóźnił. Kolejny jest pociąg, dopiero o 11:43 i w dodatku jedzie dłużej, przez co tracę na czasie (normalnie byłbym w Kaliszu już około 13:38 a tak to dopiero 14:41) a później o 11:45 autobus który dojeżdża do Kalisza tak samo (podobno) itd.

Jest jakaś możliwość by sprawdzać sobie codziennie czas o którym ten pociąg przyjeżdża do Wrocławia, żeby sprawdzić jak to jest z tymi spóźnieniami? Byłbym bardzo wdzięczny jeśli wypowie się ktoś kto jeździ na tej trasie. Wysłucham tez lepszych propozycji na dojechanie (ale oby prostych, nie jestem przyzwyczajony do jeżdżenia tak daleko samemu a każda przesiadka to kolejne ryzyko gdy się spóźnię)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
infopasazer.intercity.pl - tam sprawdzisz, czy pociąg się spóźni.
Odpowiedz

#3
Szczerze mówiąc to ja bym sobie przynajmniej na odcinku Sędziszów Małopolski - Kraków podróż koleją odpuścił . Być może nie powinienem tak pisać na forum kolejowym ale fakt jest taki że podróż na tymże odcinku przypomina loterię , wszystko przez niekończący się remont na tej linii i przez to wydarzające się różne cuda a to uszkodzenie zwrotnicy a to znalezienie bomby ... Lepiej spokojnie przejechać autobusem nawet ZKA z Rzeszowa do Krakowa i stamtąd kontynuować podróż do Wrocławia (przepraszam że tak piszę ale po wczorajszych "przygodach" z podróży na odcinku Rzeszów - Kraków wyleczyłem się na długo i odradzam innym jazdę)
Odpowiedz

#4
Polecam mapę na której na bieżąco pokazywane są wszystkie pociągi i wszystkie awarie / przeszkody / remonty:
Mapa PKP-PLK
Dzięki temu będziesz mógł porównać sobie kilka dni naprzód jak jadą pociągi, chociaż nie gwarantuje Ci to 100% pewności że w dzień wyjazdu Twój pociąg pojedzie dokładnie tak samo.

Nie wiem kiedy dokładnie jedziesz, nie wiem też jak bardzo późno(wcześnie) chcesz jechać, ale może lepszy byłby przejazd samym pociągiem? Jeśli nie boisz się spędzić nocy w pociągu to możesz być w Kaliszu już o 9 rano, tylko sprawdź rozkład na dzień w którym chcesz jechać, ja zrobiłem symulację dla dzisiejszego dnia:

Przykładowy Rozkład
Oczywiście jeśli "Kalisz" nie jest jakąś małą wioską pod Wrocławiem i z TYM Kaliszem łączy go tylko nazwa :-).

Jazda samym pociągiem ma jeden plus, jeśli będzie obsuwa możesz zgłosić się do konduktora i wtedy on zapewni skomunikowanie z następnym pociągiem - oczywiście jeśli opóźnienie nie będzie 300 minut :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#5
Chodzi o Kalisz Wielkopolski, dosyć duże miasto.
Rozkład który Pan dał mi nie działa (jakiś tam błąd F1 czy co..) ale poszukałem i chyba wiem o który chodzi, pociąg z Sędziszowa Młp. do Warszawy i z Warszawy do Kalisza, wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że zbytnio nie chce spędzić pół dnia, strasznie kiepskie połączenie jest z tym miastem chyba. Prędzej bym zajechał na Pomorze. Jest jeszcze możliwość Neobusem z Rzeszowa o 1:30 do Wrocławia i z Wrocławia do Kalisza pociągiem regionalnym o 7:48, który wlecze się przez 4 godziny (a to jakieś 120 km..)
W autokarze/autobusie jakoś bardziej pewnie bym się czuł w nocy niż w pociągu (jeśli chodzi o drzemkę)
Odpowiedz

#6
Wiecie co. Albo pociąg nocny Szczecin - Kraków(-Przemyśl) ma pecha albo ja. Za każdym razem jak jechałem lub czekałem na dworcu to łapał opóźnienie. Natomiast w 00' nawet nie dało przejść się korytarzem.
Odpowiedz

#7
Na forum nie "Panujemy" sobie :-).
Tzn. Panują ale Admin z Mod-Teamem :-).
Faktycznie pojawia się błąd F1 - myślałem że jest to link do wyniku wyszukiwania.

Ja myślałem raczej o czymś takim:
Kod:
Etap 1
Z: Sędziszów Małopolski - ODJAZD: 04:10
Do: Kraków Główny - PRZYJAZD: 07:21

Nazwa: BARBAKAN
Kategoria: IC InterCity
Przewoźnik: PKP Intercity

Etap 2
Z: Kraków Główny - ODJAZD: 08:18
Do: Łódź Chojny - PRZYJAZD: 11:08

Nazwa: SUKIENNICE
Kategoria: TLK
Przewoźnik: PKP Intercity

Etap 3
Z: Łódź Chojny - ODJAZD: 11:54
Do: Kalisz - PRZYJAZD: 14:03

Nazwa: WROCŁAWIANIN
Kategoria: TLK
Przewoźnik: PKP Intercity
Czas jazdy z przesiadkami 9:50 - dużo czasu na przesiadki, ale też nie masz 5 godzin czekania na następny.

