Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadki kolejowe - poszukujmy informacji
#1
Wpadłem na pomysł żeby wspólnymi siłami spróbować dotrzeć do informacji o wypadkach i uzupełniać karty pojazdów w IPT. Jak wiadomo w internecie dane są bardzo skąpe, a strona Grzegorza Petki od kilku lat nie istnieje.

Na początek seria EU06 i sporo niewiadomych

EU06-03 1963 rok; wykolejenie na stacji Jaworzno Szczakowa, dokładna data i szczegóły nieznane
EU06-04 9.03.1981; wykolejenie w miejscowości Teklinów (linia Katowice - Warszawa), szczegóły nieznane; odbudowana
EU06-06 19.11.1999; zderzenie z drezyną na stacji Opole Groszowice, mało informacji
EU06-09 31.03.1963; katastrofa na stacji Baby, szczegóły nieznane
EU06-13 3.05.1990; najechanie na tył pociągu towarowego, szlak Rudziniec Gliwicki - Taciszów, mało informacji
EU06-14 31.05.1979; najechanie pociągu ekspresowego "Krakus" na tył pociągu towarowego, stacja Tunel; odbudowana
EU06-15 1978 rok, wypadek na stacji Środa Wielkopolska, dokładna data i szczegóły nieznane; odbudowana
EU06-19 październik 1972, katastrofa na stacji w Łańcucie, dokładna data i szczegóły nieznane

Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji. Może ktoś dysponuje jakimiś informacjami?
Raporty, artykuły prasowe, zdjęcia, opowieści rodziców, dziadków itp. Każdy trop jest ważny.
Odpowiedz

#2
A jaki był adres strony Grzegorza Petki?
Odpowiedz

#3
http://web.archive.org/web/201206211833 ... ypadki.htm
Odpowiedz

#4
Archiwalne zdarzenia są jak najbardziej mile widziane. Ja dostępu do tych starych niestety nie mam, dodaję tylko najnowsze. Starsze zdarzenia posiadałbym może z okresu 2010-2011.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#5
Takie informacje są w archiwach kolejowych, tylko trochę zachodu jest z dostępem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
dominik07317 napisał(a):Wpadłem na pomysł żeby wspólnymi siłami spróbować dotrzeć

informacji o wypadkach i uzupełniać karty pojazdów w IPT. Jak wiadomo w internecie dane są bardzo skąpe, a strona Grzegorza Petki od kilku lat nie istnieje.

Na początek seria EU06 i sporo niewiadomych

EU06-03 1963 rok; wykolejenie na stacji Jaworzno Szczakowa, dokładna data i szczegóły nieznane
EU06-04 9.03.1981; wykolejenie w miejscowości Teklinów (linia Katowice - Warszawa), szczegóły nieznane; odbudowana
EU06-06 19.11.1999; zderzenie z drezyną na stacji Opole Groszowice, mało informacji
EU06-09 31.03.1963; katastrofa na stacji Baby, szczegóły nieznane
EU06-13 3.05.1990; najechanie na tył pociągu towarowego, szlak Rudziniec Gliwicki - Taciszów, mało informacji
EU06-14 31.05.1979; najechanie pociągu ekspresowego "Krakus" na tył pociągu towarowego, stacja Tunel; odbudowana
EU06-15 1978 rok, wypadek na stacji Środa Wielkopolska, dokładna data i szczegóły nieznane; odbudowana
EU06-19 październik 1972, katastrofa na stacji w Łańcucie, dokładna data i szczegóły nieznane

Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji. Może ktoś dysponuje jakimiś informacjami?
Raporty, artykuły prasowe, zdjęcia, opowieści rodziców, dziadków itp. Każdy trop jest ważny.

