Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechowalnie bagażu - gdzie są, gdzie nie ma?
#31
Zaktualizowałem, Ciechocinek i Darłowo wyrzucone. W Ciechocinku w zeszłym roku był ruch sezonowy, w tym roku nie ma i raczej nie będzie, rzeczywiście nie ma sensu trzymanie tej miejscowości na liście. O Darłowie nawet nie wiedziałem.
Jaro

Odpowiedz

#32
A jak odniesiesz się do pomysłu rozrzerzenia o podane przeze informacje oraz inne dodatkowe (kasy biletowe, toaleta itd?)
Odpowiedz

#33
Nie wiem, zastanowię się.

[ Dodano: 2015-07-09, 20:59 ]
Można zrobić osobny spis dla kas i toalet łącznie, zresztą jakiś temat o toaletach jest, choć chodziło tam bardziej o kwoty, jakie należy uiścić za skorzystanie. Kasy i toalety na większych dworcach są i to można raczej przyjąć za pewnik, natomiast z przechowalniami różnie bywa, dlatego powstaje ten spis.
Ewentualnie zrobiłbym większy projekt, uwzględniający wszystko od razu, ale trzeba by najpierw nazbierać informacji a później zrobić jakąś tabelkę. Tyle, że informacje o kasach akurat są dostępne choćby na bazie kolejowej.
Jaro

Odpowiedz

#34
Z tymi kibelkami to tak nie do końca.
Np. w Mosinie przez wiele lat kasa była a wc było zamknięte. W Kościanie chyba było podobnie. Zresztą samo wc chyba nie jest aż tak ważnym tematem - zawsze mamy wc w pociągu, a temat odnośnie prysznicy(a co za tym idzie też wc) już mamy. Można się ewentualnie zastanowić nad jednym miejscem / działem na forum - może rozszerzymy FAQ pasażera o te informacje? Z kasami jest różnie - jak powieje przetargiem tak działają kasy, więc to może faktycznie się przydać. SOK - hmmm, kradzież / rozbój / pobicie i tak ludzie zgłaszają na Policję - chociaż powinni do nich, więc to może nam MK się przydać, żeby wiedzieć gdzie bardziej uważać :-), a poczta / budka tel.? W dobie komórek, smsów i maili?
Chyba nie potrzebne.
Chociaż...
Gdyby zebrać to wszystko do kupy, to można zrobić coś na kształt IPT. Gdybyśmy wzięli się za coś takiego to zgłaszam się do pomocy.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#35
No ale w Mosinie czy w Kościanie to raczej oczywiste, że wc pewnie nie ma, a kasa może jest, może nie. Na dworcach w dużych miastach to już raczej wiadomo, że jest i wc i kasa, choć i na to nie ma reguły, bo w Płocku na przykład kasy nie ma. Z przechowalniami sprawa wygląda zgoła inaczej: istnieje takowa w np. Jeleniej Górze, a w dużo większej Bydgoszczy w starym budynku nie było, w tymczasowym też nie ma, zobaczymy jak będzie w nowym budynku.
W przypadku przechowalni dużo trudniejsze jest przewidzenie czy ona jest czy jej nie ma w danym mieście.
Jaro

Odpowiedz

#36
Raczej regułą jest, że duży, czynny węzeł kolejowy taki np. jak Kutno ma WC i kasę. A reszta to zalezy od ruchu pociągów i usytuowaniu aglomeracyjnym. Pewnie w GOP są większe miasta/dzielnice od Kutna, które WC czy kasy mogą nie mieć...
Odpowiedz

#37
Mogilno - brak skrytek / przechowalni, są kasy i WC(to tak przyszłościowo :-)).
Dworzec z poczekalnią w postaci ławek, otwarty:
- od 5:30 do 22:00 - pn - pt
- od 5:30 do 19:00 - sob - nd
- nieczynny - święta

Dane z dziś.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#38
ymmm ja się tak właściwie zastanawiam czy nie łatwiej by było uzupełniać listę gdzie są tego typu rzeczy Tongue

Wieluń i Wieruszów brak..
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#39
Na pewno byłoby krócej :-), a jak poczekamy z 3 - 5 lat to możemy w ogóle zamknąć temat z informacją "najbliższa poczekalnia / przechowalnia bagażu / prysznice 50 km za Czeską / Niemiecką granicą :-). Niestety nadal zabiera się podróżnym wiele udogodnień, i o ile mogę zrozumieć prysznice, o tyle przy masowym cięciu połączeń nie rozumiem zamykania poczekalni. Zwłaszcza że wielokrotnie wiązało się to z małą gastronomią / sklepem który PLK przynosił zyski.I przy całej nagonce na coraz większy porządek i kreowanie pewnych zachowań nie rozumiem także zamykania kibli(WC).

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#40
To jakbyś nie rozumiał co sie dzieje w tym kraju od 25 lat. Własnie od tego czasu zapanowała ideologia, która nakazuje prywatyzować i zamykać. Nie chodzi nawet o ustrój, bo kapitalizm miał i ma wiele oblicz, jak np. we wspomnianych Niemczech czy Skandynawii. Tu chodzi o ideologię. WC się planowo nie opłaca, więc sie go zamyka. Ktoś narzeka, że jest brudno na dworcu, to się zamyka i dworzec... Prosto, łatwo i przyjemnie. A że ktoś nie ma gdzie czekać zimą? To jego problem... Niech sobie kupi samochód... Tak to działa od ćwierćwiecza...
Odpowiedz

#41
Masz rację. Nie rozumiem. Próbuję prowadzić od 8 lat firmę i próbuję dawać ludziom pracę. Od wielu lat interesuję się też koleją. I stwierdzam jedno - to nie jest kwestia kolei to jest kwestia całego Państwa. I tyle wiem. I nie ciągnijmy tematu Państwa i polityki bo nas admin wypie _ _ _ _ _ tfu wyśle na drzewo, albo da nam podanie o wyjazd do Koszyc :-).

Wróćmy do uzupełniania naszej bazy :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#42
Temat rzeka :-D
Gdy zapełnimy całą listę, to wtedy mogę powycinać miasta i dworce bez przechowalni, ewentualnie z pozostawieniem największych miast pozbawionych tego dobrodziejstwa. Tylko wtedy już widzę te pytania "a czy w Pipidówku Małym przechowalnia jeeeest?" ;-)

Wieluń, Wieruszów zaraz zaktualizuję.
Jaro

Odpowiedz

#43
Ja przymierzam się jednak do zrobienia bazy "dworcowej" więc będzie można sprawdzić pipidówko stare, nawet jeśli torów już tam nie ma :-). Mam wstępny zarys, dopracuję jeszcze kilka szczegółów i ogłoszę do akceptacji :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#44
Ciężki temat. Kwestia do rozsądzenia co dworzec, a co tylko stacja czy przystanek. Ale to chyba bazakolejowa.pl w dużej mierze porobiła.
Odpowiedz

#45
sm31-131 napisał(a):będzie można sprawdzić pipidówko stare, nawet jeśli torów już tam nie ma
Torów nie ma, ale jest przechowalnie bagazu, poczekalnia i prysznic :-D
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie focic w Warszawie SRC 1 1 594 12.08.2021, 09:49
Ostatni post: Kolejowy Kacper
  Gdzie najlepiej pojechać żeby S200 spotkać? 123p456 6 3 888 19.06.2020, 14:29
Ostatni post: sopelsky

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.