Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka jest cena semafora trzykomorowego na kolei?
#1
Witam.

Interesuję mnie cena rynkowa sprawnego semafora trzykomorowego kolejowego, który był używany przez PKP trzy lata temu w okolicach Trzebini w Woj. Małopolskim.
Proszę o odpowiedzi kompetentnych osób. Czy obecnie są produkowane nowe egzemplarze i jaka firma zajmuje się ich produkcją i sprzedażą.

Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Jeżeli potrzebujesz semafora jako ozdoby to najłatwiej uderzyć do PLK ew. innego zarządcy infrastruktury, który takie dobra posiada. Nowe egzemplarze są produkowane, ale jaka jest cena-trudno powiedzieć, nie podejrzewam, że semafory kupuje się jak chleb Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Potrzebuję znać cenę tego semafora w sprawie zawodowejSmile Dzięki za dopowiedź.
Odpowiedz

#4
Można wykonać telefon do byłych ZWUS (obecnie Bombardier):

Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o.
ul. Modelarska 12
40-142 Katowice
tel. +48 (32) 730 50 00
fax +48 (32) 204 22 44

Być może tam coś w temacie semaforów wiedzą.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Maijkell napisał(a):Potrzebuję znać cenę tego semafora w sprawie zawodowejSmile
Zapytam, przydzwoniłeś autem firmowym(sprawa zawodowa) i musisz PLK odkupić semafor? :-D
Nie taniej byłoby kupić używany i wykonać remont? PLK robi ostatnio masę remontów to zapytaj czy remont zakłada zwrot ewentualnych zdemontowanych semaforów - jeśli tak to zapytaj o sprzedaż, jeśli nie to pogadaj z firmą która remontuje - pewnie sprzedadzą za cenę złomu + flaszkę.
Z nowych - jeszcze Kombud produkuje semafory.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#6
Jestem prawnikiem. Mój klient ukradł semafor. PKP pozwała klienta o odszkodowanie - na ponad 17 tysięcy złotych za ten semafor. Chcę przed Sądem wykazać, że jego cena rynkowa 3 lata temu była niższa niż dochodzi PKP.

[ Dodano: 2015-07-30, 13:54 ]
sm31-131 napisał(a):
Maijkell napisał(a):Potrzebuję znać cenę tego semafora w sprawie zawodowejSmile
Zapytam, przydzwoniłeś autem firmowym(sprawa zawodowa) i musisz PLK odkupić semafor? :-D
Nie taniej byłoby kupić używany i wykonać remont? PLK robi ostatnio masę remontów to zapytaj czy remont zakłada zwrot ewentualnych zdemontowanych semaforów - jeśli tak to zapytaj o sprzedaż, jeśli nie to pogadaj z firmą która remontuje - pewnie sprzedadzą za cenę złomu + flaszkę.
Z nowych - jeszcze Kombud produkuje semafory.

Pozdrawiam
sm31-131

Dzięki za infoSmile
Odpowiedz

#7
A dlaczego ten temat jest w encyklopedii? :-P
Odpowiedz

#8
bo ktos jest takim miłośnikiem kolei, że chciał mieć w ogródku własny semafor,
Odpowiedz

#9
Ja tam na prawie się nie znam ale za kradzież semafora to powinno być usiłowanie katastrofy w ruchu lądowym.
Odpowiedz

#10
PKP (pewnie PLK) tyle sobie śpiewa, bo poza samym semaforem ponieśli koszty związane z tym, co trzeba robić by bez semafora dało się jeździć.

Ja też się na prawie nie znam, ale chyba mają prawo tych roszczeń też dochodzić.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
przem710 napisał(a):A dlaczego ten temat jest w encyklopedii? :-P
Przeniesione.
Odpowiedz

#12
Proszę wybaczyć mi że lekko zboczę z głównego toru tej dyskusji, niemniej chciałbym poprzeć tutaj słowa Rustsaltz'a jak i przekazać kilka swoich refleksji na ten temat.

Kupno nowego semafora to jedna sprawa, a drugą istotną rzeczą są koszty które PLK-a musiała ponieść by zapewnić bezpieczeństwo w przepustowości ruchu kolejowego.
Jeśli już kupili nowy semafor, to ktoś go musiał potem zamontować - a to także w dzisiejszej erze "spółek-jaskółek" tanie rzeczy nie są.
To już nie są te czasy kiedy części infrastruktury kolejowej wykonywały kolejowe (lub Państwowe zakłady) i zanim złożono taki semafor do kupy, trzeba było złożyć w jednej firmie zamówienie na soczewki, inna firma spawała głowicę - a jeszcze inna zapewniła całe okablowanie. Następnie trzeba było owy semafor osadzić i podłączyć - co nie mogło być wykonane przez przypadkowego "Józka" czy "Staszka" a profesjonalną firmę.

Pominę tutaj fakt że klient oprócz kradzieży mógł dopuścić się także wtargnięcia na teren kolejowy (zgody zarządcy w celu kradzieży raczej by nie otrzymał) oraz stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla ruchu kolejowego.

Nie życzę Panu źle, niemniej jednak mam nadzieję że tej sprawy Pan nie wygra,
Pański klient mógł narazić pasażerów na utratę zdrowia lub życia - co jest chyba warte więcej niż kwota powyżej 17 tysięcy złotych.
Pozdrawiam !
Odpowiedz

#13
cena 5-komorowego nowego semafora może sięgać nawet 13,14 tysięcy zł.(razem z masztem, mocowaniem, drabinką,koszem. itp)
droga zabawka, ale musi spełniać wiele rygorystycznych norm-stąd taka cena
Odpowiedz

#14
Maijkell, nawet jesli cena bedzie nizsza to i tak odpowie za kradziez. A nie za przywlaszczenie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Jaka to kolejka???? Daniels1186 0 2 031 25.08.2017, 09:34
Ostatni post: Daniels1186
  Sprzedam książkę z ponad 280-cioma ilustracjami - "America's Colorful Railroads" - Don Ball (1978r.) Cena 69 złoty... Kamil92 0 1 540 08.11.2016, 18:28
Ostatni post: Kamil92

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.