Witam, ja osobiście przeżyłem " niesamowitą " jazdę pierwszym pociągiem po katastrofie kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski , to była jesień 1976 lub 77. Jechalismy paczka do kolegi do Lwówka i na dworcu w Jeleniej Górze czekaliśmy kilka godzin na zezwolenie na odjazdu pociągu. Pamietam niesamowitą scenerie - noc dopalające się szczatki taboru . Rano na stacji Lwówek ogladałem parowóz Ty2 ze zgniecioną kabiną i przesuniętym kotłem. Podobno maszynista i pomocnik zginął . Sad
Odpowiedz

#7
Opis pasuje do katastrofy, która miała miejsce 23 września 1980. Brał w niej udział Ty2-877.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... echowicach

rustsaltz napisał(a):Takie informacje są w archiwach kolejowych, tylko trochę zachodu jest z dostępem.
Pewnie nie trochę tylko bardzo. O dostępie do tych danych możemy tylko pomarzyć.
Odpowiedz

#8
Szkoda ze ta strona Grzegorza Petki umarla bo jakby na to nie patrzec jest to kopalnia wiedzy dla kazdego MK bo oczywiscie kazdy by chcialby wypadkow i katastrof bylo jak najmniej a najlepiej nie bylo ich wcale alw sa one czescia kolei ... Szkoda tez zdjec archiwalnych ktorych bylo sporo i gdzies zniknely ...
Odpowiedz

#9
Rzeszowianin napisał(a):Szkoda ze ta strona Grzegorza Petki umarla
Umarła?? Link który podał dominik07317 pare postów wczesniej jak najbardziej działa
Odpowiedz

#10
dominik07317 napisał(a):Opis pasuje do katastrofy, która miała miejsce 23 września 1980. Brał w niej udział Ty2-877.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa ... echowicach

rustsaltz napisał(a):Takie informacje są w archiwach kolejowych, tylko trochę zachodu jest z dostępem.
Pewnie nie trochę tylko bardzo. O dostępie do tych danych możemy tylko pomarzyć.

Panowie jestem pewny , że to te lata i na 1 torowej linii doszło do czołowego zderzenia pociągu osobowego z parowozem luzem. Widziałem wagony ryflaki zmasakrowane od środka jak by zabawką ktoś potelepał, a siedzenia w 1 klasie były niesamowicie zmieszane. Tam musieli zginąć ludzie. Pamiętam obstawę milicji i SOK krzyczące żeby odejść od okien. Widok był makabryczny, zwłaszcza drewniane elementy wagonów dopalające się na skarpie.
Odpowiedz

#11
rustsaltz napisał(a):Takie informacje są w archiwach kolejowych, tylko trochę zachodu jest z dostępem.
Wydake mi się, że w bibliotece muzeum kolejnictwa w Warszawie (na Dworcu Głównym, do odwołania...) jest dział 'katastrofy kolejowe". Nie wiem co tam jest, jak to zauważyłem to szukałem czegos innego i nie miałem czasu na skoki w bok.
Odpowiedz

#12
@kazio

Ok tylko zauwaz ze od 2008 roku nie ma zadnego wpisu . Dokumentacji fotograficznej tez juz nie ma wiec strona owszem jest owszem dziala ale umarla bo nikt jej nieaktualizuje . A szkoda
Odpowiedz

#13
Rzeszowianin napisał(a):Ok tylko zauwaz ze od 2008 roku nie ma zadnego wpisu .
Zgoda, ale im późniejsze wypadki, tym łatwiej znaleźć informacje.

Rzeszowianin napisał(a):Dokumentacji fotograficznej tez juz nie ma
Też zgoda, ale np. dla wypadku w Otłoczynie jest kupa informacji w internecie.

W sumie: strona jest albo pół-martwa, albo pół-żywa. :-o
Odpowiedz

#14
Tyle ze Otloczyn to mnie malo interesuje bo nasluchalem sie i naczytalem sporo Smile
Interesuje mnie Strazow , Julianka , Terespol Pomorski i Ursus ...
Odpowiedz

#15
Akurat o TP znajdziesz informacje w internecie. Zdjęcia też.
Julianka; ditto (np. Wikipedia)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dawne krótkie numery telefonicznej informacji PKP Mariusz W. 0 3 777 27.12.2014, 16:18
Ostatni post: Mariusz W.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.