Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kółeczko do Warszawy - prośba o pomoc
#1
Planuje w przyszłym weekendzie wyjazd na bilecie podróźnika m.in do Warszawy z uwagi na defiladę z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego. Moje pytanie brzmi: jak daleko jest od dworca centralnego do miejsca gdzie odbywa się defilada? Próbowałem znaleźć w Internecie i na mapach Google - dowiedziałem się tylko, że defilada jest wzdłuż Alei Jerozolimskich, które mają 10 km...
A może bliżej jest wysiąść na zachodnim? Z góry dzięki za wszystkie pomoce
Odpowiedz

#2
Nie Al. Jerozolimskimi, ale Ujazdowskimi. Żadnej stacji kolejowej w pobłiżu tam nie ma.Chyba że liczyć stacje metra, ale też najbliższa z kilometr będzie...

A z centralnego będzie jakieś 2,5 km.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

http://www.prawy.pl/85-ogloszenia/3650- ... m-obchodow
Odpowiedz

#3
Al Ujazdowskie maja prawie 2 km długości i i idą prostopadle do linii średnicowej , więc zależy do którego miejsca chcesz dojść/dojechać.

Do Placu na Rozdrożu (+- w połowie Al. Uj.) można dojechać z Centralnego metrem (stacja Politechnika), z tym, że
a) z Centralnego do metra (stacje Centrum) jest około 550 metrów
b) z metra Politechnika do Al. Uj. jest około 700 metrów

[ Dodano: 9 Sierpień 2015, 16:45 ]
Według drugiego ze źródeł cytowanych przez masoviana, defilada odbedzie się na odcinku od pl. Na Rozdrożu, Alejami Ujazdowskimi, do ulicy Gagarina, czyli na południowej części Al. Ujazdowskich.

Nie mam pojęcia na ile ta informacja jest wiarygodna.
Odpowiedz

#4
Pewnie dojedziesz bardzo blisko jakimś autobusem lub tramwajem z WC, WZ lub WWsch.
Jaro

Odpowiedz

#5
Jeśli chcesz korzystac z komunikacji miejskiej, popatrz na wyszukiwarke połączeń .
Ja bym to zrobił bliżej 15 sierpnia, biorąc pod uwagę mozliwe perturbacje w komunikacji autobusowej wywołane przez defiladę.
Odpowiedz

#6
Polecam na korzystanie z umiarem z tych wyszukiwarek teraz. Na pewno w związku z tą defiladą będzie zmienione kursowanie komunikacji miejskiej. Najpewniejsze jest metro. Ale jak pisałem, to około kilometra od defilady...
Odpowiedz

#7
masovian napisał(a):Na pewno w związku z tą defiladą będzie zmienione kursowanie komunikacji miejskiej.
To właśnie jest to co napisałem.
Odpowiedz

#8
OK, czyli wysiadam na Centralnym i dalej jakoś kombinuje. Dziękuje za podpowiedzi
Odpowiedz

#9
Trasa parady będzie przebiegała następującymi ulicami: Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, ul. Książęca, ul. Ludna, ul. Solec, ul. Czerniakowska.

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/swie ... sci/hqqmmt

Na ul. Solec jest blisko ze stacji W-wa Powiśle. Jednak z centralnego nic tam nie chodzi, bo jest nie po tej nitce średnicówki. Trzeba by przejść do dworca Śródmieście (na wschód każdego peronu i wejść na peron w kierunku wschodnim przejściem podziemnym) i wtedy na wschód można przejechać jedną stację.
Odpowiedz

#10
A poza tym bilet podróznika nie jest ważny w pociągach jeżdżących po podmiejskich torach inni srednicowej (KM, SKM Warszawa). Więc równie dobrze można tramwajem.
Odpowiedz

#11
Dziękuje wszystkim za pomoc Wink
Odpowiedz

#12
Rysiu, udało się dotrzeć na paradę? Jak wrażenia? :-)
Odpowiedz

#13
Pozytywne. Odbyłem kółeczko na trasie Szczecin - Łowicz Główny - Warszawa Centralna - Lublin - Opole Główne - Szczecin. W Lublinie planowałem 3 godziny przerwy co pozwoliłoby na zwiedzanie miasta, niestety mój pociąg miał opóźnienie blisko dwie godziny co uniemożliwiło zobaczenie czegoś więcej niż najbliższego terenu dworca.

W Warszawie, po Waszych postach myślałem, że aleje Ujazdowskie są dalej od dworca centralnego. Okazuje się, że są całkiem blisko, natomiast dziwi mnie, że sami Warszawiacy mają problem z określeniem lokalizacji owego miejsca

Defilada...no cóż. Robi wrażenie, aczkolwiek nie ma szans na zrobienie zdjęcia czy filmu - tłum ludzi, dopchanie się na początek jest niemożliwe. Ja miałem miejsce w miarę przyzwoite (trzeci rząd) ale przyszedłem mniej więcej o 11.20 - na czterdzieści minut przed defiladą

Późniejsza trasa to nic nadzwyczajnego. W Lublinie nic nie zobaczyłem, co oznacza, że będę musiał się tam pojawić ponownie. Natomiast bardzo spodobało mi się Opole.

Pozdrawiam
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kółeczko po Słowacji - obostrzenia Gordon 2 2 309 25.08.2020, 09:31
Ostatni post: Gordon
  Kółeczko 06.05-07.05.2017 SAP102 3 2 413 03.05.2017, 11:52
Ostatni post: SAP102
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 693 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.