Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień Kolejarza 2010
#16
Ludzie, ale ja Was trochę nie rozumiem. Po co ten "lament" czy wychodzicie z założenia że DK i DTK to jedyne dni w roku gdzie można zajrzeć na kolej od kuchni? :roll:
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#17
No wiesz, tak na co dzieñ nie wejdziesz sobie do nastawni/kabiny lokomotywy jak nie w³adujesz kilograma wazeliny albo siê nie wyk³ócisz. Poza tym tu nie chodzi o nas, o MK, tylko o zwyk³ych ludzi, którym trzeba u¶wiadamiaæ ¿e kolej to nie jest samo z³o.
Odpowiedz

#18
Do takiego uświadamiania wystarczy "normalna kolei", przystępne ceny biletów, normale warunki podróży, dobry rozkład i dbanie pasażera i skończy się narzekanie. Co do imprez w DK, cóż chyba jedyna dobra będzie w Szczecinie reszta to nic ciekawego, bo jak nazwać wystawę lokomotyw obleganych przez "prawdziwych MK".
Odpowiedz

#19
Cytat:Poza tym tu nie chodzi o nas, o MK

Beze mnie Wink

Hm, no nie wiem dla mnie nie problem zagadać z nastawniczym coby wpuścił do środka. Zresztą to inna bajka i nie ten wątek.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#20
Lutek napisał(a):Hm, no nie wiem dla mnie nie problem zagadać z nastawniczym coby wpuścił do środka. Zresztą to inna bajka i nie ten wątek.
Powodzenia zagadać do dyżurnego na KO w Katowicach. Poza tym imprezy nie są dla różnej maści MK czy miłośników kolei tylko dla przeciętych ludzi, celem ich przyciągnięcia do kolei. Oczywiście, w parze z tym powinna iść systematyczna poprawa jakości usług, niemniej nie jest to jedyny czynnik wpływający na postrzeganie spółki. No bo po co ogromnemu Mercedesowi czy MANowi muzea zakładowe, wszak nie generują one wpływów, a mimo to są.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#21
Lutek, Ty masz kolej na co dzieñ od ¶rodka. Nie wszyscy maj± takie szczê¶cie. Ja na co dzieñ to mogê sobie popatrzeæ na kible na Kaliskim, widzisz w tym co¶ pasjonuj±cego?
Poza tym to jest w³a¶nie dobre miejsce i czas do dyskusji o imprezach kolejowych w Polsce, bo jak ka¿dy wie na tle reszty cywilizowanego ¶wiata wypadamy co najmniej blado.
Odpowiedz

#22
Obleśny Szczur, niedawno domyśliłem się, po prawie 10 latach gapienia się w klamke od dzwi w "kiblu" (EN57) że wystarczy tam naoliwić a nie dokręcić na chama by można było się nie mocować przy otwieraniu/zamykaniu. Szkoda że nie domyślają się w warsztacie. Dla mnie to było epokowe odkrycie, chyba o tym napiszę fascynującą książkę. Z okazji Katarzynek życzę MK spełnienia marzeń, kasy na bilety i dużo pamięci w aparacie.
...
Odpowiedz

#23
Ano w³a¶nie, dyskusja rozgorza³a, i jak to Polacy zapomnieli¶my o co w tym wszystkim chodzi. Halo, ludzie, przecie¿ dzisiaj jest nasze ¶wiêto, kolejarzy i mikoli.
Lubuszanin, dziêkujê za te ¿yczenia w imieniu w³asnym i ca³ej forumowej ekipy. I dziêkujê za to, ¿e przypomnia³e¶ (mam nadziejê wszystkim), ¿e do cholery jest Dzieñ Kolejarza, a wiêc taka gwiazdka dla wszystkich zwi±zanych z kolej±.
W zwi±zku z tym ja równie¿ ¿yczê Tobie i pozosta³ym pracownikom kolei spe³nienia marzeñ o lepszej i szybszej kolei, mniej k³opotów z natrêtnymi pasa¿erami i nieogarniêtymi MK Big Grin
Odpowiedz

