Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wi-Fi w pociągach a modem GSM
#1
Wifi w pociągu oparte jest na technologii gsm, tak? Wobec tego czy jak nie ma zasięgu komórkowego to ono działa czy nie? Odniosłem wrażenie że mój modem gsm (plus) czasem lepiej spisuje się w pociągu niż dostępne wifi...
Odpowiedz

#2
Oczywiście, że z sieci komórkowej biorą dane.
Pytanie, o jakich pociągach mówimy.
PKP IC ma współpracę z T-mobile. W praktyce nie miałem jakiś większych problemów z dostępem do sieci w PKP IC. Fakt, w pustych rejonach jest wolno, ale jest. Z dostępem w telefonie jest OK, ale często trzeba go trzymać wręcz w oknach.
Odpowiedz

#3
Tak dla porównania:

Brytyjski Departament Transportu ogłosił w czerwcu 2015 otwarcie konsultacji na temat poprawy zasięgu sieci WiFi w pociągach. Jednym z pomysłów jest użycie bezzałogowych dronów przenoszących sygnał.

Claire Perry, minister odpowiedzialna za sprawy kolejowe, powiedziała że korzystanie z dronów to tylko jedna z opcji rozważanych przez rząd mających na celu poprawienie łączności komórkowej i usunięcie białych plam na kolejowej mapie zasięgu WiFi, gdyż przerwane połączenia i niestabilny Internet są powodem frustracji wielu pasażerów Jej ministerstwo jest w stałych kontaktach z branżą telekomunikacyjną, aby zapewnić najlepszą ofertę dla pasażerów oraz zwiększyć zasięg w pociągach.

Jeśli chodzi o rozwiązania, w które mogłyby być wyposażone pociągi, jednym z pomysłów są anteny montowane na ich dachach retransmitujące sygnał w postaci WiFi, lub wzmacniacze sygnału montowane wewnątrz wagonów. Rząd brytyjski zapowiedział, że zainwestuje 50 mln funtów na wprowadzenie darmowego WiFi do pociągów regionalnych do 2017 r. zaznaczając jednocześnie, że każdy nowy przewoźnik będzie musiał oferować w swoich pociągach podobny standard

http://kolejblog.wordpress.com/2015/07/ ... pociagach/
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wagony bezprzedziałowe w pociągach nocnych; opinie ET40 1 4 529 17.01.2018, 11:29
Ostatni post: SAP102
  Zestawienia i frekwencja w pociągach międzynarodowych pitagoras23 190 69 444 01.06.2016, 11:32
Ostatni post: Dudzio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.