Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intercity też zmienia się wakacyjnie
#1
Tutaj cięcia: wylatuje "Górnik" (co dziwi, bo np. wczoraj nie można było dostać na niego miejscówki) i EIP 4102 (co nie dziwi, bo pora emerycka). Pojawia się za to weekendowy "Bolko" z Lublina do Wrocławia. Wyleciało się Podhalaninowi z odcinka Katowice-Kraków (też to nie dziwi, ale dotyka mnie to osobiście, bo zabrali połączenie pośpiechami z Sędziszowa do Szczakowej, przez co przyjazd po osobowym o 19.30 oznacza siedzenie do rana).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#2
Punkt siedzenia, kształtuje punkt widzenia. :-) Z artykułu Kuriera Kolejowego też to wyłazi. Dużo mówią o Warszawie. Natomiast niewiele o wynalazkach górnośląskich. Było kiedyś coś takiego jak Racibórz - Olsztyn (a może i dalej). Żadnych informacji w artykule o tym. Pewnie jakieś inne morskie kursy się pojawią. Może coś chocby przez kawałek poleci węgłówką? :-)
Odpowiedz

#3
Racibórz-Olsztyn to był nawet chyba całoroczny, daaawno daaaawno temu jeździł pośpiech "Pogoria" rel. Racibórz-Ełk/Suwałki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Pobawiłem się sitkolem i sprawdziłem. Racibórz - Olsztyn o nazwie Skarbek nadal śmiga całorocznie. Natomiast w sezonie pojawią się "Wydmy" czyli Racibórz - Hel/Łeba rozłączany w Gdyni. Ponadto przez Wieluń (i oczywiście Tarnowskie Góry) pójdzie z Przemysla do Świnoujścia. Tyle wynalazków górnośląskich znalazłem. :-)
Odpowiedz

#5
Mam Pytanie, czy TLK Gwatek pojedzie do UStki ?
Odpowiedz

#6
A tymczasem Płock nadal odcięty od połączeń dalekobieżnych. Tak gwoli przypomnienia, gdyby ktoś zapomniał, bo IC dawno zapomniało.
Jaro

Odpowiedz

#7
PRezes ET22, nie ma takiego połączenia jak Gwatek.
Tak, jest zaplanowany GWAREK, jak co roku.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#8
Sory literówka, oczywiście chodziło mi o GWAREK.
Odpowiedz

#9
ET40 napisał(a):A tymczasem Płock nadal odcięty od połączeń dalekobieżnych. Tak gwoli przypomnienia, gdyby ktoś zapomniał, bo IC dawno zapomniało.

Tyle, że nic w tym dziwnego. raczej zdziwiłbym się gdyby coś tam się pjawiło takiego. Albowiem w Płocku drut się kończy w kierunku pólnocnym. Kierunek pozostaje więc na Kutno. Jak powszechnie wiadomo PIC nie cierpi z powodu niedostatku lokomotyw spalinowych. Ewentualne byłyby dziwaczne: Płock - Kraków/Katowice przez Łódź, przy czym do Płocka jechałoby głównie powietrze... Ponadto PIC nie ma bazy w Płocku...

Ale litowanie się nad Płockiem nie ma sensu. To miasto ma zupełnie dobre połączenie z kolejowym środkiem Polski czyli Kutnem. A z Kutno to już kolejowa Polska stoi otworem. Taki Białystok przykładowo, chwilowo ma dużo gorzej niż Płock, będąc miastem sporo większym...
Odpowiedz

#10
Taki mazowiecki odpowiednik Koszalina Wink Odcięty od świata i nie ma co się litować Tongue Wink
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet Podróżnika zmienia się w Bilet Weekendowy ICTLK 57 20 256 09.03.2016, 19:45
Ostatni post: pasqudek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.