Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ŁKA] Wymagany PESEL na legitymacji ucznia/słuchacza
#1
W pociągu relacji Sieradz - Łódź Kaliska podczas kontroli biletowej zostałem zaskoczony informacją o tym, że moja legitymacja słuchacza szkoły policealnej jest nieważna, ponieważ nie ma na niej numeru PESEL zatwierdzonego pieczątką szkoły. Pierwszy raz spotkałem się z takim wymogiem, co więcej, w tabeli wykazu ulg i dokumentów uprawniających nie ma słowa o tym, że na legitymacji musi się znaleźć PESEL. Nie musiałem dopłacać, ale dowiedziałem się, że taki jest przepis w ŁKA.
Jest gdzieś na stronie przewoźnika podstawa dla takiego wymogu? Czy aby ją zobaczyć, muszę skontaktować się z przewoźnikiem? Mnie się to już za bardzo nie przyda, bo niedługo i tak utracę prawo do ulgi w związku z urodzinami, jednak może ktoś czytając ten temat uniknie zaskoczenia (które może być nieprzyjemne finansowo) i przed podróżą pociągiem ŁKA uda się do sekretariatu szkoły po odpowiednią pieczątkę.
Jaro

Odpowiedz

#2
ET40, proste - zmienił się wzór obowiązujących legitymacji szkolnych, zatem przewoźnik nie ma nic do gadania. Musi być pesel i tyle. Choć... ciekawym jest fakt, że wiadomo o tym od końca grudnia.... a moja szkoła pesele dopisywać zaczęła dopiero w piątek (22.05). Szkoła w Inowrocławiu, więc z Łodzią i jej koleją aglomeracyjną na pewno nie ma nic wspólnego.

Przykładowy artykuł z neta: http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/ ... ac-recznie
Odpowiedz

#3
No właśnie mi powiedział konduktor (czy kierownik, nie pamiętam), że PESEL trzeba dopisać z tyłu legitymacji ręcznie i musi być tam pieczątka szkoły. W sekretariacie nikt mi nic nie mówił, a nową legitkę miałem wyrabianą pod koniec zeszłego roku. W PR, IC, Arrivie nikt nie patrzy na PESEL, patrzą tylko na pieczątkę z tyłu i czasem na rocznik.
Jaro

Odpowiedz

#4
Od bodajże marca weszła w życie jak dobrze pamiętam ustawa czy coś podobnego, że legitymacja bez podanego Numeru PESEL jest nie ważna dotyczy to jak i komunikacji miejskiej jak i całej kolei, oraz wszelakich miejsc w których przysługuje ulga ustawowa.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.