Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie w nocnym TLK Ustronie?
#1
Witam
Chciałbym poradzić się w którym miejscu, wagonie najlepiej i najbezpieczniej jest usiąść. Czy najlepiej jest najbliżej czoła pociągu czy może w czwartym wagonie już za 1kl. tam gdzie są przedziały dla rodzin i pezesyłki konduktorskie? Smile

Przy okazji... jak jest z czystością w takich pociągach i czy toalety to takie straszne zło jak się mówi czy może jest troche lepiej? Smile
Odpowiedz

#2
maciekpaw1997 napisał(a):w którym miejscu, wagonie najlepiej i najbezpieczniej jest usiąść)
A o jakie niebezpieczne wydarzenie ci chodzi? Wypadek? Kradzież? Morderstwo? Złapanie Eboli od sąsiada?
Odpowiedz

#3
Raczej myślałem o kradzieży....
Odpowiedz

#4
Widzę kazio że teraz Ty nie mogłeś się powstrzymać :-D

Wypadek

to chyba najlepiej w środkowym wagonie(ochrona z przodu i z tyłu w razie czego) - chociaż katastrofy kolejowe(nie zdarzenia) zdarzają się relatywnie rzadko więc ten aspekt może być uznany jako pomijalny przy ogólnej ilości kursujących pociągów i ich katastrof.

Kradzież

Tutaj albo przedział za konduktorem, albo kuszetka / sypialny - tam jest "obsługa" która przynajmniej w teorii chodzi po wagonie co jakiś czas i sprawdza czy wszystko o.k. w dodatku do wagonu mogą wejść tylko osoby z biletem na kuszetkę / sypialny.

Morderstwo

Tylko w orient expresie :-), bo w pociągach z kibicami to tylko nieszczęśliwe wypadki z otwartymi drzwiami się zdarzają Undecided.

Złapanie Eboli od sąsiada

Tu trzeba unikać bliskości szpitali zakaźnych, bo na co dzień od sąsiada w przedziale to tylko grypa lub smrodliwość skarpetowata jeśli ktoś jest bardziej "otwarty"

Chamstwo / brak kultury

niestety ta zaraza rozprzestrzenia się jak chce więc na to nie ma konkretnej rady, możesz się przesiąść do innego przedziału za zgodą konduktora - pociąg z rezerwacją miejsc.

Kible? Hmmm, nowsze wagony mają znośne kibelki ale może zdarzyć się jakiś nie sprzątany skład, albo odwiedzony przez ludność z akapitu wyżej.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#5
A co w tych uwagach jest specyficznego dla TLK Ustronie??
Odpowiedz

#6
Biorąc pod uwagę że nigdy nie jechałem pkp każda informacja jest dla mnie ważna Wink
Odpowiedz

#7
maciekpaw1997, to nie ma większego znaczenia czy usiądziesz w wagonie nr 10, 13 czy 15. Złodziej w pociągu najpierw się orientuje w sytuacji i bez problemu jest w stanie okraść przedział znajdujący się obok konduktorskiego. Jednak z dwojga złego lepiej weź wagon nr 13.

Przede wszystkim czy zostaniesz okradziony czy nie zależy od Ciebie. Jeżeli rozwalisz się i pójdziesz spać na całym odcinku to nie ma się co dziwić że okradną, zachowaj czujność - zwłaszcza między Kutnem a Bydgoszczą Smile
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#8
Poznanski_mech napisał(a):Złodziej w pociągu najpierw się orientuje w sytuacji i bez problemu jest w stanie okraść przedział znajdujący się obok konduktorskiego.

To musi być bardzo głupi złodziej, który po orientacji atakuje przedział koło konduktorskiego. Kumaty złodziej wie, że konduktor/kierownik pociągu mają radio i tym radiem mogą sciągnąć SOK czyli narobić kłopotu. Po co komu takie ryzyko?
Odpowiedz

#9
Kumaty złodziej wie też, że drużyna idzie sprawdzić bilety i że nie jest w stanie na okrągło patrzeć kto wchodzi do przedziału obok...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Dzięki wam wszystkim Wink
Odpowiedz

#11
masovian napisał(a):To musi być bardzo głupi złodziej, który po orientacji atakuje przedział koło konduktorskiego.
Nie doceniasz ich, głupi złodziej tam nie zaatakuje, najciemniej pod latarnią. Złodzieje z grup przestępczych robią to po cichaczu więc nie ma znaczenia gdzie znajduje się przedział, po drugie nie jest to jedna osoba a kilka gdzie każdy ma swoją funkcję. Po trzecie gdy drużyna i pasażer się orientują o tym fakcie ich już dawno nie ma w pociągu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#12
Takie pytanie mam, czy ktokolwiek z Was w ciągu ostatnich, powiedzmy, 5 lat został okradziony w pociągu? Ja nie, nawet nie przypominam sobie takiej próby (choć fakt, podejrzani osobnicy kręcący się w te i wewte na korytarzu się zdarzali), a z pociągów nocnych korzystałem nie raz, nie dwa i zdarzało mi się w nich spać. Nic nie zginęło ani nie zostało ruszone z miejsca. Mam co prawda swoje techniki ochronne mienia przed kradzieżą (np. spanie na plecaku), może to pomogło, a może po prostu nie wyglądam na osobę, która może mieć przy sobie cokolwiek wartościowego Big Grin? Nie wiem. W opatrzność boską nie wierzę, więc to chyba nie to Wink


Poznanski_mech napisał(a):Jeżeli rozwalisz się i pójdziesz spać na całym odcinku to nie ma się co dziwić że okradną, zachowaj czujność - zwłaszcza między Kutnem a Bydgoszczą Smile
Dlaczego akurat tam??? SadSadSad
Jaro

Odpowiedz

#13
ET40, hmm... raz nawet zasnęliśmy na Śląsku w trzy osoby w przedziale (dwie lustrzanki) i nic się nie stało... Ale fakt, przezorny zawsze ubezpieczony.
Odpowiedz

#14
ET40 napisał(a):Takie pytanie mam, czy ktokolwiek z Was w ciągu ostatnich, powiedzmy, 5 lat został okradziony w pociągu?

Okradziony nie zostałem, ale zostały wyłudzone ode mnie pieniądze w pociągu. Niewielkie i wcale mi ich nie brakuje, ale fakt jest faktem. Natomiast kilkanaście lat temu to do mojego przedziału wsiadł gang kieszonkowców... Ponadto mam kolegę policjanta, którego próbował obrobić i to jakieś parę lat temu jeden artysta, ale jak znalazł w protfelu blachę policjanat, to zwrócił portfel i zostawił na siedzeniu obok. :-)
Odpowiedz

#15
ET40 napisał(a):Takie pytanie mam, czy ktokolwiek z Was w ciągu ostatnich, powiedzmy, 5 lat został okradziony w pociągu?
Osobiście nie, ale gdy jeszcze pracowałem i ICkach to owszem, nieraz trzeba było stać w peronach bo kogoś okradli ale nie było to zjawisko częste. Miałem strasznie dużo nocnych i jakby tak teraz wszystko przypominać bo średnio raz do roku mi się takie coś zdarzało.

ET40 napisał(a):
Poznanski_mech napisał(a):Jeżeli rozwalisz się i pójdziesz spać na całym odcinku to nie ma się co dziwić że okradną, zachowaj czujność - zwłaszcza między Kutnem a Bydgoszczą Smile
Dlaczego akurat tam??? SadSadSad
Czemu nie mam pojęcia, niestety ale z tej całej trasy to ten odcinek jest najbardziej zagrożony.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociągi - IC, TLK, EIC - gdzie brakuje wagonów SAP102 2 2 558 14.11.2018, 18:06
Ostatni post: EN57fan
  Podróż nocnym IC na miesjcach siedzących. Doktor 16 8 565 03.10.2018, 18:05
Ostatni post: zzsot2zz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.