#24
Ja też się dołączę. Życzę wam wszystkim aby "Igrek" nie powstał Smile
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#25
Administrator życzy sensownych, rzeczowych postów, ciekawej dyskusji i w ogóle sto lat! A moje prywatne marzenie to wznowienie ruchu na linii Legnica Pół. - Kobylin, elektryfikacja, zbudowanie drugiego toru, potem tylko kilka Elfów i Flirtów na tą trasę i tyle mi wystarczy :-D
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#26
Byleby nie elektryfikacja :!: Linie "pod drutem" tracą swój klimat, poza tym przy obecnej technologi budowy dieslowskich lokomotyw nie ma to sensu.
Odpowiedz

#27
http://www.mmszczecin.pl/37341/2010/11/ ... ory=photos

Szkoda że nie mogłem tam być :-(. Dodam że podczas imprezy wykoleił się SN61, info w komentarzach artykułu.
Odpowiedz

#28
A stało się tak bo Ganz stał... stał... stał... stał... i nagle go wyciągnęli spod ET22 itp. lokomotyw i niech to jedzie.
Odpowiedz

#29
Krótka relacja z podró¿y do Bydgoszczy:
Pobudka przed 5, o 6:02 wbi³em siê na Kaliskiej w rozgrzane jak piec TLK. Po drodze zosta³em "spisany" prze ankietera (dalszy ci±g badania, w którym bra³em udzia³ w sierpniu, ale teraz ze wzglêdu na szko³ê odpu¶ci³em sobie), wpó³ do 10 wysiad³em w Bydgoszczy.
Przy peronie 3 ustawiono po kolei: Ygreka z Arrivy, SM42-583, SA106 w barwach woj. kuj-pom., salonka PR-ów, dwucz³onowa Bhp oliwkowa, tu¿ przed godz. 10 dojecha³y ST45-02, ST44-1203 i ET22-1119 (wszystkie 3 w barwach cargo po "modernie"). Pani z megafonu co 15 minut zaprasza³a na "wystawê nowoczesnego taboru", szczególnie do tego grona zalicza³ siê Y, stonka i bipa.
Do jakiej¶ 11 by³o lu¼no, tylko kilku mikoli, wiêc mog³em sie swobodnie rozsi±¶æ w stonce Big Grin
Potem przysz³a orkiestra, soki¶ci z psami do g³askania i grupa dzieci z przedszkola, która skutecznie opró¿ni³a zbiorniki powietrzne ka¿dego pojazdu za pomoc± "megaerpejeden".
Nowoczesna technika w ST45 okaza³a siê tak nowoczesna, ¿e z powodu niemo¿liwo¶ci odpalenia komputera pok³adowego nie mo¿na jej by³o odpaliæ. Ale przynajmniej z mechanikami mo¿na by³o mi³o porozmawiaæ, wej¶æ do przedzia³u maszynowego (tam dzieci nie wchodzi³y bo siê nie da stamt±d "tr±biæ"). Rozbrajaj±ca jest modernizacja gagarina - na nawrotniku zosta³y stare ruskie tabliczki NAZAD i WPIERJOD Big Grin
Ogólnie wra¿enie pozytywne, a przecie¿ nie by³o to wszystkie jakie¶ super, ale to mo¿e pokazuje ¿e wiele nie trzeba ¿eby zgoniæ ludzi na stacjê.
Powrót zrobi³em bardziej wycieczkowy, wbi³em siê w pesobus PRów do Che³m¿y, tam natychmiastowa przesiadka do pesobusu Arrivy do Torunia i st±d ju¿ niedogrzanym kiblem do £odzi. Ale i tak zap³aci³em dwa razy mniej ni¿ za bezpo¶rednie TLK.
Odpowiedz

#30
Nie SA106 tylko SA123. Poza tym ST45 był odpalony, więc działał. Wink
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  3.Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej kacperek2711 0 1 849 24.03.2023, 15:35
Ostatni post: kacperek2711
Wink 2.Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej kacperek2711 0 2 566 22.04.2022, 19:49
Ostatni post: kacperek2711
  Dzień Kolejarza w Bydgoszczy SMKB 0 5 313 05.11.2019, 00:20
Ostatni post: SMKB
  Tłuszczański Dzień Techniki Kolejowej 2019 MegaTVHD 0 2 720 15.05.2019, 14:54
Ostatni post: MegaTVHD
  Cegielski organizuje dzień otwarty sm31-131 10 4 958 28.03.2015, 19:10
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.