Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstruktor pojazdów szynowych - czy warto?
#1
Jako że świeżo założyłem konto serdecznie wszystkich witam. Mam pewną bardzo ważną dla mnie kwestię, o którą chciałbym spytać.

W tym roku zdałem(raczej tak Big Grin) maturę. Od dziecka podoba mi się kolej i myślę nad powiązaniem swojej przyszłości z projektowaniem pojazdów trakcyjnych. Od dłuższego czasu staram się uczyć o budowie lokomotyw, EZT itd, do tego uczę się też obsługi programów CAD. Mam zamiar podjąć studia na AGH- mechanika i budowa maszyn, ale mam też kilka innych alternatyw. Chodzi o to, że boję się jakie perspektywy czekają mnie po ukończeniu tych studiów. Bardzo podoba mi się EC-Engineering, aczkolwiek boję się, że mógłbym się tam nie dostać. Słyszę też, że Polska jest krajem w którym się "wytwarza, a nie projektuje" i konstruktorom jest ciężko z pracą. Mam jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji i wręcz nie mogę spać po nocach przez to.

Mam nadzieję, że znajdują się na tym forum jakieś osoby, które są związane z tą branżą i mogłyby naświetlić mi trochę sytuację. Będę bardzo wdzięczny każdej osobie wypowiadającej się pod tematem. Dziękuję.
Odpowiedz

#2
Warto wybrać kierunek, który poza pracą na kolei daje tez inne możliwości, w razie gdyby z koleją nie wypaliło (ew. się odwidziała po drodze). A w temacie pracodawców to prawdy nikt Ci do końca nie powie Wink.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie obawiam się, że Mechanika i Budowa Maszyn nie daje kolorowych perspektyw, ale mogę się mylić...
Odpowiedz

#4
Kolorowe perspektywy daje zostanie posłem, senatorem, względnie radnym wojewódzkim Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Ewentualnie bosem półświatka przestępczego :-).

A poważnie, od kilku lat mamy coraz większy rozwój rodzimej produkcji kolejowej (Cargo chce się brać za wagony - to tak na czasie :-) ) ale i rolniczej, samochodowej i motocyklowej. Więc jeśli nie przeraża Cię materiałoznawstwo, 5 odmian matematyki, trzeci stopień trudności rysunku technicznego i przedmioty typowo już mechaniczne jak np. 2 semestry obliczania naprężeń w konstrukcjach to sądzę że i po budowie maszyn znajdziesz pracę, bo jest dosyć rozległa.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#6
Właśnie też to zauważam- branża się rozwija. Program MiBM dość mi się podoba i myślę, że byłbym gotowy się go podjąć Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maszynista - czy warto zmieniać pracę? szewczykluk 43 26 883 26.01.2015, 16:12
Ostatni post: PRezes ET22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.