• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popielem do Kruszwicy z Turkolem
#1


TURKOL jako organizator przejazdów turystycznych nie zawodzi. W tym roku zorganizował wjazd na nieczynną w ruchu pasażerskim
linię kolejową numer 231 biegnącą ze stacji Inowrocław Rąbinek
przez Kruszwicę, Gopło do Mogilna. Oczywiście do czasów współczesnych cała linia kolejowa nie została zachowana. Ku mojemu zaskoczeniu utrzymywany jest ruch pociągów towarowych tylko na odcinku Inowrocław Rąbinek - Kruszwica.
Warto zaznaczyć, że takie wycieczki są o tyle ciekawe, że być może odbywają się pierwszy i ostatni raz, dlatego warto z nich korzystać. Z drugiej strony wjazd na stację nieczynną w ruchu pasażerskich ożywia mieszkańców, którzy przypominają sobie o kolei i kiedyś powalczą o powrót pociągów do swoich miast.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
  Odpowiedz
#2
To nie jest do końca tak, że linia istnieje tylko do Kruszwicy. Problem z tą linią polegał na tym, że ma cholernie okrężny przebieg, bo łączy z Inowrocławiem nie tylko Mogilno, ale po drodze również Wronowy i Strzelno. Torowisko od Kruszwicy przynajmniej do Strzelna istnieje fizycznie (nie mam informacji na temat ewentualnych braków za sprawą złomiarzy), choć jest nieprzejezdne ze względu na fatalny stan torowiska, bujną roślinność i zaasfaltowane przejazdy. Według bazy kolejowej oficjalnie brakuje 100 metrów torowiska, ale to stan na 2006 rok i dziś na pewno braki są znacznie większe... Wiem o tym, że kilka lat temu drezyniarze z Mogilna i Orchowa zapuszczali się na tę linię maluchodrezyną, ale jak daleko - nie wiem.

[ Dodano: 2015-06-03, 21:52 ]
Torowisko we Wronowach, to mówi samo za siebie: http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial= ... 9090&uid=0
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości