Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechowalnie bagażu - gdzie są, gdzie nie ma?
#16
Częstochowa Osobowa - skrytki.
Stradom sprawdzę w piątek rano Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#17
Faktycznie jest to czytelne i może się kiedyś przydać :-).

Poznań Główny - budynek starego dworca przechowalnia automatyczna
Kościan - brak
Mosina - brak
Poznań Dębiec - brak
Luboń koło Poznania - brak
Bytom Odrzański - brak

Pozdrawiam
sm31-131

[ Dodano: 2015-06-03, 20:48 ]
Gostyń - brak
Jurata - brak
Kartuzy - brak
Kórnik - brak

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#18
Uzupełniłem, nie dodałem Lubonia, Mosiny i Dębca, bo dwie pierwsze to wsie, a wsi nie uwzględniałem (za wyjątkiem miejscowości turystycznych), a Dębiec to raczej mała stacja, na której nie zatrzymują się TLK.
Jaro

Odpowiedz

#19
W Toruniu Głównym są szafki automatyczne na tymczasowym dworcu.
Mogilno - brak.
Odpowiedz

#20
ET40 napisał(a):Jak wygląda sprawa w Szczecinie Gł., bo strona PKP na ten temat milczy?
Skrytki pakunkowe na czas prac odnowieniowych znajdują się na peronie 2.
Odpowiedz

#21
Istnieje coś takiego w Wałbrzychu?

Damian i co z tym Stradomiem? Smile
Jaro

Odpowiedz

#22
Do Szczecina Głównego dodałbym adnotację, że istnieje przechowalnia bagażu jednak ze względu na remont może być tymczasowo niedostępna. Warto dodać adnotację, że na sąsiednim położonym dworcu PKS funkcjonuje przechowalnia bagażu otwarta w godzinach pracy dworca (jeśli dobrze pamiętam to od 6 do 22)

Kraków Główny - przechowalnia bagażu, ale nie całodobowa (stan na styczeń obecnego roku). Oprócz tego na sąsiednim dworcu PKS (MDA) również takowa funkcjonuje.

Zakopane - funkcjonuje przechowalnia bagażu ale w jakiś śmiesznych godzinach jeśli mnie pamieć nie myli (bodaj od 10 do 18, ale nie jestem pewien)
Odpowiedz

#23
Zaktualizowałem. Rozumiem, że przechowalnia w Zakopcu taka sama, jak w 2007 roku tzn. okienko z panem bagażowym.
Jaro

Odpowiedz

#24
W Bukownie, Dąbrowie Górn. i Jaworznie Szczakowej (Jaworzno dworzec już miało) skrytek nie ma.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
ET40 napisał(a):Zaktualizowałem. Rozumiem, że przechowalnia w Zakopcu taka sama, jak w 2007 roku tzn. okienko z panem bagażowym.

Dokładnie tak, nie jestem pewien czy wewnątrz dworca nie ma skrytek automatycznych
Odpowiedz

#26
ET40 napisał(a):Damian i co z tym Stradomiem? Smile

Kurde, wyleciało mi ze łba. Przy najbliższej okazji spojrzę.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#27
Cały powiat kłodzki (tj. Międzylesie, Polanica, Szczytna, Duszniki, Kudowa, Bystrzyca Kł., Kłodzko Główne, Nowa Ruda, Bardo Śląskie, Kłodzko Główne) - brak.
Wyjątkiem są okolice przystanku Kłodzko Miasto, gdzie na pobliskim PKSie jeszcze niedawno (podejrzewam, że nadal) można było skorzystać z przechowalni (przy toaletach).

Co do linii 276 (Wrocław - Międzylesie) to jestem prawie pewien, że nic takiego nie ma, więc można skreślić też Kamieniec Ząbk., Ziębice, Strzelin, lecz co do dwóch ostatnich miejscowości warto by spytać kogoś z miejscowych.
Dworzec w Jedlinie k/Wałbrzycha też ostatnio dworzec zarastał, więc również brak.

Osobiście znam skrytki we Wrocławiu Gł, Krakowie Gł, Jeleniej Górze, Warszawie Centralnej, Poznaniu Gł., Świnoujściu, Gdańsku Gł., a także w Szczecinie Gł. (trwa remont, nie wiem więc, jak jest teraz).

W Międzyzdrojach była przechowalnia, ale to wieki temu.

Ponadto brak w:

Wieliczka Rynek - Kopalnia
Rabka-Zdrój
Łeba
Świnoujście Centrum (DB)
Głuchołazy i Głuchołazy Miasto

Dobrze by było, gdyby ktoś podał: Wałbrzych Miasto (chyba nie ma), Wrocław Mikołajów (chyba były skrytki), Wałbrzych Główny (chyba brak), Szklarska Poręba Górna (chyba brak), Wolsztyn (chyba brak), Chabówka (chyba też brak), Zakopane (była przechowalnia, nie wiem, jak teraz), Hel (chyba brak)
Odpowiedz

#28
Cytat:Jeszcze nie tak dawno spis przechowalni bagażu był publikowany w (wydawanym w formie książki) sieciowym rozkładzie jazdy pociągów. Z „Cegły” na lata 2000/2001 można dowiedzieć się, że kilkanaście lat temu było ponad 250 kolejowych przechowalni bagażu w kraju

http://www.rynek-kolejowy.pl/57739/dwor ... bagazu.htm
Odpowiedz

#29
Aktualizacja - Wałbrzych Główny, Wałbrzych Miasto, Bydgoszcz Główna.

picluk, dzięki, zaraz zaktualizuję. Co do Wałbrzycha nie trafiłeś, bo skrytki są na dworcu Miasto Smile
Jaro

Odpowiedz

#30
Ciechocinek - brak (nie ma tutaj również ruchu pasażerskiego, a w dworcu znajduje się giełda staroci. Jest sens umieszczać to w wykazie?)
Choszczno - brak
Darłowo - brak (tutaj również niedocieraną już regularne pociągi)
Kamień Pomorski - brak
Kalisz Pomorski - brak
Słubice - brak
Kunowice - brak

Od siebie dodam, że sugeruje trochę rozszerzyć ten wątek również o inne przydatne informacje jak np. najbliższy urząd pocztowy lub filia urzędu pocztowego, budka telefoniczna czy posterunek SOK. Warto by było również dla dużych miast zrobić wykaz ważniejszych stacji z krótką adnotacją o nich
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie focic w Warszawie SRC 1 1 593 12.08.2021, 09:49
Ostatni post: Kolejowy Kacper
  Gdzie najlepiej pojechać żeby S200 spotkać? 123p456 6 3 888 19.06.2020, 14:29
Ostatni post: sopelsky

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.