Czas dojazdu podobny do PKP + autobus, godzina wyjazdu ta sama - przyjazdu 30 minut później. Tylko nie wiem jak z kosztem biletu.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#8
kajihito napisał(a):Witam wszystkich,
jestem nowy na tym forum, zarejestrowałem się by się upewnić i zadać kilka pytań.
Chcę pojechać w najbliższym czasie do Kalisza z Sędziszowa Małopolskiego, i być w Kaliszu możliwe najwcześniej jak to możliwe (najlepiej z rana) możliwe z najmniejszą liczbą przesiadek.
Najlepsze chyba połączenie jakie znalazłem to o 4:10 pociąg PKP Intercity IC38100 Barbakan do Wrocławia Głównego, a tam przejście na PKS i autobus do Kalisza. PKP twierdzi że pociąg dojeżdża do Wrocławia o 10:51, we Wrocławiu najbliższy autobus jest o 11:10, czyli bardzo dla mnie korzystnie, ale obawiam się że cudem byłoby gdyby pociąg się nie spóźnił.

Mi wychodzą zupełnie inne połączenia.

22:34 - 23:04 - Regio do Rzeszowa
21:30 - 03:45 - Autobus relacji Sanok - Gdańsk wysiadka w Łodzi.
05:05 - 06:59 - Regio w kierunku Poznania i wysiadka w Kaliszu.


albo

22:34 - 23:04 - Regio do Rzeszowa
23:35 - 06:30 - PB i wysiadka w Łodzi
07:56 - 09:49 - Regio w kierunku Poznania i wysiadka w Kaliszu.

Ale jak chcesz pominąć jazdę nocą, to nic lepszego niż znalazłeś nie znajdziesz...
Odpowiedz

#9
Rzeszowianin napisał(a):(przepraszam że tak piszę ale po wczorajszych "przygodach" z podróży na odcinku Rzeszów - Kraków wyleczyłem się na długo i odradzam innym jazdę)
Właśnie, coś się wczoraj wydarzyło na tej linii? Po południu na krakowskim dworcu były komunikaty że "na odcinku Kraków - Biadoliny mogą występować utrudnienia w ruchu pociągów".
Odpowiedz

#10
Jakiś regio rozpruł zwrotnice na stacji w Biadolinach.
Odpowiedz

#11
Eh, no wlasnie chodzi o znalezienie mozliwie najtanszego, najszybszego, najpewniejszego i najlepszego wyjscia, bo bede tam chcial jezdzic czesciej (nie regularnie, co kilka miesiecy)
Troche sie tez tak przy duzej ilosci przesiadek boje kupowac bilety zeby się one potem nie "zmarnowaly" gdy się spozni pociag. Obadam to rozwiazanie z samymi pociagami pozniej, bo narazie jestem na telefonie (dlatego tez przepraszam za brak polskich znakow)
Nie chce pomijac jazdy nocnej, wlasnie na tym mi najbardziej zalezy by w kaliszu byc mozliwie jak najwcześniej, z autobusami z rzeszowa jest ok tyle ze gdy patrzylem to bilety byly duzo drozsze niz na ten pociag (barbakan) w 2 klasie do wroclawia z ulgą dla młodzieży (a w tych przewoznikach typu Neobus takie znizki raczej nie obowiazuja, przynajmniej nie uwzględnia sie ich przy zakupie przez internet) no i tez troszke problem z dojazdem do rzeszowa o poznej porze (nie mieszkam w samym Sedziszowie a w okolicach)

Edit
Zapomnialem chyba dodac, wyjazd planowany bedzie na sobote co moze byc utrudnieniem :/ przynajmniej ten pierwszy, narazie myslalem nad 5 września ale to jeszcze nic pewnego (mozliwe ze przesunie sie o tydzien lub dwa)
Odpowiedz

#12
To zmienia zasadniczo postać rzeczy. W takim razie najtaniej Ci wyjdzie przez W-wę:

Stacja/Przystanek Data Przyj. Odj. Peron Czym Dalsze informacje
Sędziszów Małopolski 04.09.15 21:24 TLK 33252
TLK

Warszawa Zachodnia 05.09.15 04:41
Warszawa Zachodnia 05:10 TLK 16101
ŚNIEŻKA
TLK
PKP Intercity

Kalisz 09:21
Odpowiedz

#13
Chyba wybiorę wyjście z Warszawą (choć widziałem jeszcze pociąg do Ostrowa Wielkopolskiego, tam czekanie jakieś ponad godzinę i pociąg do Kalisza, w którym byłbym o 5 rano (lecz to raczej odpada))

Czy jest jakaś możliwość by na internecie sprawdzić na który peron przyjeżdża pociąg? I czy myślicie że jechanie 630km czyli takie jakby drugie tyle co mam do Kalisza, pociągiem w nocy jest rozsądne dla niepełnoletniej osoby (17 lat)? I tak będę musiał pojechać, ale trochę się boje.
Odpowiedz

#14
Mnie tam nigdy w nocnym pociągu nic złego nie spotkało, a korzystałem wielokrotnie. Co nie znaczy, że można uśpić ostrożność, bo tej nigdy za wiele.
Jaro

Odpowiedz

#15
Co do sprawdzenia na który peron przyjedzie pociąg... Generalnie w przypadku jakiegoś zamieszania na stacji wszystko się może zmienić, ale najpewniejszym sposobem; rozklad.plk-sa.pl/plakaty - plakaty identyczne z tymi, co na stacji.

Uważam, że nocne pociągi są raczej bezpieczne. Często widzę pracowników SOK, zdarzało mi się również dużo podróżować nocnymi i czasem przysypiać, a jestem w podobnym wieku. Ale... przezorny zawsze ubezpieczony.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Międzynarodowy skład do Szczecina ? maciek2007 2 2 263 10.02.2021, 11:02
Ostatni post: maciek2007

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.