Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ir-1 - pytanie o wjazd na dwa pomarańczowe
#1
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie wjazdu pociągu w stację gdzie semafor wjazdowy sygnalizuje "dwa pomarańczowe" światła. Jak wiadomo wjeżdżamy z prędkością do 40 ale dokąd ona nas obowiązuje ? czy mogli byście podesłać odpowiedni paragraf na to ?

Pozdrawiam
Odpowiedz

#2
Dwa pomarańczowe światła oznaczają że następny semafor wskazuje czerwone , więc ...
Odpowiedz

#3
przepraszam źle zadałem pytanie. Czy po minięciu rozjazdów można rozpędzić pociąg ponad 40 km/h czy prędkość ta obowiązuje na całej drodze przebiegu?
Odpowiedz

#4
Zgodnie z treścią opisującą sygnał S13 w instrukcji Ie-1(E-1):
Jazda z prędkością nieprzekraczającą 40 km/h, a przy następnym semaforze - Stój
od miejsca ustawienia semafora z sygnałem S13 obowiązuje prędkość nie większa od 40 km/h i ma być tak regulowana (w zakresie 0 - 40 km/h), aby przy następnym semaforze, który wskazuje sygnał Stój, zatrzymać pociąg. Czasami miejscem zatrzymania jest wskaźnik W4, który znajduje się przed semaforem wskazującym sygnał Stój - dotyczy to pociągów pasażerskich mających rozkładowy postój.
Odpowiedz

#5
Odpowiadając na pytanie Kolegi: prędkość 40 km/h obowiązuje na torach głównych zasadniczych w okręgu zwrotnicowym osłanianym tym semaforem, na pozostałych torach-na całej drodze przebiegu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Paweł Piotr napisał(a):W4, który znajduje się przed semaforem wskazującym sygnał Stój - dotyczy to pociągów pasażerskich mających rozkładowy postój.
W4 są spotykane również na torach bez peronów np. miejsca zatrzymania przed kładką
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#7
rustsaltz napisał(a):Odpowiadając na pytanie Kolegi: prędkość 40 km/h obowiązuje na torach głównych zasadniczych w okręgu zwrotnicowym osłanianym tym semaforem, na pozostałych torach-na całej drodze przebiegu.
Bezmyślnie cytujesz przepisy, które są bez sensu i są (niestety..) pomyłką ich autorów (całkowity brak spójności z innymi przepisami) ... :lol:
Odpowiedz

#8
A z czym nie są spójne?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Zostawmy temat interpretacji przepisów, bo widać, że jest za trudny dla Ciebie.
Skoro powołałeś się na przepis (instrukcja Ie-1[E-1], § 3, ust. 8), to zechciej podać konkretny przykład stacji, na której przepis ten znajdzie zastosowanie wg następujących warunków, zgodnie z pytaniem, które zadał tnbdisco:
Semafor wjazdowy podaje sygnał S13, pociąg wjeżdża na tor główny zasadniczy z nakazaną prędkością nieprzekraczającą 40 km/h, począwszy od semafora wjazdowego do końca okręgu zwrotnicowego (co to jest, gdzie jest jego początek i koniec – umocowanie tych pojęć w przepisach), następnie przyspiesza (określ dokładnie moment przyspieszenia w stosunku do pozycji pociągu względem układu torowego, do jakiej prędkości przyspiesza), by na koniec zatrzymać się pod semaforem wskazującym sygnał S1, lub pod wskaźnikiem W4, który ze swej natury jest przed tym semaforem co najmniej 25 m.
Odpowiedz

#10
Np. stacja Katowice Dąbrówka Mała. Tam jest wjazd z natury "na dwa" (po*ebany układ torowy) i duża odległość do semafora wyjazdowego, więc można by luzem się bawić, gdyby nie to, że jest ograniczenie stałe do 20 czy 30. Wskaźnika W4 nie ma.

Fakt użycia "okręgu zwrotnicowego" to faktycznie bubel i z racji tego, że nie wiem gdzie takie cudo się kończy musiałbym jechać tą czterdziestką w zasadzie przez całą stację. Na logikę biorąc po zejściu ostatniej osi z ostatniego rozjazdu na drodze przebiegu rozpędzenie ponad 40 km/h nie spowoduje zagrożenia.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Może przytoczę tutaj konkretny przykład.
Jadę EZT po torze nr 1. Opóźniony więc staram się jechać dość żwawo. Na stację wjeżdżam na 2 pomarańczowe. Dyżurna bierze mnie na tor główny dodatkowy nr 4. Po minięciu rozjazdów mam jeszcze spory kawałek do wskaźnika w4. Czy mogę jechać ponad 40 ?
Odpowiedz

#12
W stacji Katowice Dąbrówka Mała jest tylko jeden przebieg wjazdowy na tor główny zasadniczy na sygnał S13 – to wjazd ze stacji Borki na tor nr 3 na sygnał na semaforze wjazdowym D2, i tu już nie ma gdzie się rozpędzać, bo odległość między semaforem wjazdowym D2 a semaforem wyjazdowym R2 jest mniej więcej równa wymaganej drodze hamowania.

tnbdisco pisze:
Dyżurna bierze mnie na tor główny dodatkowy nr 4
Jeżeli na stacji jest sygnalizacja świetlna, to zgodnie z zapisem Ie-1(E-1),§ 3, ust. 8 - NIE:
Jeżeli sygnał na semaforze świetlnym zezwala na jazdę ze zmniejszoną prędkością, to jazda z tą prędkością obowiązuje do końca okręgu zwrotnicowego osłanianego tym semaforem, z wyjątkiem jazd po torach głównych dodatkowych, na których należy stosować na całej drodze przebiegu prędkość wskazaną na semaforze.
Odpowiedz

#13
Paweł Piotr napisał(a):W stacji Katowice Dąbrówka Mała jest tylko jeden przebieg wjazdowy na tor główny zasadniczy na sygnał S13 – to wjazd ze stacji Borki na tor nr 3 na sygnał na semaforze wjazdowym D2,
Od stacji Borki to się nie wjeżdża ze dwa lata. Od Szopienic Północnych wjeżdża się na dwa.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
rustsaltz napisał(a):Od stacji Borki to się nie wjeżdża ze dwa lata. Od Szopienic Północnych wjeżdża się na dwa.
No tak, mam plan z 2006 roku.
A ten wjazd od Szopienic Północnych (semafor wjazdowy A1/2) na dwa pomarańczowe dotyczy też toru nr 1? Jeśli tak, to dlaczego?
Odpowiedz

#15
Bo przez pierwszy rozjazd wjeżdża się na krzywo (wjazd znajduje się po łuku).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wjazd na kozioł oporowy mechanik_ezt 1 2 626 06.10.2020, 06:25
Ostatni post: stmichal
  wjazd na tor prawy na sygnal zastepczy przy wyswietlonym w 24 .... piasek76 9 4 933 28.05.2019, 20:55
Ostatni post: Paweł Piotr
  Zezwolenia na wjazd do stacji lub innego post. ruchu Domio 1 2 644 11.12.2015, 00:49
Ostatni post: Paweł Piotr
  Wjazd samochodu na torowisko - czy potrzebne osłonięcie? Mariusz W. 3 3 750 02.03.2013, 09:28
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.